Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?
Od kilku dni na stronie trwa konkurs dotyczący gry Machinarium, ale wcale nie oznacza to koniec atrakcji na ten tydzień. Okazja jest niecodzienna i dotyczy piątej części przygód charyzmatycznego czarodzieja Simona. Jest to w pewnym sensie excluzive dla Was od Adventure Zone. Wspólnie z firmą IQ Publishing - wydawcą gry Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? organizujemy konkurs na tłumaczenie imion bohaterów przygodówki.

IQ Publishing pragnie dać graczom szansę udziału w procesie tworzenia gry. Jak wiemy świat Simon the Sorcerer wypełniony jest różnymi, barwnymi postaciami. Z biegiem wydawania kolejnych części Simona w Polsce, imiona tych postaci były tłumaczone na różny sposób. Chodzi o to, aby te imiona ujednolicić i sprawić, aby odpowiadały jak najlepiej pierwowzorowi. Tutaj rozpoczyna się Wasze zadanie.W specjalnym temacie stworzonym na naszym forum, pod adresem:
http://www.adventure-zone.info/fusion/forum/viewthread.php?thread_id=711&pid=19029

możecie umieszczać własne tłumaczenia imion bohaterów. Najlepsze propozycje będą oczywiście odpowiednio nagrodzone. Przede wszystkim ich pomysły zawarte zostaną w polskiej wersji przygodówki, a imię i nazwisko pomysłodawcy będzie wymienione w creditsach oraz instrukcji do gry. Dodatkowo, osoby te dostaną jeden egzemplarz Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? (w dniu premiery gry) lub dowolny inny tytuł z serii The Adventure Collection (oczywiście do wyboru).

UWAGA! Dnia 10 marca br., na prośbę IQ Publishing dodajemy jedną postać do listy - Alix - dziewczyna Szymka. Listę uzupełniamy również o charakterystykę postaci, co powinno ułatwić Wam zadanie. Naturalnie Ci z Was, którzy już wzięli udział w konkursie mogą dopisać swoje pomysły na tłumaczenie imienia Alix oraz ew. dodać nowe propozycje do pozostałych imion w odniesieniu do ich charakterystyki.

Lista głównych bohaterów w grze:

Alix - dziewczyna Szymka
Simon - chłopiec czarodziej
Siegfried - młot
Marge - kosmitka
Michael - kosmita
Captain Narrow - kapitan statku, transwestyta
Edward Peach - inżynier, wynalazca
John - strażnik
Stan - harpun
Ionas - guru, uczy wilka różnych mocy
Soil Sergeant - kret
Red Riding Hood - Czerwony Kapturek
Black Pear - statek

Regulamin konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział wszyscy poza redakcją Adventure Zone.
2. Konkurs trwa równo tydzień, a więc jego koniec zaplanowany jest na 14 marca do północy. Po tym czasie temat zostanie zamknięty.
3. Pieczę nad konkursem sprawuje firma IQ Publishing i to ona będzie decydowała, które propozycje zostaną wykorzystane w tłumaczeniu Simon the Sorcerer 5.
4. Liczy się kolejność nadsyłanych propozycji. Jeżeli jednego dnia ktoś zasugeruje pomysł na nazwę bohatera (i ten pomysł wygra), a powiedzmy po kilku dniach, któryś z innych użytkowników poda ten sam pomysł (np. w wyniku niedopatrzenia) - nagrodę otrzyma pierwsza osoba.
5. Lista ewentualnych zwycięzców zostanie podana kilka dni po zakończeniu konkursu.
6. Przez udział w konkursie użytkownik wyraża zgodę na nieodpłatne udostępnienie swoich uwag i pomysłów firmie IQ Publishing w tłumaczeniu gry Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?

Konkurs trwa do 14 marca do północy, więc macie równo tydzień na zgłaszanie własnych typów. Wszystkie propozycje oraz pytania prosimy zamieszczać na forum w odpowiednim wątku. Gorąco zapraszamy do udziału w zabawie.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]