Poznań Game Arena
Z uwagi na fakt, że do rozpoczęcia największego święta graczy w Polsce pozostało zaledwie 10 dni czas najwyższy, żeby i na naszej stronie pojawiła się garść informacji na temat tej imprezy. Zwłaszcza, że nasz niezmordowany A-Zkowy reporter pofatygował się do Warszawy, aby wziąć udział w specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, na której po raz pierwszy ujawniono więcej informacji na temat szóstej już edycji Poznań Game Arena. Wiemy doskonale, że czytelnicy odwiedzający naszą stronę, to nie tylko fani gier przygodowych. Wielu z Was lubi czasem pograć również w gry akcji, strzelanki, strategie, czy ścigałki. Z myślą o Was uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, jakie atrakcje przygotowali dla Was organizatorzy PGA w tym roku!

Konferencja prasowa odbyła się w warszawskim Empik Junior Mega.Zgromadzonym na nim dziennikarzom zaprezentowano krótki filmik promocyjny, a następnie przybliżono ideę PGA, którą określono jako zderzenie, a raczej koegzystencję trzech światów: elektronicznej rozrywki, gier towarzyskich i paintballa. Brzmi enigmatycznie? Wobec tego już wyjaśniam, czego się możecie spodziewać. Zacznijmy od sponsorów i partnerów. Na PGA w tym roku zapraszają Sponsorzy wydarzenia Allegro i Bank Zachodni WBK, Patron wydarzenia Visa oraz Wystawcy i Partnerzy PGA, w tym m.in. Microsoft, Electronic Arts, Ubisoft, Empik, CD Projekt, Intel, Asus, Gigabyte, Creative, Fanatix, Bard, Games Workshop czy IQ Publishing.

W trakcie trwania targów będzie można spotkać również m.in.: jednych z najlepszych twórców gier na świecie – przedstawicieli firmy Bioware, piłkarzy Lecha Poznań z Robertem
Lewandowskim na czele, czy znanego komentatora Dariusza Szpakowskiego, jak również najsłynniejszego gracza e-sportowego na świecie Jonathana ‘Fatal1ty’ Wendela. Organizatorzy nie zapomnieli też o odwiedzających targi fanach muzyki. Specjalnie dla nich przewidziano koncerty zespołu Jamal i duetu Kalwi i Remi.

To, co z pewnością interesuje Was najbardziej, to gry jakie zostaną zaprezentowane w czasie trwania imprezy, a będą to m.in.: FIFA 10, Forza Motorsport 3, Mass Effect 2, Dragon Age: Początek, Pro Evolution Soccer, Lips 2, Ogniem i mieczem, Avatar, Need For Speed Shift, Assasin’s Creed 2 i wiele, wiele innych.


Jakie jeszcze atrakcje czekają Was w czasie tego emocjonującego weekendu? O ich przedstawienie poprosił prowadzący konferencję przedstawiciel PGA – Rafał Błachowski (na zdjęciu pierwszy od prawej). Jako pierwszy głos zabrał przedstawiciel EMPIK – Adam Suchanek (na zdjęciu pierwszy od lewej) zapowiadając, że w czasie trwania targów, wyłącznie na stoisku tej firmy będzie można zakupić gadżety opatrzone logo PGA oraz najnowsze gry, wydane w specjalnej, limitowanej, targowej edycji. Na stoisku będzie można płacić wyłącznie specjalną bezdotykową kartą kredytową, która została ogłoszona oficjalnym środkiem płatniczym PGA. Karta powstała we współpracy z BZ WBK oraz VISA. Jak będzie można nabyć kartę i za jaką cenę? Karta będzie sprzedawana w cenie wartości jej doładowania, bez kosztów produkcji. Bardziej pasuje więc tu słowo: wymiana. Za 20 zł otrzyma się kartę naładowaną 20 zł, itp. Taką kartę będzie można kupić/wymienić, będzie też można ją wygrać w licznych konkursach organizowanych przez BZ WBK podczas PGA.

Mimo rozrywkowego charakteru imprezy po raz pierwszy spróbowano ją również połączyć z akcją charytatywną na rzecz Fundacji TVN – Nie jesteś sam. O celach fundacji opowiedział jej przedstawiciel Jacek Nowak (na zdjęciu drugi od lewej).

Na początku października na platformie aukcyjnej Allegro wystawione będą przedmioty
oferowane na aukcję przez czołowe firmy branży elektronicznej i multimedialnej rozrywki
oraz firm i instytucji chcących wspierających to przedsięwzięcie. Na aukcji znajdą się m.in.
ekskluzywne wydania gier komputerowych z autografami ich twórców, unikatowe gadżety
produktowe, wysokiej jakości sprzęt i akcesoria komputerowe oraz konsolowe a także
wyjątkowe przedmioty, których nie dostaniecie w żadnym sklepie.

Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na budowę Centrum Profilaktyki Nowotworowej w Warszawie. Fundacja musi uzbierać na ten cel ok. 30 mln złotych. Organizatorzy aukcji liczą na jej rozpropagowanie wśród młodych ludzi odwiedzających targi.Aukcja nie będzie jednak jedyną formą współpracy portalu Allegro z organizatorami PGA. Przedstawiciel serwisu – Patryk Tryzubiak (na zdjęciu pierwszy od prawej) zapowiedział również trzecią edycję AlleGry, w której rywalizować ze sobą będzie ok. 200 drużyn zmagających się w takich grach, jak Call of Duty, czy Counter Strike.

Bardzo ciekawie przedstawia się również oferta Electronic Arts. Reprezentujący firmę – Lidia Zalewska i Grzegorz Pocztarski (na zdjęciu od lewej) opowiedzieli o osobnych stoiskach dla Dragon Age: Początek oraz Mass Effect II. Dla tej drugiej gry zostanie przygotowane stoisko jeszcze bardziej rozbudowane niż to, na którym gra była prezentowana podczas targów Games.com w Kolonii! Naturalnie graczom zostanie również zaprezentowana bardziej zaawansowana wersja wspomnianej gry.

Poza tym fani piłki kopanej będą mieli okazję zmierzyć się w Mistrzostwach Polski w FIFA 10, a zwolennicy wyścigów będą mieli okazję wsiąść do kokpitu Seata i wcisnąć gaz do dechy w Need For Speed Shift!

Na koniec przedstawiciel Microsoft – Jakub Mirski (na zdjęciu drugi od prawej) zapowiedział przedpremierowy pokaz gry Forza Motorsport 3.

Poniżej możecie obejrzeć filmik, który jest zapowiedzią emocji, które czekają nas podczas imprezy:Jednak Poznań Game Arena to w tym roku nie tylko czysta rozrywka. To także bardzo ważne dla polskiej branży i polskiego rynku elektronicznej rozrywki istotne debaty. Rozmawiać będziemy m.in. o cyfrowej dystrybucji gier oraz o klasyfikacji PEGI. Udział w spotkaniach wezmą m.in.: Marcin Turski (Licomp Empik Multimedia, Prezes Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego), Jarosław Kędzior (Electronic Arts Polska), Marcin Ziobrowski (Sony Computer Entertainment Polska) czy też Mariusz Klamra (GRY-OnLine). Udział w debacie zapowiadają ponadto także Piotr Pągowski (Microsoft sp. z o.o.) i Michał Gembicki (CD Projekt).

Na zakończenie garść najważniejszych informacji:

Targi odbywają się w dniach 16-18 listopada 2009, w Poznaniu, pawilony 7, 7a, 8, 8a, MTP
Godziny otwarcia: piątek: 10.00-18.00, sobota: 10.00-18.00, niedziela: 10.00-16.00

Piątek – dzień dla prasy, wejście tylko za okazaniem zaproszenia

Sobota i niedziela – dni dla publiczności, za okazaniem biletu wstępu
15 zł - bilet jednorazowy po wcześniejszej rejestracji
18 zł - bilet jednorazowy bez wcześniejszej rejestracji
20 zł - bilet całoimprezowy po wcześniejszej rejestracji
25 zł - bilet całoimprezowy bez wcześniejszej rejestracji

Trzy sposoby rejestracji:
- zarejestrowanie użytkowanika na stronie internetowej gamearena.pl (przy zakupie biletu
należy podać nickname, weryfikacja jest błyskawiczna)
- zakupienie biletu drogą elektroniczną (płatności elektroniczne, sms)
- wypełnienie krótkiej ankiety w dniu targów (przed kasami)

Oficjalna strona imprezy – gamearena.pl

Serdecznie zapraszamy!


   

Komentarze


165 #1 Kami
dnia 08.10.2009 00:03
O jaaa, będzie Fatal1ty? Normalnie czemu nie mówiłaś wcześniej, ja muszę go dotknąć! xD Ale dobór muzyki to organizatorzy sobie bardzo oryginalny zrobili.
729 #2 Evillady
dnia 08.10.2009 10:14
No proszę facet, jeszcze nie przyjechał, a już ma branie Grin A muzycznie to PGA zawsze się w tego typu klimatach obraca niestety. Trza będzie stopery do uszu kupić Wink2
292 #3 Przemo
dnia 08.10.2009 10:18
Mnie tam żaden fatality nie interesuje, ale zdjęcia hostess chętnie pooglądam. Pfft Telip, go Wink2
778 #4 telipinus
dnia 08.10.2009 17:34
No słuchaj, juz nie mogę się doczekać...oczywiscie spotkania z Evil i Kami Pfft
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?