Amnesia: The Dark Descent
Nowa nazwa projektu "Unknown"
Przemo dnia 09.11.2009 11:27
Na początku tego roku panowie z Frictional Games podali informację o kolejnej produkcji, nawiązującej klimatem do serii Penumbra. Projekt ten znany był pod tymczasową nazwą Unknown, z którego mieliśmy okazję obejrzeć krótki trailer przedstawiający testowy fragment gry oraz trzy szkice koncepcyjne. Twórcy zdecydowali się uchylić nieco rąbka tajemnicy i ujawnili właściwy tytuł, który będzie brzmiał Amnesia: The Dark Descent.

Amnesia to pierwszoosobowy survival-horror, który przeniesie gracza do XVIII wieku i karze zbadać stare zamczysko, którego mury zostały wzniesione w XIV wieku. Zarówno jak w przypadku Penumbry, tak i tutaj, jedną z głównych cech gry będzie niezwykle realistyczny system fizyki, pozwalający na dokładne zbadanie przedmiotów i wyszukiwania poszlak. Nie zawiedzie także warstwa graficzna. Poszczególne części zamku będą prezentowały zróżnicowaną architekturę, określającą czas, w jakim zostały wybudowane.

Programiści dokładają wszelkich starań, by odbiorca poczuł pełną swobodę, a nie przymus wykonywania kolejnych zadań. O jakości rozgrywki ma zadbać autorski silnik HPL2, zawierający w sobie narzędzia do testowania, tworzenia i edytowania poziomów. Mimo zaawansowanych prac, na finalny produkt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Premierę gry zaplanowano na przyszły rok.

Na stronie twórców została podana także informacja o zgłoszeniu gry na międzynarodowy "Festiwal Gier Niezależnych" (Independent Games Festival). W specjalnej wersji demonstracyjnej, stworzonej jedynie na potrzeby konkursu znalazły się prawie wszystkie elementy, które wejdą w finalny produkt. Następne informacje będą stopniowo zamieszczane na oficjalnej stronie internetowej. W tej chwili, znajdziemy tam jedynie dwa premierowe screeny – dostępne również w naszej galerii.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?