Recenzja: Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine
Recenzja: The Wolf Among Us, ep 4: In Sheep's Clothing
Poradnik: Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine
Recenzja: Murdered: Soul Suspect (Śledztwo zza grobu)
Recenzja: Blackwell Epiphany
Poradnik: The Last Door, Chapter 1
   

Ostatnio poruszane tematy


  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
[Ankieta] Still Life
Przygodówki od A do Z
1177 15 SirXan
25.10.2014 15:39
Przygodówki 2D ręcznie ryso...
Ogólna dyskusja
1589 12 Satetsu
24.10.2014 10:17
Dreamfall Chapters: The Lon...
Przygodówki od A do Z
92 0 Przemo
22.10.2014 10:38
Sherlock Holmes:Zbrodnia i ...
Help - Tytuły od M do S
709 22 BrookeLogan24
20.10.2014 13:06
Spolszczenia gier przygodowych
Ogólna dyskusja
417 10 Evillady
16.10.2014 22:20


Silence - The Whispered World 2
Deadalic Entertainment wkracza na nowe wody, tym razem konsolowe. Silence: The Whispered World II zostanie wydane także na Xbox One. Premiera gry powinna nastąpić równocześnie z wersjami na systemy Windows oraz Mac, czyli na początku 2015 roku.

Shadows on the Vatican
W ubiegły piątek do sprzedaży trafiła produkcja Shadows on the Vatican sygnowana serią The New Adventure Collection. IQ Publishing oferuje nam tym razem przygodówkę inspirowaną historią przedstawioną w bestsellerze Davida Yallopa pt. W imieniu Boga? Śledztwo w sprawie zamordowania Jana Pawła I oraz z grafiką Lorenza Ruggiero - słynnego rysownika komiksów Marvela.

Shadows on the Vatican można zakupić na dwóch wersjach - pudełkowej lub cyfrowej. Bez względu na to, którą edycję wybierzemy, za grę zapłacimy 45 zł. Dodatkowo otrzymamy także ścieżkę dźwiękową, a w wersji pudełkowej - dwustronny plakat. Jeżeli chcielibyście przetestować grę przed zakupem, to macie tego możliwość pobierając demo w języku polskim.Dreamfall Chapters
8 lat i 186 dni – dokładnie tyle czasu czekaliśmy, aby poznać dalsze losy Zoe, które Ragnar Tornquist zapoczątkował w Dreamfallu. Póki co, możemy dać upust naszej ciekawości, bowiem kilka godzin temu do sprzedaży trafił pierwszy z pięciu epizodów Dreamfall Chapters.

Przygodówka stworzona pod szyldem firmy Red Thread Games dostępna jest na razie w dystrybucji cyfrowej – do nabycia w serwisach gog.com (edycja specjalna - 34,99 €) oraz Steam (edycja standardowa - 29,99€, edycja specjalna - 34,99 €). W cenie zakupimy pełny sezon, którego kolejne rozdziały powinny pojawiać się w regularnych odstępach czasowych.

Zamawiając Dreamfall Chapters: Special Edition, z któregoś z powyższych źródeł otrzymujemy dostęp także do dodatków. Są to: cyfrowa książeczka zawierająca zbiór szkiców oraz ilustracji z pierwszego rozdziału, dwa krótkie opowiadania w formacie PDF z uniwersum The Longest Journey prezentujące wydarzenia sprzed Dreamfall Chapters, ścieżka dźwiękowa z pierwszego rozdziału w formacie FLAC oraz MP3, mapę turystyczną Europolis w wersji cyfrowej, tapety oraz awatary z gry.

Gracze, którzy wzięli udział w kampanii na Kickstarterze powinni dostać ubiegłej nocy wiadomość od organizatorów, zawierającą kod dostępu do swojej kopii gry. Kolejne nagrody za udział będę udostępniane z biegiem czasu.

Pierwszy odcinek pod tytułem Reborn dostępny jest jedynie w pełnym tłumaczeniu angielskim oraz niemieckim (dubbing), a także w kinowej francuskiej wersji językowej (napisy). Z biegiem czasu pojawiać się będą kolejne lokalizacje. Przypominamy, że oficjalna polska wersja przypuszczalnie powinna trafić w nasze ręce z biegiem kolejnych rozdziałów lub po premierze całości. Już niebawem rozpoczną się za to prace nad nieoficjalnym spolszczeniem pierwszego rozdziału tworzonym przez zespół GrajPoPolsku.pl oraz DreamfallPL.

Zapraszamy na forum, gdzie możecie podyskutować z nami oraz innymi użytkownikami na temat wrażeń z przechodzenia Reborn.
Gabriel Knight: 20th Anniversary Edition
Na Adventure Zone pojawiła się recenzja Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition autorstwa Crouschyncy. Czy według Niej, odświeżenie kultowej produkcji z 1993 roku wyszło pani Jane Jensen na dobre? Zapraszamy do lektury:

Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition - recenzja
Black Mirror 3
Nasz czytelnik Bartek Listewnik, który nie tak dawno temu rozgryzł sprawę spolszczenia do Dreamfall Chapters, tym razem skupił swoją uwagę na przypuszczalnej kontynuacji serii Black Mirror. Przypominamy, że w kwietniu firma Nordic Games podała informację o nabyciu praw do przygodówek opowiadających historię rodu Gordonów. Wtedy nie była jeszcze pewna czy zamierza ją wykorzystać do stworzenia kolejnych części. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu? Przeczytajcie jaką odpowiedź dostał Bartek od zarządu firmy:
(...) we are talking at the moment to various parties about it. Chances are very, very high, that you will see a BM4 in future (first story drafts and concepts exist already). But at this stage, it is too early to say "when". (...)

