Przygodowy przegląd cenowy
Wakacyjny przegląd cenowy!
Przemo dnia 20.07.2009 14:49
Piractwo to problem powszechny, z którym producenci gier toczą bój od długich lat. Jaki jest tego efekt, mogli się przekonać choćby nabywcy GTA IV. Według raportu przeprowadzonego przez zagraniczną firmę zajmującą się promowaniem legalnego oprogramowania - Business Software Alliance, nasz kraj znajduje się na czwartym miejscu (wśród 110 państw), w którym skala piractwa przyjmuje najwyższy wskaźnik.

Piractwo w Polsce sięga 56%, o jeden punkt mniej, niż miało to miejsce w roku 2007, ale straty poniesione przez firmy w samym ubiegłym roku osiągnęły ok. 648 milionów dolarów. Jest to zbyt wielka suma. Sam przeglądając różne strony oraz fora internetowa, prawie codziennie natykam się na komentarze ludzi, którzy proszą o pomoc z uruchomieniem jakiejś gry ówcześnie pobranej z nielegalnego źródła. Nie ma formuły jak z tym walczyć. Można jedynie przemówić ludziom do rozsądku i apelować, by kupowali gry w sklepach. Na pewno każdy chciałby poznać dalsze losy April Ryan z The Longest Journey czy wampirzycy Mony w A Vampyre Story. Wysoka sprzedaż oraz zainteresowanie daje zabezpieczenie finansowe producentom do tworzenia kontynuacji.

Czynnikiem zaporowym, zniechęcającym do zakupu jest zbyt wysoka cena produktu. Zwłaszcza po ostatnich podwyżkach gier u niektórych dystrybutorów. Jednak nie jesteśmy zmuszeni do płacenia dużej sumy za każdy tytuł. Wystarczy rozejrzeć się po sklepach internetowych, by znaleźć ciekawą ofertę. Zawsze można skorzystać z aukcji internetowych dostępnych na Allegro czy Świstaku i kupić używkę za znacznie mniejszą kwotę. Innym sposobem jest przeczekanie okresu premierowego danego tytułu, po pewnym czasie dystrybutor na pewno zdecyduje się na obniżkę czy promocję. Sposobów jest wiele.

Adventure Zone zwraca na to uwagę i raz na jakiś czas będziemy informowali w specjalnym newsie o najciekawszych ofertach w sklepach internetowych. Być może zachęcimy kogoś do kupna jakiegoś tytułu. Dużo przydatnych informacji na ten temat zostaje podawanych na naszym forum w dziale "Ceny grzechu warte". Zapraszamy do odwiedzania i informowania o nowych pozycjach.

Dosyć tego biadolenia, pora przejść do właściwej części newsa. Jak wiadomo, w okresie wakacyjnym, w starciu komputer kontra wycieczka, prawie zawsze wygrywa to drugie. Dlatego wszyscy dystrybutorzy organizują różnego rodzaju promocje czy inne przedsięwzięcia, gdzie można nabyć tanio kilka gierek. Ostatnią taką imprezą był "Giermasz" zorganizowany przez CDProjekt, w którym dosyć mocno przecenił on większość tytułów ze swojego asortymentu. Choć przygodówek nie było prawie w ogóle, firma zapowiada już kolejne tego typu imprezy, więc warto śledzić informacje.

Skoro mowa o CDProjekt, to 13 lipca do serii Extra Klasyka dołączyło kilka nowych tytułów, wśród których znalazł się Sam & Max: Sezon 1, gdzie głównym bohaterom głosów użyczyli Wojciech Mann oraz nieśmiertelny Jarosław Boberek. :) Cena: 24,99 zł. Bez odzewu nie pozostaje także Cenega, która na okres wakacji przeceniła o 50% wszystkie swoje tytuły z serii Kolekcja Klasyki. W większości sieci handlowych można nabyć takie uznane przygodówki, jak Dreamfall oraz Syberia: Złota Edycja po cenie 12.45 zł. Poza tym, w firmowym sklepie Cenegi znajdują się takie pozycje, jak So Blonde (29,99 zł), Jack Keane (19,90 zł), A Vampyre Story (29,90 zł) czy gry z cyklu CSI (10-15 zł).

Jeszcze w tym miesiącu w taniej serii sygnowanej przez Nicolas Games zagości sześć nowych tytułów, w tym aż trzy gry przygodowe: Barrow Hill: Klątwa Kamiennego Kręgu, Belief and Betrayal: Medalion Judasza oraz Overclocked: Historia przemocy. Cena każdej gry będzie wynosiła 19,90 zł. Na zakończenie wspomnę o reedycji przygodówki Keepsake w odnowionym opakowaniu, dostępnej do kupienia w sklepie play.com.pl za cenę 18,20 zł. To naprawdę niewiele, zważając na to jaki poziom reprezentuje sobą ta przygodówka.

Informujemy także, że podjęliśmy współpracę ze sklepem internetowym Fantastyczne Zakupy, gdzie znajdziecie sporo przygodówek, w tym kilka trudno dostępnych. Link do sklepu znajduje się w panelu bocznym. Zapraszamy!


   

Komentarze


210 #1 mertruve
dnia 21.07.2009 15:17
Świetna informacjaWink2 Keepsake... na to się kuszę. Co do sklepu Cenegi - każda pozycja grzechu warta. Overclocked troszkę za późno, zważywszy na CD-Action, które ostatnio dokarmia przygodówkowiczów.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?