Agatha Christie: Evil Under the Sun
27 listopada do serii Topseller trafi kilka nowych tytułów. Wśród nich znalazła się prawdziwa perełka dla fanów gier przygodowych - Agatha Christie: Kolekcja Tajemnic. W skald zestawu będą wchodziły trzy gry bazujące na dziełach jednej z najsławniejszych pisarek grozy na świecie. Mowa tu o Morderstwo w Orient Expresie, Zło, które żyje pod słońcem (książka znana w Polsce również pod tytułem "Zło czai się wszędzie") oraz I nie było już nikogo. Ostatnia pozycja została wydana w 2005 roku przez IQ Publishing.

I nie było już nikogo - jeden z najpopularniejszych kryminałów Agathy Christie. Grupka 10 osób przybywa za zaproszeniem nieznanego pana Owena, na Wyspę Żołnierzyków. Po dotarciu okazuje się, że właściciela nie ma, a jednymi opiekunami willi jest służący oraz jego żona. W czasie pobytu dochodzi do niewyjaśnionych morderstw, które mają związek z dziwnym wierszykiem wiszącym na jednej ze ścian budynku.

Morderstwo w Orient Expresie - podczas podróży dochodzi do morderstwa jednego z pasażerów. Wcielamy się w postać Antoinette, kobiety w średnim wieku, pracowniczki Ekspresu. Przemierzając lodowate pustkowie i zbierając rożne dowody, będziemy musieli odnaleźć prawdziwego mordercę. Zarówno jak w pierwszej grze, tak i tutaj twórcy pokusili się o pewne odstępstwa od pierwowzoru. Chodzi tu o główną postać, w grze nie pokierujemy sławnym detektywem Herculesem Poirotem, a wspomnianą Antoinette.

Zło, które żyje pod słońcem - najnowsza komputerowa adaptacja znanego kryminału. Tym razem nie posiadająca żadnych odstępstw. Przejmujemy kontrolę na Herculesem Poirotem, musimy rozwiązać zagadkę śmierci aktorki Arleny Marshall, która została zamordowana w tajemniczych okolicznościach.

Jak widać Agatha Christie: Kolekcja Tajemnic to nie lada gratka dla osób lubiących trudne wyzwania. Stopień trudności niektórych zagadek jest naprawdę na wysokim poziomie, ale noce są coraz dłuższe i cena niewygórowana. Za cały zestaw zapłacimy jedynie 39.99 zł. Wszystkie przygodówki oczywiście w polskiej wersji językowej


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?