AZ
W ciągu ostatnich kilku dni pojawiło się sporo nowych informacji o nowych projektach, których większość, prawdopodobnie, ujrzymy jeszcze w tym roku.15 Days


Zapowiedziana na tegorocznym E3 przygodówka niemieckiego studia House of Tales, które na swoim koncie posiada takie udane tytuły jak The Moment of Silence oraz Overclocked. Gra zaprezentuje nam historie czterech postaci, w tym Cathryn, Mike'a i Bernarda - londyńskich aktywistów politycznych. Niby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nocami kradną wartościowe obrazy z najlepiej strzeżonych muzeów na całym świecie. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczają na rozwój różnorodnych projektów w Afryce. W trakcie jednej z nocnych robót, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem i młodociani złodzieje wpadają w poważne tarapaty. Podczas wystawy w Cape Town (Południowa Afryka) kradną portret Cecila Rhodesa - byłego brytyjskiego władcy Rodezji (obecnie Zimbabwe), następny na ich liście jest portret Winstona Churchilla znajdujący się w londyńskim muzeum. Tym samym skupiają na sobie uwagę osobistości politycznych oraz czwartego bohatera, którym przyjdzie nam pokierować - Jacka Sterna. Jack jest amerykańskim agentem specjalnym i właśnie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Jego uwagę zwraca notatka o transporcie obrazu Rhodesa z biura ministra na wystawę do Południowej Afryki i z powrotem. Czy młodzi anarchiści mają coś wspólnego z zabójstwem?
House of Tales raczej nie zamierza wprowadzić żadnych rewolucyjnych pomysłów do konstrukcji gry. Nadal możemy się spodziewać klasycznej przygodówki point and click w trzeciej osobie oraz dopracowanej warstwy graficznej. Premiera ustalona jest wstępnie na koniec 2009 roku. Strona internetowa: http://www.15days.de/

Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw


W dniu 9 czerwca Shadow Tor Studios, znane z dosyć średniego Barrow Hill, ogłosiło, że trwają prace nad ich drugą grą przygodową, pt. Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw. Projekt posiada wiele cech wspólnych z poprzednią produkcją. Nadal będzie to typowa przygodówka point and click w klimatach horroru, z widokiem z pierwszej osoby. Pokierujemy losami nieustraszonego dziennikarzyny, badającego tajemnicze brutalne morderstwo samotnego turysty, które miało miejsce przy skałach Bracken Tor. Według legendy, przed wiekami tereny te zamieszkiwały dziwne krwiożercze stworzenia, które stwarzały niebezpieczeństwo dla ludzi. Z biegiem lat udało się jednak je wytępić. Istnieją obawy, że morderstwo nie jest dziełem człowieka, a właśnie owych zwierząt, które powróciły do swojego domu. Nasz dziennikarz postanawia na własnej skórze przekonać się, co się tak naprawdę zdarzyło i spędzić noc w Bracken Tor. By rozwiązać zagadkę będziemy musieli przenieść się w czasie, aż do epoki brązu, gdzie czeka na nas wiele odpowiedzi. Więcej informacji do przeczytania na oficjalnej stronie gry. Premiera przewidziana na październik 2009 r.

- Eksploracja opuszczonego wrzosowiska w poszukiwaniu dowodów;
- Podróż w czasie do epoki brązu w celu odkrycia jej sekretów;
- Kompletny, interaktywny świat przeniesiony do twojego komputera;
- Żywiołowe dźwięki oraz efekty pogody zwiększające doznania;
- Klimatyczna, mrożąca krew w żyłach ścieżka dźwiękowa;
- Wirtualna archeologia oraz odkrywanie przeszłości;
- Wykorzystanie elementów otoczenia do obrony i przeżycia;
- Złożona i wyjątkowa linia fabularna;
- Gromadzenie wskazówek poprzez czytanie gazet oraz słuchanie lokalnych audycji radiowych;
- Rozwiązanie krwawego morderstwa przez wnikliwe śledztwo;

