Video Games Live
Pewnie już zdążyliście przeczytać, o niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń dla graczy, a przede wszystkim dla sympatyków muzyki z gier. Video Games Live, składający się z kilku uznanych kompozytorów (m.in. Tommy'iego Tallarico oraz Jacka Walla) zawita w listopadzie do Polski, by dać serię trzech koncertów. Pierwsza impreza odbędzie się 16 listopada w Zabrzu. W ciągu dwóch kolejnych dni, VGL zaprezentuje swoją twórczość w Łodzi i Warszawie.

Co w tej informacji dla fanów przygodówek? Nic szczególnego. We wcześniejszych koncertach artyści zagrali muzykę z serii Myst oraz Monkey Island. Na daną chwilę, setlista nie jest jeszcze znana, więc trudno powiedzieć jakie utwory usłyszymy. Niewątpliwie, warto jest odwiedzić dla samego klimatu, czy pięknej muzyki. Szkoda jedynie, że bilety są drogie. W Warszawie za poszczególne sektory będzie trzeba zapłacić od 95 zł do 155zł. Istnieje możliwość zakupu biletu kolekcjonerskiego w cenie 200 zł.

"Video Games Live jest unikatowym widowiskiem w dziedzinie rozrywki, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują specjalne aranżacje muzyki z tak kultowych gier jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros. Do tego mamy do czynienia z wizualizacjami gier zsynchronizowanymi ze światłem, efektami specjalnymi, tancerzami, oraz graczami on-line!"


Utwór przewodni Monkey Island wykonany ubiegłego roku podczas koncertu w Portugalii.

Wszystkie informacje na temat dokładnych dat i miejsc występów, a także możliwości kupna biletów są dostępne na stronie organizatora lub nowo otwartej witrynie www.videogameslive.com.pl.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.