Casebook
Casebook to nowa seria gier detektywistycznych, mało znana u nas, jako że dostępna jest tylko on-line. Jej producentem jest nowozelandzkie studio Areo, a najbardziej charakterystyczną cechą tych gier jest obecność sekwencji FMV z udziałem prawdziwych aktorów. Do tej pory ukazały się dwa komercyjne epizody - w ubiegłym roku Episode I - Kidnapped, natomiast w bieżącym roku Episode II - The Watcher. Trzecia część jest w produkcji, ale jako że seria nie miała jeszcze swego dema, firma Areo stworzyła i udostępniła za darmo Episode 0 - The Missing Urn, będący prequelem poprzednich odcinków i niejako rozgrzewką przed właściwą rozgrywką, mającą miejsce w epizodach komercyjnych.

Episode 0 zapewnia około godzinę zabawy i jest oczywiście mniej rozbudowany od swoich poprzedników, ale mimo to zawiera kompletne (choć mniejszej wagi) śledztwo i wymaga od gracza badania fotorealistycznego środowiska przy wykorzystaniu swojej spostrzegawczości i żyłki detektywistycznej. W epizodzie tym zajmiemy się sprawą zaginionej urny z prochami męża Maggie - ciotki detektywa Jamesa Burtona. Ciotka twierdzi, że przeszukała cały dom, oprócz zagraconej piwnicy i to właśnie to miejsce będzie głównym terenem naszych poszukiwań. Śledztwo, które prowadzimy ujawnia, że więcej przedmiotów tajemniczo zniknęło z domu, w tym rzeczy należące do pozostałych jego mieszkańców - siostry i szwagra Maggie. Zadaniem detektywa Burtona i jego milczącego partnera (czyli gracza) będzie rozwikłanie, kto za tym wszystkim stoi. W trakcie dochodzenia będziemy robić mnóstwo zdjęć, poszukiwać odcisków palców, analizować próbki DNA czy przepytywać domowników.

Episode 0 zajmuje około 247 MB, a ściągniecie go ze strony producenta. Tam też obejrzycie trailery i bogate galerie. Cena pierwszego epizodu wynosi 10$, a drugiego -15$. Gry są w języku angielskim z możliwością włączenia napisów.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?