Phobos: 1953


Phantomery Interactive (autorzy Sublustrum) we współpracy z CP Digital oraz Art-Pictures tworzy nową psychologiczną przygodówkę. Pierwszy epizod gry będzie prequelem rosyjskiego thrillera Phobos, który wszedł na ekrany kin w zeszłym miesiącu. Akcja filmu dzieje się współcześnie w klubie nocnym, na terenie którego dawniej mieścił się podziemny schron wojskowy. Bohaterowie filmu są zamknięci głęboko pod ziemią, gdzie muszą stawić czoła różnym oznakom irracjonalnych lęków.
Fabuła gry bazuje na prawdziwych badaniach Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR (powszechnie znanego jako KGB) nad możliwościami ludzkiej natury, telepatią oraz wpływem strachu na organizm ludzki. Gracz znajduje się w podziemnym schronie, gdzie wykorzystywano więźniów jako materiał do badań. Naszym zadaniem jest poznać prawdę o przerażających wydarzeniach, jakie miały tu miejsce w 1953 roku.
Fotorealistyczny wizualny styl daje graczowi możliwość powrotu do lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, zwiedzenia wnętrza podziemnego schronu, zrekonstruowanego na podstawie prawdziwych wojskowych obiektów, teksty opierają się na ważnych dokumentach historycznych.
Uczucie odosobnienia i niepewności otacza gracza przez całą grę, stawiając go twarzą w twarz z własnymi lękami. W rozgrywce towarzyszy nam głos niewidocznego obserwatora, dobiegający z systemu wewnętrznej komunikacji. Tylko czy człowiek ten jest naszym przyjacielem, czy wrogiem?
Info: http://www.phobos.su/en/

The Last Chariots of the Gods


The Last Chariots of the Gods to fascynująca przygodówka point and click wprowadzająca gracza w mroczny świat starożytnych legend i spisków, oparta na podstawie książki szwajcarskiego pisarza Ericha von Dänikena, p.t. "Chariots of the Gods".
Gracze wcielą się w rolę studenta archeologii - Marcusa Bauera, który otrzymuje zadanie udowodnienia teorii zmarłego wujka jednego ze swoich rodziców, o tym, że tzw. "Vimanas" opisane w starożytnych indyjskich Sanskrytach to statki kosmiczne należące do pozaziemskiej rasy obcych. W czasie badań, sceptyczny początkowo Marcus odkryje, że poza starożytnymi legendami kryje się coś bardziej mrocznego i niebezpiecznego... Coś było do tej pory ukrywane przed ludzkością i mogłoby wywrócić nasz światopogląd do góry nogami. Więcej informacji na oficjalnej stronie producenta.

Cechy gry:
- Gra inspirowana kontrowersyjną nowelą Ericha von Dänikena, pt. "Chariots of the Gods";
- Ponad 40 egzotycznych lokacji oraz ok. 30 ujmujących postaci, z którymi możemy wejść w interakcje;
- Ekscytująca i unikatowa warstwa fabularna, w której gracz będzie mógł wcielić się w postać archeologa;
- Przepiękne animacje i grafika, renderowanie i cieniowanie z użyciem m.in. technologii vRay;
- Innowacyjna opcja manipulacji środowiskiem, pozwalająca graczowi zmieniać środowisko (pora dnia, oświetlenie, wilgotność, wiatr) w celu rozwiązania niektórych zagadek;
- Dwa tryby do wyboru: pierwszoosobowy oraz klasyczny, trzecioosobowy;
- Intuicyjny interfejs pozwalający głębiej "zanurzyć się" w rozgrywce;
- Dynamiczny soundtrack skomponowany przez Kaia Rosenkranza, twórcę ścieżek dźwiękowych do takich gier RPG jak Gothic czy nadchodzący Risen.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?