Steam
Letnie promocje na Steamie
Zebius dnia 30.06.2010 12:09
Cyfrowa dystrybucja gier komputerowych staje się coraz popularniejsza. Jest to na pewno wygodne, bo żeby zakupić grę nie musimy wychodzić z domu, a gra ląduje na naszym dysku niedługo po jej zakupie. Coraz więcej gier przygodowych omija nasz polski rynek, niektóre tytuły (zwłaszcza niezależnych, niszowych producentów) ukazują się tylko w wersji download, tak więc zdarza się, że jest to jedyny legalny sposób na nabycie u nas jakiegoś tytułu. Najpopularniejszym chyba systemem cyfrowej dystrybucji gier na świecie jest platforma Steam, założona przez znaną z serii Half-Life firmę Valve.
Od ładnych paru dni Steam oferuje letnie promocje na mnóstwo tytułów ze swojej oferty. Przeceny są różne, ceny niektórych gier obniżono nawet o 75%.

Oto wybrane oferty dla fanów przygodówek (ceny w euro):

Broken Sword 2: The Smoking Mirror - 1.69€
Broken Sword: Twin Pack (BS2 + BS3) - 3.05€
Culpa Innata - 3.39€
Full Pipe - 1.24€
Mata Hari - 4.49€
Nikopol: Secrets of the Immortal - 4.74€ (gra Benoita Sokala)
Oddworld: Abe's Oddysee - 5.01€
Oddworld: Abe's Exoddus - 5.01€
Oddworld Pack, obejmujący obie wymienione wyżej części - 6.69€
Samorost 2 - 1.99€
TellTale Everything Pack - 49.99€ (kolekcja wszystkich gier wydanych do tej pory przez TellTale Games, m.in. z serii Sam & Max, Wallace & Gromit’s Grand Adventures, Tales of Monkey Island czy Bone).

Pełną ofertę gier przygodowych obejrzycie na stronie Steama.

I jeszcze gratka dla miłośników serii Monkey Island: kto zakupi przedpremierowo Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge (przypominamy - premiera już 7 lipca), otrzyma jako bonus The Secret of Monkey Island: Special Edition. Cena: 9.99€.

Zakupów na Steamie dokonujemy za pomocą karty kredytowej (niektóre debetowe również to umożliwiają) bądź też przy wykorzystaniu systemu PayPal. Jedną z wad Steama jest to, że obowiązuje tu przelicznik walut 1$=1€, zatem mieszkańcy Europy płacą za te same tytuły sporo więcej niż np. USA (choć są ponoć sposoby na ominięcie tego, ale z racji, że nie jest to legalne, nie będziemy się zagłębiać w temat). Gry są przypisane do naszego konta na Steamie, zatem ich późniejsza odsprzedaż nie jest możliwa, chyba że ktoś sprzeda całe konto (co również nie jest legalne, aczkolwiek jest dość częstą praktyką).

Aktualna promocja potrwa do 4 lipca, dodatkowo też każdego dnia cena kolejnych kilku tytułów zostaje obniżona, ale tylko na 24 godziny, dlatego też warto codziennie zaglądać na stronę internetową Steama, bo może trafimy na tytuł, który nas interesuje.

Zapraszamy do zakupów i zachęcamy do dzielenia się wrażeniami z użytkowania przez Was sklepów dystrybucji cyfrowej.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?