Reality Twist (firma)
Jak podają niemieckie media, Bawarska Kancelaria oraz FilmFernsehFonds dofinansują kwotą 85 000 Euro produkcję gry Physikus|HD². Jest to klasyczna, opracowana w latach 90-tych ubiegłego wieku, gra przygodowa będąca jednym z najbardziej udanych dzieł studia Braingame Publishing, której celem (prócz zabawy) była również nauka fizyki. Po kilkunastu latach, studio Reality Twist podjęło decyzję przeniesienia tej nietypowej produkcji na nowe technologie, jakie oferują urządzenia IPhone oraz iPad.

Fabuła Physicus prezentuje się dosyć nietuzinkowo. W Ziemię uderzył meteoryt, powodując zatrzymanie obracania planety wokół własnej osi. Połowa naszego globu, w wyniku stałych warunków arktycznych, powoli ulega zamrożeniu. Natomiast upał na drugiej połowie czyni życie nieznośnym. Jednak istnieje szansa na przywrócenie ruchu planety. Ma to związek z olbrzymią maszyną wydzielającą impulsy. Czy ludzkość zostanie zbawiona od tej strasznej katastrofy? To zależy wyłącznie od powodzenia głównego bohatera, który zmuszony będzie przemierzyć liczne, piękne krainy i rozwiązać wiele trudnych, porywających zagadek w celu osiągnięcia sukcesu.


Physicus będzie posiadał wszystkie cechy, które doprowadziły poprzedniczkę do sukcesu. Świat zwiedzimy z widoku pierwszej osoby, a interface będzie odpowiadał temu z klasycznych przygodówek point and click. Naturalnie, gra zostanie urozmaicona o wiele nowych funkcji. Na przykład, system podpowiedzi mający za zadanie pomóc niedoświadczonym graczom przy rozwiązywaniu zagadek i zrozumieniu bardziej rozbudowanych eksperymentów. Historia świata Physicus ma również zostać nieco bardziej rozbudowana. Poznamy odpowiedzi na pytania, których próżno było szukać w oryginalnej wersji gry. Obszerna encyklopedia fizyki pozwoli na głębsze spojrzenia w podstawowe prawa tej dziedziny nauki, na których będzie opartych wiele łamigłówek.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?