Dracula 3: The Path of the Dragon
Kolejna niespodzianka od IQ Publishing. W planie wydawniczym firmy znalazła się następna przygodówka! Tym razem padło na opowieść o księciu wampirów w grze "Dracula 3 - The Path of the Dragon". Tytuł powinien trafić na polskie półki sklepowe 31 października w serii The Adventure Collection. Cena: 49,90 zł. Poniżej pełny opis produktu...

"Wrzesień 1920, Watykan powołuje Ojca Arno Moriani na "adwokata diabła", w celu zbadania potencjalnej kandydatki na świętą w Transylwanii. Jednak w cieniu niepokojących ruin zamku należącego kiedyś do Vlada Palownika jego śledztwo przyjmuje nieoczekiwany obrót...

Takie rzeczy jak wampiry oczywiście nie istnieją... przynajmniej tak głosi oficjalne stanowisko Kościoła katolickiego. Ale jak można być tego pewnym, stojąc w wirujących oparach Transylwanii?

Przeprowadź dochodzenie pośród historii o krwawych czynach i obaw przodków. Wątpliwości zaczynają mącić w Twoim umyśle budząc strach...

Najważniejsze cechy:

* wciągająca gra przygodowa typu "point and click"
* akcja z perspektywy pierwszej osoby
* intrygująca i trzymająca w napięciu fabuła
* niezwykle dopracowana oprawa audio-wizualna nadająca grze niezwykłego klimatu
* polska wersja językowa!


Oficjalna strona: http://www.tac.iqp.pl"


   

Komentarze


1146 #1 Wigen
dnia 24.09.2009 14:27
Ciekaw jestem od kiedy IQ Publishing zainteresowało się wydawaniem znakomitych przygodówek w Polsce. Pewnie zauważyli dużą słabość Cenegi i przejęli po niej "schedę" :)
660 #2 Madzius888
dnia 24.09.2009 16:48
Podobno jeszcze lepsza od Origin... nie mogę się doczekać! :)
54 #3 Zebius
dnia 25.09.2009 09:47
Dobrze, że ktoś taki jak IQP jest, bo inni wydawcy jakoś sobie odpuścili wydawanie przygodówek w Polsce.
Na gamerankings Path of the Dragon i Origin mają bardzo zbliżone noty, ze wskazaniem na Origin (72-73%). Czyli solidna acz nie rewelacyjna produkcja, trzeba będzie się zaopatrzyć.
210 #4 mertruve
dnia 25.09.2009 13:56
IQ juz od jakiegos czasu ostrzyl sobie zabki na przygodowki. Dowodem ich seria Adventure Collections. Ciekawe, ze wraz z nowym rokiem szkolnym zaatakowali naprawde solidnymi tytulami. Syberia, Still Life, w tym takze dlugo oczekiwana w Polsce 2, no i Dracula 3, daja jasno do zrozumienia kto chce dyktowac warunki na naszym przygodowkowym podworku. Zobaczymy co przyniesie przyszlosc.
41 #5 Deepdelver
dnia 27.09.2009 02:26
Path of Dragon jest bez porównania lepsza od Origin, o ile można je w ogóle ze sobą porównywać. Druga to typowa trzecioosobowa przygodówka z nastawieniem na proste zagadki ekwipunkowe, filmową narrację, hollywoodzkie zwroty akcji i zmienne scenerie. Ścieżka Smoka to z kolei dość wymagająca puzzle-adventure z pierwszoosobową perspektywą, w zasadzie stałym teatrem działań, subtelnie budowanym nastrojem oraz bardzo solidną i bogatą podbudową "teoretyczną". Jeden z moich faworytów do miana przygodówki roku 2008, choć zdarzyło mi się zaciąć przy niej na zwykłym bugu. Obie gry łączy tylko postać Draculi, mocno już zresztą wypłowiała od blasku fleszy. Zresztą "Dracula 3" z "jedynką" i "dwójką" też w zasadzie nic wspólnego nie ma (poza jegomościem wyżej wymienionym), więc jeśli oczekujecie równie prostej, samo-przechodzącej-się gry, to czeka Was zimny prysznic. Pod znakiem zapytania jest na pewno data premiery, bo przy tej ilości tekstów do przetłumaczenia (m.in. CAŁE Pismo Święte) wydawca raczej nie zdąży z jej planowym wydaniem.

Co do planów IQP, to zwróćcie uwagę na fakt, że planują na przestrzeni jednego-dwóch miesięcy wydać aż 9 przygodówek, a w dotychczasowym dorobku mają 10. :)

Tak czy inaczej zamiary to chwalebne, więc w ramach podziękowania i wsparcia jedynego obecnie dystrybutora, który traktuje nas poważnie, kupiłem dziś Kleopatrę za premierową cenę, choć w zwyczaju mam czekanie na jej obniżenie. :)
660 #6 Madzius888
dnia 27.09.2009 11:24
"Co Ty robisz synku? Co to za jakiś Dracula?
-Nic mamo, Biblię sobie czytam, zobacz sama ^ ^"
;D
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.