Recenzja: Shadows on the Vatican - Act II: Wrath
Recenzja: The Wolf Among Us epizod 3: A Crooked Mile
Poradnik: Shadows on the Vatican - Act II: Wrath
Recenzja: Grim Legends
Recenzja: Dom Tysiąca Drzwi - Płomień żmii
Recenzja: Broken Age, akt 1
   

Ostatnio poruszane tematy


  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Potrzebuję nowe gry
Nowości około przygodówkowe
244 10 BrookeLogan24
24.04.2014 21:31
15 Days poradnik
Nowości około przygodówkowe
15 0 BrookeLogan24
24.04.2014 21:09
Gry podobne do Black mirror
Nowości około przygodówkowe
56 4 agusia16
24.04.2014 19:49
[KUPIĘ] Przygodówki ze star...
Gry
786 3 Przemo
22.04.2014 19:48
[Ankieta] The Longest Journey: Najdłu...
Przygodówki od A do Z
68 1 jackowsky
22.04.2014 13:59


Exogenesis
Niewielkie studio Kwan pracuje nad projektem będącym połączaniem opowieści interaktywnej z grą przygodową pt. Exogenesis: Perils of Rebirth. W nowouruchomionej kampanii na Kickstarterze planują zebrać 32 tysiące dolarów na realizację tego celu. W zamian otrzymamy ręcznie rysowaną produkcję o tematyce post-apokaliptycznej zainspirowaną takimi tytułami jak Ace Attorney czy Zero Escape. Kampania kończy się 23 maja i jeżeli wysztko pójdzie zgodnie z zamysłem autorów, projekt trafi do sprzedaży pod koniec tego roku. Nie zapomnijcie oddać głosu w programie Steam Greenlight.
The walking Dead: Season Two
23 kwietnia odbyła się europejska premiera The Walking Dead: Season 2. Na daną chwilę są to jedynie dwa epizody, ale Telltale Games zamierza wydawać kolejne, kiedy już trafią na PC oraz inne platformy. Cena pojedynczego odcinka wynosi 4.99$, ale chętni mogą nabywać cały sezon (będzie łącznie pięć epizodów) w 20%-owej promocji. Gra dostępna jest na PlayStation Store.
Inspire Me
Wiosna zawitała nie tylko za oknem, ale także na Kickstarterze. W ostatnim czasie mogliście przeczytać na AZ o kilku interesujących projektach. Kolejnym jest ręcznie rysowana przygodówka od argentyńskiego studia Blyts, które zaoferuje nam podróż w czasie do przełomowych dla nauki i sztuki wydarzeń. Produkcja będzie posiadała charakter komediowy oraz edukacyjny.

Jest rok 2047. W psotliwe łapska małego Kelvina dostaje się wehikuł czasu, co powoduje katastrofalne zmiany w przeszłości. Teraz bohater musi cofnąć się w czasie i naprowadzić wydarzenia na właściwy tor. Poprzez kampanię autorzy starają się uzbierać 20 tysięcy dolarów, co pozwoli stworzyć trzy rozdziały przygodówki. Jeżeli natomiast chcielibyśmy kolejne - suma musi przekroczyć kolejne progi. W każdym z rozdziałów napotkamy takie postaci jak Szekspir, Nikola Tesla czy Einsteina.

Zbiórka kończy się 20 maja. Jeżeli planowana kwota zostanie zebrana, gra trafi na PC, Maki, Linuxy, Androidy i iOS pod koniec 2014. Na daną chwilę licznik wskazuje niecałe 800 dolarów. Produkcja walczy także o zielone światło na Steamie.
Przeceny i okazje
12 gier na Steam + 3 DLC za 4.39 euro. W nowej ofercie Bundle Stars - Conquest Bundle, znajdziecie przygodówkę Lucius. W dalszej części newsa aktualne oferty Steam, Gamefly i Amazon.

The power of Christ compels you! Lucius jest dość kontrowersyjną grą - zostaliście ostrzeżeni. Mi akurat przypadła do gustu (nawet bardzo), dlatego w recenzji widnieje ocena 8.

Podczas rozgrywki wcielicie się w demoniczny pomiot Lucyfera, który ku nieszczęściu wszystkich domowników, zaczyna odkrywać swoje moce. Jesteś fanem "Omena", "Lśnienia" lub "Egzorcysty"? Gra jest własnie dla ciebie. Zorganizuj serię śmiertelnych wypadków, a swoje przemyślenia zapisz w notesiku z misiem. Pełna lista gier w rozwinięciu >
Przeceny i okazje
Tym razem kilka ofert ze Steam i Humble Store, ale najpierw - Lazy Guys "Night Sky" Bundle.

