Gobliiins 4
Gobliiins 4 to powstająca we Francji czwarta odsłona popularnej na początku lat 90-tych ubiegłego wieku serii gier o przygodach trzech goblinów. Gra wzbogaciła się niedawno o stronę internetową, która znajduje się tutaj. Obejrzeć tam można m.in. kilkanaście screenów, artworków oraz szkiców koncepcyjnych.

Premiery poprzednich części miały miejsce w latach 1991, 1992, 1993, a stworzyła je francuska firma Coktel Vision, wchłonięta później przez słynną Sierrę.

Pierre Gilhodes, jeden z twórców serii, postanowił po latach przywrócić sympatycznych bohaterów do życia i w 2006 roku dołączył do małego studia z południa Francji - Societe Pollene, które odtąd zajęło się pracami nad czwartą częścią Gobliiins. Wydawcą została rosyjska firma Snowberry Connection.

Gra, podobnie jak poprzedniczki, ma być nasycona dobrym humorem, łączyć będzie elementy adventure i puzzle - trzeba znaleźć rozwiązanie zagadek w danym poziomie, wykorzystując unikalne zdolności naszych podopiecznych, wtedy przechodzimy do następnego levelu. Można kontrolować tylko jedną postać w danej chwili, ale w zależności od sceny, będzie można się między nimi przełączać.

Tchoup potrafi podnosić przedmioty i przechowywać je w swoich kieszeniach, w dodatku ma zdolności detektywistyczne. Stucco nie grzeszy pomyślunkiem, za to jest silny i potrafi podnosić ciężkie przedmioty i wspinać się. Ich przyjaciel, Perluis, posiada magiczne moce oraz "czarny humor".

Premiera gry ma nastąpić wiosną bieżącego roku. Kiedy i czy w ogóle zostanie wydana w Polsce - nie wiadomo.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?