A Vampyre Story: Year One
Bill Tiller znany ostatnio graczom z produkcji A Vampyre Story oraz Ghost Pirates of Vooju Island, udzielił krótkiego wywiadu dla serwisu The Pumpkin Post, w którym zdradza kilka szczegółów na temat zapowiedzianego niedawno prequela A Vampyre Story: Year One.

Współzałożyciel studia Autumn Moon Entertainment wyjaśnia m.in., że nowoczesne techniki, jakie oferują przenośne urządzenia firmy Apple (np. interface, ekran dotykowy) można idealnie dostosować do gier przygodowych. Tak też zrodziła się idea stworzenia epizodycznej serii AVS na iPhone oraz iPad, której pierwsza część powinna trafić do elektronicznej sprzedaży iTunes jeszcze w tym miesiącu. Tiller podkreśla jednak, że studio nie odcięło się od użytkowników komputerów osobistych, więc w niedalekiej przyszłości planowana jest także konwersja gry na PC.Sam pomysł podzielenia przygodówki na odcinki może wydać się dla graczy dosyć drażniący. Tiller tłumaczy się, że sprzedaż poszczególnych epizodów polepszy kondycję finansową studia i pozwoli stworzyć kolejne części. Ten model biznesowy sprawdził się w przypadku firmy Telltale Games. Poza tym, wszystkie epizody mogą być połączone w jedną grę i trafić do sprzedaży metodą tradycyjną, czyli w formie pudełkowej.

A Vampyre Story: Year One składać ma się z pięciu epizodów, z których każdy będzie posiadał od 8 do 10 lokacji wzbogaconych o liczne animacje oraz nowe postaci. Do ukończenia przygody nie będzie potrzebna znajomość pierwszej części AVS, której premiera na PC odbyła się w 2008 roku. Fabuła skupi się na zwiedzaniu zamku Warg oraz Draxylvanii. W końcu obejrzymy pierwsze spotkanie Mony z nietoperzem Froderickiem i poznamy kilka odpowiedzi na niewyjaśnione sytuacje z oryginalnej wersji.

Bill Tiller ma swojej głowie kilka ciekawych pomysłów. Pierwszy to oczywiście pełnoprawna kontynuacja AVS o podtytule Bat's Tale. Ta trafi na rynek prawdopodobnie w przyszłym roku. Studio myśli już o A Vampyre Story 3: City of Light, której fabuła będzie się rozgrywała w Paryżu, oraz finałowym AVS4. W między czasie planowany jest Ghost Pirates and the Galleon of Doom w formie epizodów, a także niezapowiedziana jeszcze gra detektywistyczna w klimatach science-fiction. Czy wszystkie te projekty doczekają się realizacji? To zależy od zainteresowania fanów.

W naszej galerii znajdziecie pierwsze obrazki z A Vampyre Story: Year One.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?