Zapowiedź: The Book of Unwritten Tales 2
Recenzja: Grim Legends 2 - Song of the Dark Swan
Recenzja: GK - Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Recenzja: The Wolf Among Us, ep 4: In Sheep's Clothing
Recenzja: Murdered: Soul Suspect (Śledztwo zza grobu)
   

Ostatnio poruszane tematy


  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
The Book of Unwritten Tales 2
Help - Tytuły od A do F
24 0 agusia16
25.03.2015 13:14
Ceny grzechu warte...
Ogólna dyskusja
65535 557 ffrreeaakk
22.03.2015 23:18
Humor
Różności
496 2 farming
10.03.2015 18:49
Life is Strange
Przygodówki od A do Z
553 7 skanio
01.03.2015 14:36
Gry typu Life is Strange
Ogólna dyskusja
187 3 Kami
21.02.2015 17:45


Games of Thrones (Telltale)
Trzeci epizod Gry o Tron od Telltale Games
Przemo dnia 24.03.2015 20:33
Telltale Games ostatnimi czasy lubi zaskakiwać pozytywnie lub negatywnie premierami kolejnych epizodów swoich produkcji. Tym razem zaskakuje nas pozytywnie szybką premierą The Sword of the Darkness - trzecim epizodem Game of Thrones. Cały sezon dostępny jest na Steamie w promocyjnej cenie -25%.Life is Strange
Dzisiaj miała miejsce premiera drugiego epizodu Life is Strange pt. Out of Time. Gra dostępna jest już na PC (Steam, Square Enix Store), PS3/PS4 oraz Xbox360/ONE.
BDIP
Grupa BDIP.pl w ramach akcji charytatywnej „Tłumaczymy w rytmie serca” przygotowuje dla Was własną aplikację, dzięki której w szybki i prosty sposób pobierzecie stworzone przez nich spolszczenia gier na Androida. Za bardzo niedługi czas powinniśmy otrzymać także łatkę polonizacyjną do The Lost Lords (w wersjach na PC oraz Android) - drugiego epizodu Game of Thrones autorstwa Telltale Games. Poniżej obejrzycie prezentacje spolszczenia oraz samej aplikacji.

Przypominamy, że tworzeniu spolszczeń od BDIP.pl towarzyszą zbiórki pieniędzy na różne cele charytatywne. Więcej informacji pod adresem http://www.siepomaga.pl/r/bdip-sofiyka


The walking Dead: Season Two
Telltale Games w trakcie trwania SXSW Gaming po raz kolejny zapowiedziało The Walking Dead: Season 3, na którego premierę poczekamy nieco dłużej. W międzyczasie mamy otrzymać za to niewielką niespodziankę związaną z całą serią. Możemy domyślać się, że będzie to dodatkowy epizod pokroju 400 Days. Więcej na ten temat zapewne dowiemy się na czerwcowych targach w Los Angeles.
Tales from the Borderlands
Zainteresowani mogą pobierać już drugi epizod Tales from the Borderlands pt. Atlas Mugged - gry przygodowej od Telltale Games bazującej na popularnej strzelaninie Borderlands. Jeżeli nie zakupiliście jeszcze tego tytułu, to być może skusi was promocja -25% (cena na Steamie 17,24€) zorganizowana z okazji premiery niniejszego odcinka.
Everybody's Gone to the Rapture
W końcu możemy zobaczyć jak będzie wyglądać w akcji Everybody’s Gone to the Rapture - eksploracyjna gra przygodowa z otwartym światem tworzona przez przez zespół The Chinese Room (Amnesia: Machine for Pigs). Opublikowany przez serwis IGN 13-minutowy gameplay prezentuje nam opuszczoną angielską mieścinę. Film został przygotowany na wczesnej wersji beta gry, więc grafika oraz inne elementy mogą ulec jeszcze zmianie. Produkcja powstaje na PC oraz PlayStation 4.
Infamouse Quests
Studio Infamous Quest znane jest przede wszystkim z nieoficjalnych remake’ów popularnych tytułów Sierry. Mniej więcej w połowie 2012 roku zdołało także zebrać trochę grosza na swoją własną markę pt. Quest for Infamy (2014) – połączenie przygodówki z elementami RPG w klimatach serii Quest for Glory. W ostatnich dniach poznaliśmy dalsze plany producentów – w tym roku powinniśmy otrzymać prequel wspomnianej produkcji oraz pierwszą część Order of the Thorne.

