Coven
Brytyjski producent Arberth Studios znany miłośnikom przygodówek z wydanego niedawno Rhiannon: Curse of the Four Branches znajduje się w trakcie realizacji kolejnego projektu, pt. Coven (ang. Zlot Czarownic). Tytuł ten ponownie będzie nawiązywał do pradawnych walijskich legend.

Gra przeniesie nas do miasteczka Castle Avon, gdzie gracz pozna tragiczną historię młodej kobiety - Megan Jones, skazanej na śmierć za fascynacje i praktykę sztuk magicznych. Jak wiadomo, w tamtym okresie kobiety uprawiające magię uznawane zostawały za czarownice. Jest to legenda, która ponoć miała miejsce ok. 400 lat temu i wpisała się na dobre w dzieje Castle Avon.

Prawdziwa akcja Covan rozgrywa się w czasach teraźniejszych. Główna bohaterka - niejaka pani Davies, otrzymuje list o śmierci ciotki oraz o odziedziczeniu całkiem niezłego majątku. W razie nie przyjęcia darowizny, całość ma zostać spieniężona, a następnie przerobiona na popiół, by uniknąć przejęcia pieniędzy przez państwo. :) Nasza bohaterka wyrusza do Castle Avon by odkryć jakie mroczne tajemnice skrywa to miejsce. Poznamy m.in. odpowiedzi dotyczące śmierci Megan Jones oraz legendy "czarnego psa", którego duch nawiedza tamtejszy most siejąc strach u mieszkańców. Z biegiem toczącej się akcji, poznamy sekrety naszej ciotki, w tym jej zainteresowanie okultyzmem. Sami też co nieco liźniemy magii, ucząc się np. wzywania sojuszników, itp.

Niewiele wiadomo na temat warstwy technicznej, ale jedno jest pewne. Twórcy wzięli sobie do serca opinie fanów i recenzentów. Zamierzają pozbyć się elementów, które mogły irytować w Rhiannon. Stąd poprawie ulegnie system nawigacji, możemy spodziewać się większej liczby animacji oraz efektów. Oczywiście na pierwszym miejscu nadal pozostaje linia fabularna oraz zagadki. Świat w grze dalej będziemy obserwowali z perspektywy pierwszej osoby.

Póki co, projekt znajduje się jeszcze w fazie wstępnej, więc termin wydania Coven pozostaje nadal nieznany. Zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę. Arberth Studios, gdzie udostępnionych jest sporo ciekawych informacji oraz kilka pierwszych grafik z gry.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?