Hamlet
Rosyjski twórca gier, niejaki mif2000 zabrał się za realizację własnej gry przygodowej opartej o popularną tragedię Williama Szekspira - Hamleta. Jeśli jednak ktoś spodziewa się dokładnie odzwierciadlonej historii duńskiego księcia, pełnej dramaturgii i rozpaczy, niech natychmiast zapomni o tym tytule. Przygodówka ta, to nic innego jak kreskówkowa parodia, ociekająca w zabawne gagi i żarty sytuacyjne. Wskazuje na to już sam podtytuł produkcji, który brzmi następująco "Hamlet or last game without MMORPG elements, shaders and product placement".

Względem powyżej nazwy, w grze nie ujrzymy, żadnych shaderów, renderów ani innych nowoczesnych technologii. Możemy spodziewać się za to przyzwoitej, ręcznie rysowanej grafiki 2D. Kolejnym kontrowersyjnym rozwiązaniem jest brak inwentarza, a więc koniec ze zbieraniem rozmaitych przedmiotów. Całość rozgrywki będzie składała się z logicznych łamigłówek oraz walk z bossami (do pokonania których użyjemy głowy, a nie siły).

Czym będzie się różniła fabuła od pierwowzoru? Kilkoma szczegółami. Przejmiemy kontrolę nad dziwnym przybyszem z kosmosu, którego statek wylądował wprost na głowie Hamleta. Naszym zadaniem będzie naprostowanie historii w taki sposób, aby znalazła ona właściwe zakończenie.

Według informacji podanych na oficjalnym blogu producenta, prace zostały już ukończone, a tytuł trafi do sprzedaży 8 kwietnia. Zainteresowani mogą obejrzeć trailer oraz kilka screenshotów.


   

Komentarze


10 #1 Elum
dnia 25.03.2010 15:19
GOL też dziś w newsie o Hamlecie napisał, że mif2000 to rosyjskie studio, a mif2000 to tylko ksywka autora, który od początku do końca tworzy grę sam, jednoosobowo. Trochę jak Jakub Dvorsky przy pierwszym Samoroście. Poprawcie to, żeby ten błąd się dalej w sieci nie rozprzestrzeniał.
292 #2 Przemo
dnia 25.03.2010 16:03
Racja. Dopatrzyłem się teraz. Dzięki
10 #3 Elum
dnia 25.03.2010 16:25
Poszalałeś z tym poprawianiem. Gdybym wiedział, że zamienisz "studio" na "producenta" (IMO na jedno wychodzi) od razu zaproponowałbym, no na przykład "jednoosobowe studio mif2000".
292 #4 Przemo
dnia 25.03.2010 16:35
Czytelnik mój Pan. Teraz pasuje? Wink2
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?