TopWare (firma)
Co prawda informacja mocno przeterminowana (i z głębokim ubolewaniem przyznam się, że to głównie moja wina, gdyż zapragnęło mi się dłuższego urlopu :) ), ale też zbyt ważna, aby ją przemilczeć. Jak pewnie zdążyliście zauważyć, doszło do większych przetasowań na naszej polskiej piaskownicy - zwanej przez niektórych także "rynkiem gier".

Po pierwsze, zamknięta została firma TopWare Interactive, która od przeszło 15 lat tworzyła i dystrybuowała gry. To właśnie dzięki nim mogliśmy cieszyć się takimi produkcjami jak kultowy Jack Orlando, strategie czasu rzeczywistego z serii Earth (Earth 2140 itd.), czy świetny Knights & Merchants. Powodem likwidacji były oczywiście pieniądze, najwyraźniej niemieccy właściciele nie wiązali przyszłości z tą firmą, pozbawiając przy okazji pracy kilkanaście osób. Przed upadkiem TopWare podjęliśmy słowną umowę z zarządem o przejęciu wszystkich materiałów będących supportem dla wydanych przez nich gier. Wszelkie patche, instrukcje i pomoce dostępne na ich serwerze, znajdziecie u nas w dziale Pliki - Support TopWare, pod następującym adresem: http://www.adventure-zone.info/fusion/downloads.php?cat_id=10.

Drugą negatywną informacją są zmiany w polityce Nicolas Games. Firma zdecydowała się porzucić dystrybucję gier komputerowych w naszym kraju i skoncentrować się na tworzeniu własnych produkcji. Projekty, nad którymi firma obecnie pracuje to dwie gry umiejscowione w tym samym uniwersum: cRPG Afterfall oraz survival horror Afterfall: InSanity, których akcja rozgrywa się w nieodległych, post-apokaliptycznych czasach (około roku 2031). Środowisko nękane nuklearnymi wojnami uległo całkowitej degradacji, a garstka ocalałych ludzi zmuszona jest nieustannie walczyć o życie. Na tegorocznych targach E3 zaprezentowany został materiał video. Trzymamy kciuki, aby gry z Nicolas Games osiągnęły duży sukces komercyjny.

Puste miejsce po NG i TopWare zajęła firma FonoGAME, która zaliczyła już udany debiut poprzez wysoką sprzedaż gry hack’n’slash pt. Torchlight. W planie wydawniczym dystrybutora znajdują się kolejne popularne produkcje przeznaczone zarówno dla posiadaczy PC oraz konsol. Fani przygodówek będą mieli okazję zapoznać się z Nancy Drew AtWW (Nintendo Wii), a także The Hardy Boys: TotT (Nintendo DS).


   

Komentarze


1160 #1 Don Mielon
dnia 21.07.2010 14:17
Warto dodać, że "Afterfall: InSanity" zostanie u nas wydane przez CD Projekt w cenie 99,90 zł. Jestem ciekawy co wyjdzie z tego projektu. Nicolas robi tę grę wraz z dash dot games, razem stworzyli oni już takie "hity" jak "Włatcy Móch: Olimpiada podwórkowa"... Ale mimo to liczę na tytuł co najmniej niezły :)
1062 #2 SilverMoon666
dnia 21.07.2010 15:50
To w takim razie został zlikwidowany polski Topware czy niemiecki lub angielski?? Bo tylko polska strona nie działa.
729 #3 Evillady
dnia 21.07.2010 16:09
Polski, Polski. Wybacz jeśli informacja jest niejasna.
292 #4 Przemo
dnia 21.07.2010 16:57
...a jest niejasna?
729 #5 Evillady
dnia 21.07.2010 17:08
Dla mnie nie, ale skoro Silver zadała takie pytani, to widocznie miała wątpliwości. Dlatego napisałam "jeśli". :)
1418 #6 Vicek
dnia 21.07.2010 18:43
Szkoda, że to już koniec TopWare - zasłużyli na duży szacunek sprzedając swoje gry dwa razy taniej niż konkurencja. Pamiętam czasy Jacka Orlando i Earth 2140 - łezka się w oku kręci...
Legendy powoli znikają z rynku - w ubiegłym roku swoją działalność zakończył Metropolis Software, a LK Avalon istnieją, ale nie zajmują się już tworzeniem i dystrybucją gier.

Zresztą nie tylko u nas znikają z rynku zasłużone firmy, kilka dni temu pojawiły się informacje o niewypłacalności The Games Company.
292 #7 Przemo
dnia 21.07.2010 18:48
Właśnie, kiedy pisałem o TopWare, miałem cały czas w pamięci Metropolis z Księciem i Tchórzem oraz Teenagentem. Naprawdę człowiek odnosił się do tych firm z sentymentem. :)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?