Zestaw zawiera aż 15 gier za jedyne 2,99$. Jeśli czujecie się szczodrzy, możecie załapać się na darmową grę (o wartości do 30$), którą otrzyma osoba płacąca najwięcej. Wolicie zostać przy cenie podstawowej? Na każde 500 sprzedanych bundli przypada jeden szczęśliwiec, który otrzyma 10$ w walucie Steam oraz pięciu, którzy dostaną zniżkę 20% na przyszłe bundle Lazy Guys.

Wiele gier znajduje się jeszcze na Greenlight, więc możecie na nie głosować, jeśli chcecie otrzymać później klucz na Steam. Pełna lista gier w rozwinięciu >
1954: Alcatraz
Recenzja 1954 Alcatraz
Kami dnia 22.04.2014 11:41
San Francisco lat 50. Era beatników, jazzu i małych torebek. Także czas, kiedy w użytku było jeszcze więzienie o zaostrzonym rygorze na oddalonej o ponad 2 km wyspie zwanej Alcatraz. Christine i Joe wiodą życie pomiędzy tymi dwoma miejscami. Zobacz jak radzą sobie w tej klasycznej przygodówce point & click czytając naszą najnowszą recenzję:

1954 Alcatraz - recenzjaH.P. Lovecraft's Dagon
W ubiegłym roku informowałem was o ciekawym projekcie Dagon bazującym na mitologii Cthulhu wykreowanej przez H.P Lovercrafta. Studio Order of Dagon odpowiedzialne za proces produkcyjny wystartowało niedawno z kampanią zbierającą fundusze na dokończeniem gry. Pełny tytuł projektu brzmi teraz The Eldritch Cases: Dagon i zaprezentuje mroczną przygodę w 3D z interfejsem point and click.

Autorzy mają nadzieję na uzbieranie 20 tysięcy funtów, a po kilku dniach mają na koncie 4,407 funtów (22%). Do końca kampanii pozostało jeszcze 25 dni. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkcja trafi w nasze ręce w okolicach maja 2015 roku.
Przeceny i okazje
Hector: Badge of Carnage -75%
Kami dnia 21.04.2014 18:01
Zostało jeszcze 486 kluczy niesamowitej gry studia Straandlooper po okazjonalnej cenie 4,99 euro (oryginalnie 19,99 euro) na Daily Royale.

Hector: Badge of Carnage był oryginalnie wydany na iOS, ale dzięki współpracy producenta z Telltale Games, obecnie jest również dostępny na PC oraz Mac. Gra jest pełna czarnego humoru i skupia się na policjancie imieniem Hector, który musi ocalić swoje miasto Clappers Wreak przed atakiem terrorystycznym. Ostrzegam, że wymagana jest dobra znajomość angielskiego. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie aby umrzeć ze śmiechu.
The Breakout
Pixel Trip Studios ruszyło kilka dni temu z kampanią swojej pierwszej gry przygodowej pt. The Breakout. Przedstawione nam zostaną losy Guy'a Kassela, byłego złodzieja, który porzucił życie przestępcze z uwagi na własną narzeczoną. Guy zaciąga się do Sił Powietrznych i szybko uzyskuje stopień kapitana. Podczas jednej z misji samolot bohatera zostaje zestrzelony przez wrogie jednostki, a on sam pojmany do obozu jenieckiego Verdammen Hof. Gracz dołoży wszelkich starań, aby Kassel wydostał się z tego miejsca i powrócił w jednym kawałku do narzeczonej.

W trakcie gry otrzymamy możliwość wędrowania po poszczególnych częściach obozu. Użyjemy zdolności z poprzedniego fachu do zebrania przedmiotów, które okażą się pomocne w ucieczce oraz spróbujemy zdobyć zaufanie odpowiednich osób. Akcja The Breakout osadzona została w czasie II Wojny Światowej. Jak wskazuje sam autor, gra nawiązuje do klasycznych point and clicków wydawanych w latach '90 oraz czerpie inspiracje z takich ekranizacji jak "Wielka Ucieczka" w reżyserii Johna Sturgesa.

Kampania na Kickstarterze potrwa do 12 maja, a na osiągnięcie sukcesu potrzebne jest 49 500 funtów, z czego na daną chwilę udało się zebrać 17%. Swoją kopię gry można już dostać po wpłacie 3 £. Tytuł powinien trafić do sprzedaży w połowie 2015 roku na PC, Macintoshe oraz Linuxy.
Przeceny i okazje
Jeszcze przez 20 godzin możecie zakupić taniej nowy bundle Indie Gala - Every Monday Bundle. Na razie cena za sześć gier to 1,99$, ale później wzrośnie do 3,49$. Pamiętajcie, że do ceny doliczane jest 22% podatku.

Oprócz przygodówki Kaptain Brawe: A Brawe New World (Steam), w bundlu znajdują się również: Crystal Towers 2 (Desura, Greenlight), Scourge: Outbreak (Steam), Legends Of Aethereus (Steam), Shad'o (Steam) oraz Love (Steam).