Recenzja: Filary Ziemi (księga 1)
Recenzja: Inner Voices
Recenzja: Lifeless Planet: Premier Edition
Recenzja: Bohemian Killing
Recenzja: Heaven's Hope
   

Ostatnio poruszane tematy


  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Sprawdzona firma od wykończ...
Różności
8 1 mili-iwo
19.02.2020 13:44
Wyposażenie salonu?
Ogólna dyskusja
14 1 Trabbik13
17.02.2020 13:54
Wahacze do Skody?
Ogólna dyskusja
30 1 mili-iwo
11.02.2020 13:21
Sukienka na prezent dla żony
Różności
12 0 Trabbik13
11.02.2020 10:52
Żelowe lakiery do paznokci-...
Ogólna dyskusja
29 1 Trabbik13
10.02.2020 15:47


Irony Curtain
Przez ostatnie lata możemy zaobserwować widoczną zmianę w gatunku gier przygodowych. Klasyczne point’n’click zostały wyparte przez hybrydy i produkcje około przygodowe. Niezależnie od opinii - czy to dobrze, czy niedobrze - co jakiś czas znajdzie się jakiś spadkobierca, który na wzór muzealnych dzieł LucasArts czy Deadalic Entertainment odda w nasze ręce prawdziwą przygodówkę z krwi i kości.

Takim tytułem jest Irony Curtain: From Matryoshka With Love stworzone przez studio Artifex Mundi. Producenci znani głównie z gier typu HOPA postanowili opowiedzieć nam historię Evana – młodego i niezbyt obytego we własnym fachu dziennikarza, który zostaje wysłany do komunistycznego, targanego totalitaryzmem państwa Matryoshka. Poznamy sposób funkcjonowania kraju, rządzącego nim Wielkiego Wodza oraz codzienną szarą rzeczywistość zza żelaznej kurtyny.

Irony Curtain w całej okazałości przypomina serię Deponia od wspomnianego Daedalica. Przygodówkę można zakupić na gog.com oraz Steamie w cenie 71,99 zł.
Indygo
Narracyjna gra przygodowa Indygo doczekała się nowego zwiastuna zaprezentowanego przez światowego wydawcę tejże gry, firmę Fat Dog Games. Premiera trailera ma związek z przypadającym dzisiaj Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Przypominamy, że produkcja firmy Pigmentum Game Studio porusza ważny temat depresji, na którą to chorobę cierpi ponad 300 milionów ludzi na całym świecie.

Premiera gry nastąpi 24 października.
Poznań Game Arena
Jak co roku pragniemy zaprosić wszystkich na najważniejsze gamingowe wydarzenie w naszym kraju, jakim są targi Poznań Game Arena. Organizatorzy udostępnili już cały plan imprezy.

Na wielu stoiskach będzie można zagrać w przedpremierowe produkcje oraz spotkać się z twórcami polskich i zagranicznych tytułów. Odwiedzający otrzymają okazję obejrzenia pierwszej w Polsce publicznej prezentacji konsoli Xbox One X oraz zajrzeć do stoisk takich światowych gigantów, jak Nintendo, ASUS, Microsoft, MODECOM i wielu innych.

O tym, że PGA to także doskonałe miejsce do rozwijania własnych pasji i wiedzy po raz kolejny potwierdzi nam Game Industry Conference. W tegorocznej edycji pojawią się tacy prelegenci jak Valentina Tamer (Daedalic Entertainment), John Romero, Marcin Przybyłowicz, Bartosz Lewandowski czy Sjoerd De Jong. W ciągu dwóch dni będziemy mogli posłuchać ponad 100 różnych wykładów na różne dziedziny.

Nie zabraknie także kącików dla miłośników retro (Strefa Retro), spotkań z YouTuberami (Stars4Fans), turniejów League of Legends, FIFA 2018 i Project Cars z nagrodami organizowanych przez MANTA oraz Wielkiego Giermaszu cdp.pl. Stałym elementem jest również konkurs Cosplay Show oraz show organizowane przez platformę Twich.

PGA to 10 pawilonów wypełnionych atrakcjami, 1000 stanowisk do gier, 150 wystawców oraz trzy dni rozrywki. Targi będą mieć miejsce 7-8 października. Dzień wcześniej zorganizowany zostanie VIP DAY dla osób pragnących obejrzeć imprezę przy nieco mniejszej liczbie odwiedzających. Szczegółowe informacje i ceny biletów na www.gamearena.pl. Serdecznie zapraszamy!Trüberbrook
Zespół BTF tworzy niezwykłą produkcję Trüberbrook, której akcja umiejscowiona została w w późnych latach 60- tych na zachodzie Niemiec. Gracz wcieli się w rolę młodego fizyka Tannhausera, który przybywa do tytułowego miasteczka (bardziej wsi) i szybko odkrywa, że tutejsi mieszkańcy skrywają jakieś mroczne tajemnice.

Co w grze takiego niezwykłego? Otóż cała sceneria oraz tło budowane są w postaci prawdziwych makiet, a następnie fotografowane i dopieszczane na komputerze. W podobnym stylu tworzono takie tytuły, jak The Neverhood, Armikrog czy Lumino City.

Nastrój i atmosfera produkcji inspirowana jest kultowymi serialami telewizyjnymi – głównie Twin Peaks oraz X-Files. Premiery możemy spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.

XING: The Last Beyond
Miłośnicy pierwszoosobowych produkcji w stylu serii Myst mogą kupować już debiutancką produkcję studia White Lotus Interactive zatytułowaną XING: The Land Beyond.

Gra rozpoczyna się od śmierci głównego bohatera, jednak ta jest zapoczątkowaniem całkiem nowego życia. Przenosimy się na nieznane tereny, więc jesteśmy zmuszeni poznać panujące tu zasady. Nasze działania skupią się na eksploracji całkowicie zróżnicowanego otoczenia,
rozwiązywania łamigłówek, zbierania artefaktów i poznawania sekretów tego magicznego miejsca. Podczas wędrówki nauczymy się wykorzystywać moc słońca, deszczu, śniegu i innych sił natury.

XING: Land Beyond posiada pełne wsparcie VR dla HTC Vive i Oculus Rift. Planowana jest także wersja na konsolę PS4. W obecnej chwili dostępna jest dla posiadaczy PC na platformie Steam w cenie 19,99 €.