Galerie
Galerie (i nie tylko) #3
Kami dnia 27.10.2008 18:35
Kolejna porcja galerii, jakie zostały udostępnione w ostatnim czasie. Wpierw dwa screeny z A Stroke of Fate, pierwszej przygodówki rosyjskiego producenta SPLine Games. Gracze interesujący się II Wojną Światową powinni być zadowoleni z tej pozycji. Jako agent będziemy musieli zorganizować zamach na samego Hitlera. Główną cechą gry ma być szczegółowe odwzorowanie tamtego okresu. Na swojej drodze spotkamy ważne postacie historyczne (np. Mullera, Goebbelsa czy wspomnianego Hitlera) oraz odwiedzimy znane lokacje. Niektóre udostępniane zdjęcia mają związek z prawdziwymi wydarzeniami. Kilka nowych informacji możemy przeczytać na stronie wydawcy gry - Akella Entertainment.

Już niebawem, za sprawą Cenegi, do Polski trafi jedna z najbardziej oczekiwanych przygodówek tego roku - A Vampyre Story. Twórcy początkowo bardzo starali się, by ich gra pojawiła się 31 października, czyli w dzień Halloween. Ze względu na tematykę przygody, nie ma się czemu dziwić. Jednak przez występujące liczne błędy (o których mogliśmy się przekonać chociażby na ostatnim pokazie w telewizji internetowej GIGA), termin ten uległ przesunięciu na 17 listopada. Miejmy nadzieję, że dodatkowy czas na poprawki nie zostanie zmarnowany. Na pocieszenie Autumn Moon udostępnił kilka nowych obrazków.

Jane Jensen, znana z kultowej serii Gabriel Knight, umieściła na swoim blogu kilka świeżych informacji dotyczących projektu, nad którym obecnie pracuje. Mowa tu oczywiście o Gray Matter – mrocznej przygodówce typu point’n’click z, próbującą odmienić własne życie, Samanthą Everest. Jasen napisała m.in., że do zbudowania odpowiedniej atmosfery gry, wzorowała się na najpopularniejszych dziełach Agathy Christie, czyli „I Nie było Już Nikogo” oraz „Morderstwo w Orient Expresie", a także na, bliskim jej sercu, Gabriel Knight 3. Opisała też kilka drugoplanowych postaci, jakie spotkamy podczas rozgrywki. Na blogu znajdziemy również jeden klimatyczny artwork. Premiera w marcu przyszłego roku.

Z kolei, w dniu dzisiejszym, serwis worthplaying.com opublikował kilka nowych obrazków z drugiej części Still Life. Większość prezentuje główne postacie, m.in. Victorię McPherson oraz Palomę Hernandez. Niestety, obrazki po raz kolejny potwierdzają, że przejście w trójwymiar to zły pomysł. Tekstury postaci, na niektórych z nich są tragiczne. „Kwadratowe” głowy, niskiej jakości detale, sprawiają, że wyglądają jak plastikowe kukiełki. Do premiery gry zostało jeszcze trochę czasu, wiec większość niedociągnięć może zostać jeszcze poprawionych. Studio odpowiadające za SL2 postanowiło zmienić termin wydania na drugi kwartał 2009 roku.

Wielkimi krokami nadchodzi światowa premiera kontynuacji Secret Files. Przygodówka została wydana na razie jedynie w Niemczech, gdzie zbiera same pozytywne recenzje (średnia jakieś 80%). Tymczasem na gamershell.com można znaleźć kilka nowych obrazków z gry oraz trzeci trailer.


   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?