IQ Publishing (firma)
"IQ Publishing informuje, że prace nad polską wersją gry „Great Invasions: Mroczne wieki” ruszyły pełną parą.
Great Invasions: Mroczne wieki” to bardzo rozbudowana strategia, skierowana do bardziej wymagających i doświadczonych graczy. Fabuła obejmuje lata od 375 do 1066 roku, czyli do momentu podbicia Anglii przez Normanów. Celem gry jest poprowadzenie kilku narodów przez 700 lat europejskiej historii. Gra została podzielona na trzy duże ery (najazdów germańskich, Islamu i Wikingów) oraz parę relatywnie krótkich, niemniej kryjących kluczowe daty rozdziałów w historii. W „Great Invasions: Mroczne wieki” występuje ponad 80 grywalnych nacji, jak i kilka, nad którymi nie da się przejąć kontroli. Są też 22 grupy etniczne związane z każdym z państw. Narody są politycznymi i dyplomatycznymi podłożami w grze - nazwane, umiejscowione oraz opisane na tyle realistycznie, na ile pozwalają zapisy historyczne oraz dostępne antyczne teksty. W „Great Invasions: Mroczne wieki” znajdziemy 3 rodzaje kampanii plus 10 scenariuszy opartych na historycznych wydarzeniach. W przeciwieństwie do innych gier, gracz odpowiedzialny jest nie za jedną, lecz za wiele nacji, którymi musi dowodzić mniej lub bardziej równorzędnie i efektywnie przez całą kampanię. Kolejną innowacją jest wprowadzenie do rozgrywki dwóch odmiennych pojęć – „statusu”, który decyduje o stylu gry oraz o przewagach danego narodu i w pewnym momencie wprowadza ograniczenia; oraz „wiek”, który związany jest ze statusem nacji i określa czy zmiany są możliwe czy nie. W grze nie brakuje również wątku religijnego – dostępne są cztery największe religie. Tryb Multiplayer umożliwia zabawę w 4 osoby przez internet oraz sieć lokalną.

Lokalizacja i testy „Great Invasions: Mroczne wieki” potrwają do końca czerwca. Gotowy produkt trafi na półki sklepowe już w lipcu, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie tylko 59,90 zł!"


   

Komentarze


54 #1 Zebius
dnia 08.06.2006 12:03
Czyli to chyba coś a'la Age of Empires? Jakoś RTS-y i strategie przestały mnie bawić. Nie ma to jak przygodówki i cRPG :mrgreen:

@mendosa
Więcej w ... Czytaj więcej ... w treści newsa nie działa, ale w ramce działa Pleased
24 #2 mendosa
dnia 08.06.2006 12:15
@Zebius
Poprawiłem.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.