(...) w tej chwili rozważamy różne możliwości. Szanse na to, że ujrzysz BM4 w przyszłości są bardzo duże (pierwszy zarys fabuły oraz koncepcje już istnieją). Jednak na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć „kiedy”. (...)

Zapewne tak samo jak Wy, bardzo liczę na powstanie Black Mirror IV. Jak dotąd powstały trzy części stworzone przez czeską firmę Future Games (BM1) oraz niemieckie Cranberry Production (BM2 i BM3).Shadows on the Vatican
Polskie demo Shadows on the Vatican
Przemo dnia 15.10.2014 20:45
W najbliższy piątek, 17 października do sklepów trafi polska wersja przygodówki Shadows on the Vatican dystrybuowana przez firmę IQ Publishing. Do premiery jeszcze trochę czasu, a więc można sięgnąć po wersję demonstracyjną, którą IQP wypuściło w dniu dzisiejszym - do wyboru wersja SD (505 MB) i HD (616 MB). Oznaczenia odnoszą się do rozdzielczości grafiki w grze. Dodatkowo na facebookowym profilu producenta ruszył konkurs, w którym można wygrać jedną z dwóch kopii przygodówki.Dreamfall Chapters
Ekipa serwisu Dreamfall.pl postanowiła wziąć sprawy w własne ręce i wspólnie z GrajPoPolsku.pl przygotują spolszczenie do Reborn, czyli pierwszej księgi Dreamfall Chapters. Prace nad polonizacją rozpoczną się zaraz po premierze gry (21 października), a do tego czasu nastąpią poszukiwania chętnych do tłumaczenia. Zgłoszenia należy słać na adres e-mail: grajpopolsku(at)gmail.com wpisując w temacie "Dreamfall - nabór do tłumaczy". Szczegółowe informacje w tym miejscu.The Case of Charles Dexter Ward
Agustin Cordes ze studia Senscape (Scratches, Asylum) próbuje upichcić graczom kolejny horror, tym razem będący komputerową adaptacją jednej z książek H.P. Lovecrafta pt. The Case of Charles Dexter Ward. Gra o tej samej nazwie przeniesie nas do miasteczka Providence (w którym urodził się i żył także sam autor), a my poznamy losy Charlesa Dextera Warda borykającego się z problemami psychicznymi. Okazuje się, ze bohater jest bezpośrednim potomkiem Josepha Curwena – alchemika, który ponoć zawarł pakt z tajemniczymi siłami i zamierza je wykorzystać by zniszczyć Providence (a być może i całą ludzkość).

Gra na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć ciekawa, ale do jej ukończenia potrzebna jest pomoc fanów. Na Kickstarterze trwa kampania, której celem jest kwota 250 tys. dolarów. Przez nieco ponad dwa tygodnie udało się uzbierać niespełna 27%. Jeżeli chcecie pomóc, to za 15 dolców otrzymacie swoją kopię gry po premirze i kilka dodatków. Zbiórka trwa do 31 października. Nie zapomnijcie zagłosować także w programie Steam Greenlight.
Gabriel Knight: 20th Anniversary Edition
Phoenix Online Publishing oraz Jane Jensen wypuścili dzisiaj w świat Gabriel Knight: The Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition – odświeżoną wersję kultowej przygodówki, która w 1993 roku pozwoliła wybić się młodej producentce. Gra została złożona od podstaw, począwszy od oprawy graficznej, kończąc na voice-actingu oraz ścieżce dźwiękowej. Bez zmian pozostała jedynie fabuła, która w ciągu ostatnich 20 lat przyczyniła się do zdobycia wielu nagród oraz wyróżnień.

Grę można nabyć jedynie drogą dystrybucji cyfrowej. Dostępna jest na platformach gog.com (14,99€), Steam (19,99€) oraz oficjalnym sklepie producenta (19,99$). Wybierając drugą lub trzecią opcję dostajemy dodatkowo kilka bonusów w postaci szkiców koncepcyjnych, materiałów zza kulis itd. Wersja na gog.com posiada zaś soundtrack z gry stworzony przez Roberta Holmesa.

W ciągu ostatnich kilku dni wydawcy publikowali na własnym blogu dodatkowe materiały z gry. Wśród dnich trafiła się mała perełka dla fanów – krótkie opowiadanie The Temptation napisane przez autorkę serii. Jego akcja ukazuje losy Gabriela po zakończeniu trzeciej, jak dotąd ostatniej części cyklu.Nancy Drew
Przygody młodocianej pani detektyw są nadzwyczaj popularne w Ameryce Płn, o czym świadczy seria gier produkowanych przez firmę Her Interactive. Nancy Drew: Labyrinth of Lies jest już 31 odsłoną cyklu i nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiły się następne.

Główna bohaterka musi poradzić sobie tym razem z odnalezieniem starodawnych artefaktów, które znikają z muzeum niedługo przed rozpoczęciem prestiżowego wydarzenia. Czy sprawa ma związek z nadchodzącym performancem pobliskiego amfiteatru? Nasza w tym głowa, aby poznać prawdę.

Grę można zakupić za pośrednictwem oficjalnej strony producenta. Do dyspozycji mamy wersje na Windowsy oraz Maki. Bez względu na to, czy wybierzemy edycję pudełkową, czy cyfrową (nie licząc kosztów dostawy oczywiście) – za każdą zapłacimy 19,99$.