Quest for Infamy: Roehm to Ruin zaprezentuje nam wydarzenia rozgrywające się zaraz przed rozpoczęciem pierwszej części. Wcielimy się w postać tytułowego Roehma, który po zepsuciu pewnej uroczystości, na którą przyszli zamożni goście, musi uciekać z zamku Barona. Projekt nie będzie przygodówką, której ukończenie zajmie nam standardowe kilka(naście) godzin, a raczej niewielką produkcją z ciekawymi zagadkami.

Order of the Thorne: The King’s Challenge to pierwsza z planowanych kilku części, gra przygodowa pozwalająca nam wcielić się w rolę Finna – śpiewaka podróżującego po królestwie Fairy Realm. Pewnego dnia tamtejszy król ogłasza wyzwanie dla swoich poddanych. Ten, który wykona je jako pierwszy będzie okrzyknięty bohaterem oraz zostanie spełnione jego jedno życzenie. Order of the Thorne będzie utrzymany w stylistyce poprzednich produkcji tego studia.Life is Strange
Na 24 marca zaplanowano premierę dalszych perypetii Sam w przygodówce Life is Strange. Gra udostępniona zostanie na platformy PC, PS3, PS4, Xbox 360, XONE w tym samym czasie. Komputerowi gracze mogą nabywać cały sezon na SteamieShadow of Nebula
Na Kickstarterze zawitała kolejna interesująca produkcja – klasyczna przygodówka Shadow of Nebula utrzymana w konwencji science-fiction/cyberpunk. Twórcy zechcą zaprezentować nam historię osadzoną w odległej przyszłości, kiedy to technika umożliwia ludzkości swobodne poruszanie się oraz kolonizowanie różnych zakątków wszechświata.

Podczas ekspedycji grupa naukowców znajduje statek kosmiczny, który najprawdopodobniej nie został stworzony ludzką ręką. Większość nieznanej dotąd technologii zostaje odszyfrowana przez Alfreda Nebulę. Mężczyzna jest przerażony własnymi odkryciami, które niewłaściwie używane mogłyby doprowadzić do katastrofalnych skutków. Decyduje się więc zniszczyć wszystko. Około 30 lat później poznajemy naszego bohatera – międzygalaktycznego kuriera, który właśnie odparł atak piratów. Poniesione uszkodzenia zmusiły go jednak do lądowania na planecie Venice Blue. Szybko okazuje się, że jej opuszczenie sprawi graczowi wiele problemów, a w międzyczasie staniemy się częścią pewnej intrygi posiadającej charakter globalny.

Shadow of Nebula jest dla nas projektem o tyle szczególnym, gdyż jego produkcją zajmuje się polskie studio Bisonia. Producenci planują wypuścić grę na początku przyszłego roku, o ile uda im się zebrać sumę 50 tysięcy dolarów na Kickstarterze. Na zachętę otrzymaliśmy wersję demonstracyjną (ok. 860 MB) w języku angielskim. Zachęcamy do zagrania, wspomagania finansowo i głosowania na grę w programie Steam Greenlight.
BAFTA
W dniu wczorajszym Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (tzw. BAFTA) przyznała nagrody dla najlepszych gier video za 2014 rok. Miło widzieć, że w kilku kategoriach brylowały gry przygodowe lub hybrydy przygodówek i gier akcji. Najważniejszym wydarzeniem był dla nas sukces Zaginięcia Ethana Cartera, które okazało się najlepszym tytułem w kategorii „Najbardziej innowacyjna gra”. Co poza tym?

Lumino City okrzyknięto największym w ubiegłym roku „Osiągnięciem artystycznym”. Nagrodę za najlepszy dźwięk otrzymała hybryda Alien: Izolacja, zaś „Najlepszą nową marką” okazało się Valiant Hearts od Ubisoft czy Never Alone jako „Najlepszy debiut”. Wśród samych nominacji mogliśmy znaleźć jeszcze takie tytuły jak The Walking Dead: Season 2 czy pierwszy akt Broken Age. Pełna lista nagrodzonych na awards.bafta.com.