Return to Mysterious Island 2: Mina's Fate
Druga dobra wiadomość dotyczy informacji jaką dzisiaj podało Kheops Studio o kontynuacji Return to Mysterious Island, bazującej na jednej z najpopularniejszych powieści Juliusza Verne'a.

Gracz dostanie tym razem produkt nawiązujący nie tylko do powieści Verne'a, ale także do Robinsona Crusoe. Akcja drugiej części rozpoczyna się w miejscu ukończenia jedynki. Helikopter lecący na pomoc Minie ulega wypadkowi. Zostajemy ponownie uwięzieni na odciętej od cywilizacji wyspie. By kłopotów nie było mało, dziwna choroba nawiedziła tutejszą roślinność. Naszym zadaniem będzie przeszukanie wyspy i odnalezienie źródła infekcji zanim nastąpi klęska ekologiczna. Odwiedzimy m.in. ruiny nieznanej cywilizacji. Eksploracja terenu nie przyniesie jednak większych efektów. Okaże się, że zagrożenie pochodzi z zewnątrz wyspy. W depresyjnej walce o życie wielu roślin oraz zwierząt, Mina postanowi zrezygnować z cywilizacji i pozostać na wyspie.

Do dyspozycji zostaną nam oddane dwie grywalne postacie, znana z pierwszej części Mina oraz Jep - malutka małpka, która posłuży do rozwiązania niektórych problemów, być może przedostania się w niedostępne dla dziewczyny lokacje.

Warstwa techniczna nie ulegnie zbytniej zmianie. Return to Mysterious Island 2 to nadal typowa przygodówka point and click, w której świat obserwować będziemy z oczu bohatera. Jedyną innowacją ma być synchronizacja PC z iPhonem, dzięki czemu zostanie udostępniona możliwość przenoszenia stanów zapisu między jednym i drugim urządzeniem. W ten sposób, będziemy mogli kontynuować historię będąc także poza domem.

Na worthplaying.com możemy obejrzeć kilka pierwszych obrazków. Kheops Studio zapowiedział, ze pełny produkt ma trafić do sprzedaży już w marcu 2009 roku.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?