Audere Semper
Czyżby Włosi zamierzali podjąć walkę o pierwsze miejsce w produkcji gier przygodowych? Ostatnie lata zdecydowanie należały do Niemiec, którzy nie dość, że wydali kilkadziesiąt niezłych przygódówek, to jeszcze niektóre ich tytuły cieszyły się całkiem sporą popularnością w innych krajach, podnosząc markę wielu nieznanych dotychczas niemieckich producentów gier. Jak informowaliśmy wcześniej Włosi pracują nad Rinascimento -; Florence 1529 oraz klimatycznym Face Noir. Do tych tytułów dochodzi trzecia gra, tworzona we współpracy Adventure Productions i 10th Art Studio, pt. Audere Semper.Audere Semper to typowa przygodówka point and click. Zostanie przedstawiona nam historia młodej dziennikarki, a zarazem studentki jednego z rzymskich uniwersytetów - Elisa Flavi. Zresztą miasto te ma być jedynym miejscem akcji w całej grze. Tak, nie będziemy podróżowali do innych państw, nie odwiedzimy żadnych zapomnianych świątyń czy ukrytych katakumb. Wcale nie jest napisane, by każda gra przygodowa musiała przenosić gracza w takie rozmaite miejsca. W życie naszej bohaterki wkradła się pewna rutyna i monotonia. Kolejne dni nie zapowiadają żadnych ciekawych wydarzeń, trzeba po raz kolejny udać się na zajęcia z dziennikarstwa, urządzić pogawędkę z przyjaciółmi oraz napisać artykuł do małej lokalnej gazetki. Jakże los może być nieprzewidywalny. Pewnego październikowego dnia, w ręce Elisy trafia dziwna wiadomość, którą dziewczyna bez większych trudności rozszyfrowuje. Kobieca intuicja doradza jej, by sprawą zainteresować się nieco bardziej, i tak wpada w sam środek głębszej intrygi... o której niestety niewiele wiadomo na chwilę obecną. Elisa będzie musiał wybrać pomiędzy etyką, a przygodą. Wpadnie w serie zawikłanych wydarzeń w samym sercu Rzymu, skrywającego mroczne sekrety.

Twórcy obiecują dostarczyć nam przemyślaną i mroczną historię, ponad 35 lokacji oraz 20 postaci stworzonych przez 10th Art Studios, a także Fabrizio Fiorentino (Marvel, DC-Comics). Ukończenie gry ma zająć ok. 15 godzin. Nie zabraknie także uczty dla oka, zapewnić ją mają ręcznie prerenderowane cut-scenki i animacje w pełni wygenerowane komputerowo. Przez cały czas, towarzyszyć na będzie nastrojowy, ok. 60. minutowy soundtrack.
Premiera Audere Semper przewidziana jest na październik bieżącego roku. Na oficjalnej stronie nie znajdziemy zbyt wiele informacji, jedynie krótki trailer będący raczej zajawką gry.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?