Drawn: The Painted Tower
Drawn: The Painted Tower
Przemo dnia 14.09.2009 22:55
Na stronie bigfishgames.com pojawiła się nowa oferta dotycząca baśniowej gry Drawn: The Painted Tower. Jest to niewielka przygodówka opowiadająca historię królestwa, w którym rządy sprawował poczciwy i sprawiedliwy król. Sielanka nie trwa długo, gdyż kraina zostaje zaatakowana przez nieznanego przybysza, a władca szybko zepchnięty ze swojego tronu. Nad królestwem rozprzestrzenia się ciemność, którą pokonać może jedynie księżniczka Iris. Ta jednak zmuszona jest uciekać wraz z własnym lokajem. Razem dochodzą do tytułowej "Malowanej Wieży". Niestety, wieża zostaje zaklęta przez czarnoksiężnika, dziewczyna uwięziona, a lokaj zamieniony w kamień. Młoda dama oczekuje teraz śmiałka, który zdoła przebrnąć przez wszystkie niebezpieczeństwa kryjące się w kilkupiętrowej budowli. Gracz będzie zmuszony stawić czoło różnej maści łamigłówkom oraz korzystać z pomocy napotkanych postaci, by osiągnąć cel.

Główną zaletą Drawn: The Painted Tower jest piękna, ręcznie rysowana grafika. Lokacje przepełnione różnymi barwami są prawdziwą ucztą dla oka, co widać po screenach umieszczonych na naszej stronie. Graczowi przez cały czas towarzyszyć będzie spokojna symfoniczna ścieżka dźwiękowa, uprzyjemniająca rozwiązywanie wymyślnych zagadek czy łamigłówek. Uruchomiona została także oficjalna strona internetowa, jednak nie znajdziemy tam zbyt wielu informacji – jedynie krótką notkę na temat gry oraz trailer. Przygodówkę można nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego bigfishgames.com za kwotę 6.99$. Na tej samej stronie istnieje możliwość pobrania darmowej wersji trial, która pozwala grać przez 60 minut. Warto skorzystać.


   

Komentarze


778 #1 telipinus
dnia 19.09.2009 20:58
filmik i screeny, jak i cały news wprowadzają bardzo magiczny klimat opowieści; ciekawe jak to się skończy w grze tzn w demo nie grałem, ale zaciekawiłem się nieziemsko
24 #2 mendosa
dnia 20.09.2009 17:27
Zagrałem przez godzinkę, faaajne Grin . Pomysłowe zagadki, ładna grafika, warto. Muszę też dodać, iż BFG oferują na swej stronie więcej przygodówek, chociaż są to głównie "hidden object", wiem jednak, iż gatunek ma wielu amatorów.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?