Recenzja: Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine
Recenzja: The Wolf Among Us, ep 4: In Sheep's Clothing
Poradnik: Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine
Recenzja: Murdered: Soul Suspect (Śledztwo zza grobu)
Recenzja: Blackwell Epiphany
Poradnik: The Last Door, Chapter 1
   

Ostatnio poruszane tematy


  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Najtrudniejsze gry 2D/"2.5D...
Ogólna dyskusja
34 1 Toddziak
23.07.2014 17:08
Ceny grzechu warte...
Ogólna dyskusja
65535 544 Rolus
19.07.2014 14:00
L.A Noire??
Help - Tytuły od G do L
77 2 Rolus
19.07.2014 13:51
W co teraz gracie ?
Ogólna dyskusja
14627 120 Kami
19.07.2014 08:51
Assassin's Creed
Gry
1362 28 Kami
18.07.2014 10:46


Kaptain Brawe 2: A Space Travesty
Studio Cateia Games nie daje tak łatwo za wygraną i po nieudanej kampanii na Kickstarterze Kaptain Brawe 2: A Space Travesty, rusza z kolejną zbiórką. Tym razem celem jest uzbieranie 75 tysięcy dolarów (czyli o połowę mniej), co pozwoli im na stworzenie gry. Przypominamy, że do procesu produkcji zaproszono takie osobistości jak Steve Ince (Broken Sword, So Blonde), Bill Tiller (A Vampyre Story).

Sequel będzie nosił tytuł Kaptain Brawe 2: A Space Travesty i pozwoli nam poznać dalsze losy kapryśnego, ale obdarzonego niecodziennym humorem oficera Kosmicznej Policji. Podróżując po wszechświecie, kapitan spróbuje pokrzyżować plany władczyni jednej z planet. Niestety, tak się składa, że znajduje się w pokrytym lodem świecie z małą nadzieją na ratunek.

W ciągu niespełna doby udało się zebrać ponad 12500 dolarów. Aukcja kończy się 11 września. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z myślą, przygodówka pojawi się na systemach PC, Linux, Mac, Android, iOS oraz platformie Ouya w połowie 2015 roku.
Książę i Tchórz
Miło nam poinformować, że rodzima (licząca już 16 lat) przygodówka Książę i Tchórz będzie wkrótce możliwa do uruchomienia na platformie ScummVM. Konwersji gry dokona Łukasz Wątka – 20-letni student Politechniki Gdańskiej, który weźmie udział w tegorocznej edycji Google Summer of Code (wsparcie dla oprogramowania open source).

ScummVM to niewielki program ze sporymi możliwościami. Za jego pomocą można uruchomić wiele leciwych gier przygodowych na najnowszych systemach operacyjnych. Nie tylko Windowsach, ale także Linuxach czy Macach. Poza stworzeniem samego portu, autor postanowił również przetłumaczyć przygodówkę na język angielski, aby mogli nią cieszyć się także ludzie z zagranicy. Każdy postęp Łukasz opisuje na swoim blogu.

W rozwinięciu znajdziecie materiał filmowy prezentujący grywalną pierwszą lokację przerobioną na Scumma.Broken Sword: The Serpent's Curse
Zaplanowana początkowo na dzisiaj, premiera gry Broken Sword 5: Klątwa Węża została przełożona na 8 sierpnia. Powodu opóźnienia nie podano. Pudełkową wersję gry można zamawiać w cenie 84,90 zł m.in. za pośrednictwem sklepu muve.pl.


Simon the Sorcerer 6
Nie tak dawno temu pisaliśmy o zamknięciu firmy, która stworzyła dwie ostatnie odsłony Simon the Sorcerer. Nie oznacza to jednak, że postać zabawnego czarodzieja odejdzie w niepamięć. Zapowiedziano już jego kolejne przygody, których produkcją zajęło się studio Story Beasts.

Niezależne studio z siedzibą w Dublinie skupia w sobie programistów z Europy (także z Polski) oraz Ameryki Południowej, posiadających spore doświadczenie w dziedzinie tworzenia gier. Producenci otrzymali zgodę od oryginalnych – AdventureSoft, na przygotowanie szóstej części przygód Szymka.
Naszym celem jest uchwycenie humoru oraz nowatorskiego ducha, którego można było doświadczyć w pierwszych grach serii, wracając do pięknej, dwuwymiarowej grafiki będącej istotnym filarem gier typu Point’n’Click, wzbogacając jednocześnie fabułę, wprowadzając współczesną mechanikę oraz nowy system magii. Chcielibyśmy rozwinąć grę o nowe elementy, zostawiając jednocześnie ‘smaczki’ dla fanów pierwszych tytułów.

