Recenzja: Shadows on the Vatican - Act II: Wrath
Recenzja: The Wolf Among Us epizod 3: A Crooked Mile
Poradnik: Shadows on the Vatican - Act II: Wrath
Recenzja: Grim Legends
Recenzja: Dom Tysiąca Drzwi - Płomień żmii
Recenzja: Broken Age, akt 1
   

Ostatnio poruszane tematy


  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
[KUPIĘ] Przygodówki ze star...
Gry
774 3 Przemo
22.04.2014 19:48
[Ankieta] The Longest Journey: Najdłu...
Przygodówki od A do Z
63 1 jackowsky
22.04.2014 13:59
Nowinki
Nowości około przygodówkowe
65535 582 Przemo
21.04.2014 18:03
Spolszczenie do Black Mirror 1
Ogólna dyskusja
122 8 mendosa
21.04.2014 13:23
Black Mirror 2
Help - Tytuły od A do F
50 1 agusia16
21.04.2014 09:22


Przeceny i okazje
12 gier na Steam + 3 DLC za 4.39 euro. W nowej ofercie Bundle Stars - Conquest Bundle, znajdziecie przygodówkę Lucius. W dalszej części newsa aktualne oferty Steam, Gamefly i Amazon.

The power of Christ compels you! Lucius jest dość kontrowersyjną grą - zostaliście ostrzeżeni. Mi akurat przypadła do gustu (nawet bardzo), dlatego w recenzji widnieje ocena 8.

Podczas rozgrywki wcielicie się w demoniczny pomiot Lucyfera, który ku nieszczęściu wszystkich domowników, zaczyna odkrywać swoje moce. Jesteś fanem "Omena", "Lśnienia" lub "Egzorcysty"? Gra jest własnie dla ciebie. Zorganizuj serię śmiertelnych wypadków, a swoje przemyślenia zapisz w notesiku z misiem. Pełna lista gier w rozwinięciu >
Przeceny i okazje
Tym razem kilka ofert ze Steam i Humble Store, ale najpierw - Lazy Guys "Night Sky" Bundle.

Zestaw zawiera aż 15 gier za jedyne 2,99$. Jeśli czujecie się szczodrzy, możecie załapać się na darmową grę (o wartości do 30$), którą otrzyma osoba płacąca najwięcej. Wolicie zostać przy cenie podstawowej? Na każde 500 sprzedanych bundli przypada jeden szczęśliwiec, który otrzyma 10$ w walucie Steam oraz pięciu, którzy dostaną zniżkę 20% na przyszłe bundle Lazy Guys.

Wiele gier znajduje się jeszcze na Greenlight, więc możecie na nie głosować, jeśli chcecie otrzymać później klucz na Steam. Pełna lista gier w rozwinięciu >
1954: Alcatraz
Recenzja 1954 Alcatraz
Kami dnia 22.04.2014 11:41
San Francisco lat 50. Era beatników, jazzu i małych torebek. Także czas, kiedy w użytku było jeszcze więzienie o zaostrzonym rygorze na oddalonej o ponad 2 km wyspie zwanej Alcatraz. Christine i Joe wiodą życie pomiędzy tymi dwoma miejscami. Zobacz jak radzą sobie w tej klasycznej przygodówce point & click czytając naszą najnowszą recenzję:

1954 Alcatraz - recenzjaH.P. Lovecraft's Dagon
W ubiegłym roku informowałem was o ciekawym projekcie Dagon bazującym na mitologii Cthulhu wykreowanej przez H.P Lovercrafta. Studio Order of Dagon odpowiedzialne za proces produkcyjny wystartowało niedawno z kampanią zbierającą fundusze na dokończeniem gry. Pełny tytuł projektu brzmi teraz The Eldritch Cases: Dagon i zaprezentuje mroczną przygodę w 3D z interfejsem point and click.

Autorzy mają nadzieję na uzbieranie 20 tysięcy funtów, a po kilku dniach mają na koncie 4,407 funtów (22%). Do końca kampanii pozostało jeszcze 25 dni. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkcja trafi w nasze ręce w okolicach maja 2015 roku.
Przeceny i okazje
Hector: Badge of Carnage -75%
Kami dnia 21.04.2014 18:01
Zostało jeszcze 486 kluczy niesamowitej gry studia Straandlooper po okazjonalnej cenie 4,99 euro (oryginalnie 19,99 euro) na Daily Royale.

Hector: Badge of Carnage był oryginalnie wydany na iOS, ale dzięki współpracy producenta z Telltale Games, obecnie jest również dostępny na PC oraz Mac. Gra jest pełna czarnego humoru i skupia się na policjancie imieniem Hector, który musi ocalić swoje miasto Clappers Wreak przed atakiem terrorystycznym. Ostrzegam, że wymagana jest dobra znajomość angielskiego. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie aby umrzeć ze śmiechu.
The Breakout
Pixel Trip Studios ruszyło kilka dni temu z kampanią swojej pierwszej gry przygodowej pt. The Breakout. Przedstawione nam zostaną losy Guy'a Kassela, byłego złodzieja, który porzucił życie przestępcze z uwagi na własną narzeczoną. Guy zaciąga się do Sił Powietrznych i szybko uzyskuje stopień kapitana. Podczas jednej z misji samolot bohatera zostaje zestrzelony przez wrogie jednostki, a on sam pojmany do obozu jenieckiego Verdammen Hof. Gracz dołoży wszelkich starań, aby Kassel wydostał się z tego miejsca i powrócił w jednym kawałku do narzeczonej.

