W tym tygodniu
Na oficjalnej stronie amatorskiego projektu Aeon: Evolution pojawiło się demo tej futurystycznej przygodówki. Gra powstaje przy wparciu silnika Visionaire i powinna mieć premierę w przyszłym roku. Wszystkie lokacje i postacie zostały wykonane w technologii 3D. Całość wygląda dosyć profesjonalnie. Na stronie gry znajdziemy, także poprzednią produkcję Daniela Carla, pt. Captain Delta. Obie produkcje tylko w języku niemieckim.

Kheops Studio znalazło sobie kolejną okazję do świętowania. Tym razem padło na 160 rocznicę urodzin Roberta Louisa Stevensona. Firma w związku z tym planuje wydać Destination: Treasure Island Anniversary Edition (u nas Kurs: Wyspa Skarbów), posiadające wsparcie dla ekranów 16:9 oraz Notebooków. Wznowienie gry otrzymają wpierw posiadacze komputerów PC, a w niedalekiej przyszłości także użytkownicy IPAD oraz iPhone. Cena produkcji wynosi 14,95 Euro i można już składać zamówienia w sklepie KS.

Reality Twist, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, znajduje się w trakcie tworzenia kolejnej gry przygodowej. Projekt ten nosi nazwę Generation Zero i opowiada historię gangu młodzieży funkcjonującego na powojennych terenach Niemiec. To opowieść o odwadze, przyjaźni i nadziei, w której pokierujemy losami Emila - chłopca powracającego do zrujnowanego Berlina w celu odnalezienia ojca. Jest jednym z wielu dzieci walczącym każdego dnia o przetrwanie. W końcu, zmuszony jest dołączyć do gangu, aby zadbać o własne życie oraz życie swojej siostry. Gra pojawi się na IPADa, PC oraz Mac. Trwają poszukiwania sponsora, który zasiliłby finansowo projekt. Więcej informacji na stronie firmy: www.reality-twist.com

Znany już jest podtytuł pierwszego epizodu Back to the Future, nad którym pracuje Telltale Games. Brzmi on „It's About Time” i pojawi się w sprzedaży 16 grudnia. W grze ujrzymy też postać Biffa Tannena (artwork). Ponadto, Telltale niebawem rozpocznie sprzedaż edycji kolekcjonerskiej trzeciego sezonu Sam & Max. Natomiast, od 21 grudnia gry Strong Bad's Cool Game for Attractive People dla sieci PlayStation Network.

Niemiecki serwis Adventure-Treff opublikował wywiad z Jeffem A. Williamsem, który od 10 lat (!) pracuje nad kosmiczną przygodówką DarkStar. Proces produkcji już się zakończył, a gra trafi do sklepów na początku przyszłego roku (w tej chwili dostępna jedynie w cyfrowej dystrybucji). Jakie towarzyszą temu emocje? Dlaczego produkt zajmuje "tylko" 14 GB? Jakie są kolejne plany Williamsa? Tego dowiecie się z zapisu rozmowy. Wywiad dostępny także w angielskiej wersji. Z kolei, niespełna półgodzinnego podcastu z udziałem Charlesa Cecila, tworzącego aktualnie Broken Sword II: Remastered, posłuchacie na łamach serwisu ready-up.net.

Phoenix Online opublikowało na swojej stronie do pobrania za darmo Soundtrack (autorstwa Austin Haynes) z dwóch pierwszych epizodów The Silver Lining – nieoficjalnej kontynuacji przygód Sir Grahama w serii King’s Quest. Z okazji zbliżających się Świąt udostępniono także specjalne kartki do wydrukowania i wysłania znajomym. Trzeci epizod TSL pojawi się 29 stycznia 2011. W naszej galerii znajdziecie kilka pierwszych screenów z gry.

Marcin Drews pracuje w pocie czoła nad swoją drugą produkcją zatytułowaną Distorted. Pierwsze szczegóły mogliśmy poznać w tym newsie. Natomiast, na oficjalnym profilu w serwisie Facebook pojawiły się trzy screeny z tej przygodówki. Niebawem w nasze ręce powinno trafić krótkie demo. Autor w tej chwili poszukuje profesjonalnego tłumacza, który zgodziłby się przełożyć wszystkie dialogi i teksty na jeżyk angielski.


Nowe galerie na stronie:

- Amnesia: Mroczny Obłęd (10 obrazków)
- Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw (5 obrazków)
- Dark Fall 3: Zagubione Dusze (8 obrazków)
- DarkStar (9 obrazków)
- Generation Zero (2 obrazki, 2 szkice)
- The Silver Lining (6 obrazków)

Nasze gameplay'e:

- Amnesia: Mroczny Obłęd
- AZ Retro: Książę i Tchórz (Pan Słońce)


   

Komentarze


1004 #1 twig
dnia 12.12.2010 17:25
DarkStar można kupić już teraz tu: http://www.darkst...

W przyszłym roku gra ma trafić na półki zwykłych sklepów.
292 #2 Przemo
dnia 12.12.2010 19:07
Dzięki, poprawione. Dodałem jeszcze galerię zdjęć z gry Generation Zero - http://www.advent...bum_id=388
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?