Prace nad tytułem już trwają, ale na ich finalizację niezbędna będzie kampania na Kickstarterze, która powinna ruszyć przed końcem tego roku. Póki co, zaprezentowano jedynie krótki zarys fabuły oraz pierwsze szkice koncepcyjne przedstawiające głównego bohatera (dostępne w rozwinięciu).
Gdy magia z równoległego świata zaczyna przeciekać do wymiaru Simona wywołując bałagan zmuszony jest on połączyć siły ze swoim sobowtórem z alternatywnej rzeczywistości, by wspólnie przywrócić zaburzoną równowagę miedzy światami, odkryć co spowodowało taki stan rzeczy oraz upewnić się, że to już nigdy się nie powtórzy…Blackwell Unbound
Kilka dni temu pierwsze trzy gry serii Blackwell trafiły na iOS. Blackwell 1: Legacy dostępne jest w cenie 1.99 $, a kolejne dwie Blackwell 2: Unbound oraz Blackwell 3: Convergence za 2.99 $.

Studio Wadjet Eye Games nie zrobiło jednak tego samo. Tym razem postanowili skorzystać z outsourcingu, a drugą część Blackwella portował nie kto inny, jak nasz własny Igor „Ascovel” Hardy (w sensie krajanin). Z tego co udało mi się dowiedzieć, nie jest to koniec pracy Ascovela nad portami przygodówek. Być może już niedługo dowiemy się czegoś więcej na ten temat.

Seria ma również „wkrótce” zawitać na Android, Mac i Linux.
Knock-Knock
Pisma poświęcone nowym technologiom z dziedziny IT serwują nam w tym miesiącu ciekawe propozycje gier przygodowych. W nowym wydaniu magazynu PC Format opatrzonym numerkiem 8/2014 znajdziemy pełną wersję przygodówki Knock-Knock po polsku. Jeżeli macie ochotę na rysunkowy horror z lekkim przymrużeniem oka, to magazyn zakupicie w kioskach i salonach prasowych za 5,99 zł. Grę udostępniono w postaci klucza (zapewne do aktywowania w serwisie boxoffstore.pl).
Face Noir
Od dłuższego czasu z firmy IQ Publishing nie napływały żadne informacje na temat planu wydawniczego. Polski deweloper kończy jednak proces stagnacji i zapowiada polskie wydanie przygodówki Face Noir. Akcję gry osadzono w Nowym Jorku lat 30-tych ubiegłego wieku. Pokierujemy losami byłego policjanta, a obecnie prywatnego detektywa Jacka Del Nero, który w potrzebie zabicia czasu i zapomnienia o własnej sytuacji finansowo-moralnej, opróżnia kolejne butelki taniej whisky.

Terminu premiery jeszcze nie ujawniono, ale szczegóły wydania powinniśmy poznać już wkrótce. Póki co odsyłamy do naszej recenzji gry.Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine
W ten piątkowy wieczór crouschynca sporządziła dla was także recenzję przygodówki Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine, nastrojowej komedii osadzonej na Dzikim Zachodzie. Tekst znajdziecie pod poniższym adresem.

Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine - recenzja

The Wolf Among Us
Na stronie zamieściliśmy recenzję czwartego epizodu The Wolf Among Us zatytułowanego In Sheep's Clothing. Jak prezentują się dalsze przygody Bigby'ego? Sprawdzała Kami.

The Wolf Among Us, epizod 4: In Sheep's Clothing - recenzja

Memoria
Z jednej strony tanio (zaledwie 9,90 zł, e-wydanie 7,90 zł), z drugiej trochę trzeba się namęczyć przed zagraniem (patrz komentarze). Pełna polska wersja przygodówki The Dark Eye: Memoria została dołączona do pisma Komputer Świat 08/2014. Wewnątrz magazynu znajdziemy specjalny kod umożliwiający pobranie gry (oraz kilku innych programów) za pośrednictwem platformy KŚ+. Zachęcamy także do przeczytania naszej recenzji.