W trakcie gry otrzymamy możliwość wędrowania po poszczególnych częściach obozu. Użyjemy zdolności z poprzedniego fachu do zebrania przedmiotów, które okażą się pomocne w ucieczce oraz spróbujemy zdobyć zaufanie odpowiednich osób. Akcja The Breakout osadzona została w czasie II Wojny Światowej. Jak wskazuje sam autor, gra nawiązuje do klasycznych point and clicków wydawanych w latach '90 oraz czerpie inspiracje z takich ekranizacji jak "Wielka Ucieczka" w reżyserii Johna Sturgesa.

Kampania na Kickstarterze potrwa do 12 maja, a na osiągnięcie sukcesu potrzebne jest 49 500 funtów, z czego na daną chwilę udało się zebrać 17%. Swoją kopię gry można już dostać po wpłacie 3 £. Tytuł powinien trafić do sprzedaży w połowie 2015 roku na PC, Macintoshe oraz Linuxy.
Przeceny i okazje
Jeszcze przez 20 godzin możecie zakupić taniej nowy bundle Indie Gala - Every Monday Bundle. Na razie cena za sześć gier to 1,99$, ale później wzrośnie do 3,49$. Pamiętajcie, że do ceny doliczane jest 22% podatku.

Oprócz przygodówki Kaptain Brawe: A Brawe New World (Steam), w bundlu znajdują się również: Crystal Towers 2 (Desura, Greenlight), Scourge: Outbreak (Steam), Legends Of Aethereus (Steam), Shad'o (Steam) oraz Love (Steam).
Nightmares from the Deep 3: Davy Jones
W przerwie od świątecznego stołu zachęcamy was do przeczytania naszej recenzji nowej gry HOPA pt. Nightmares from the Deep: Davy Jones, stworzonej pod szyldem polskiej grupy Artifex Mundi. Tekst przygotowała crouschynca.

Nightmares from the Deep: Davy Jones - recenzja

The Realm
Niektórzy w naszej redakcji nie mogą do dzisiaj odżałować zakończonej niepowodzeniem kampanii The Realm. Klasyczna produkcja opowiadająca o przyjaźni małej dziewczynki z golemem nie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem wśród graczy i ostatecznie zakończyła zbiórkę na poziomie 50% planowanej kwoty. Po niespełna 11 miesiącach twórcy powracają z nowym pomysłem.

Koncept The Realm zmienia całkowicie swoje oblicze. Studio Atomhawk oraz Mbryonic pragną wykorzystać kreatywność i wsparcie internautów. Koncepcja znana pod nazwą "My Crowd Story" zachęca publiczność do tworzenia własnych opowieści inspirowanych szkicami koncepcyjnymi, które widzieliśmy przy okazji wspomnianej kampanii. Spośród nadesłanych historii, jury wybierze jedną, która zostanie wykonana w formie interaktywnej bajki i sprzedawanej na urządzenia przenośne poprzez AppStore.

Nad własnymi historiami pracuje ponad 130 osób (zapewne już znacznie więcej), które wyraziły chęć udziału w kickstarterowej zbiórce. Konkurs ma trwać do 11 maja i jest otwarty dla wszystkich. Po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie The Realm otrzymacie dostęp do 26 ilustracji. Ze zwycięzcą konkursu twórcy podzielą się zyskami ze sprzedaży projektu.The Weird Story of Waldemar The Warlock
Jeszcze 9 dni pozostało do zakończenia kampanii The Weird Story of Waldemar The Warlock - typowego point and clicka od studia enComplot, będącego połączeniem horroru oraz czarnego humoru. Na realizację projektu twórcy potrzebują 40 tysięcy funtów, z czego na razie udało się uzbierać zaledwie 27%.

Gracz otrzyma okazję przejęcia kontroli nad brytyjskim arystokratą lordem Alistairem Ainswothem - miłośnikiem nauk okultystycznych oraz zjawisk paranormalnych. W towarzystwie swojego lojalnego lokaja Nigela opuszcza on Londyn i przenosi się do fikcyjnej Groldavii w celu przeprowadzenia badań w sprawie istnienia pewnego nekromanty, panującego w tych rejonach wieki temu. Bohater ma nadzieję, że praca napisana na jego temat przyniesie mu wymarzony rozgłos i uznanie. Produkcja będzie cechowała się ręcznie rysowanymi tłami oraz postaciami 3D.

O zaawansowaniu prac nad grą świadczy opublikowane demo dostępne na PC oraz Maca w trzech językach. Jeżeli kampania zakończy się sukcesem, to przygodówka trafi do sprzedaży w październiku tego roku.