Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Jak oceniasz Shadows on the Vatican?
1 1 0%[0 głosów]
2 2 0%[0 głosów]
3 3 0%[0 głosów]
4 4 100%[2 głosów]
5 5 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 2
 Drukuj temat
Shadows on the Vatican
crouschynca
Shadows on the Vatican to epizodyczna produkcja z Włoch, tematycznie przywołująca skojarzenia z powieściami Dana Browna. Pierwszy epizod dopiero wprowadza nas w fabułę i zawiera otwarte wątki. Jednocześnie pozostawia po sobie bardzo przyjemne wrażenia, choć nie ma mowy o czymś wyjątkowym. W recenzji oceniłam grę na 7/10, zaś w skali 1-5 zasługuje na 4. Zagrałam, nie żałuję i czekam na kolejne odcinki. Ciekawa jednak jestem czy ktoś z Was również miał okazję zapoznać się z tą przygodówką. Jeśli tak, to jak się podobała?
Edytowane przez crouschynca dnia 14.12.2012 10:45

mari185
Ja miałem okazję ograć pierwszy epizod tej gry, więc może podzielę się wrażeniami.Smile2 Pierwsze co przykuło moją uwagę to spiskowa fabuła dziejąca się w środowisku duchownych, już po zapowiedziach i trailerze wiedziałem, że chcę zgłębić tę historię, i w tej kwestii nie zawiodłem się, pierwszy epizod skutecznie zachęca do poznania reszty.:wink: Zagadki również wypadają naprawdę dobrze, bałem się jak to z nimi będzie, i mimo, że nie są jakieś odkrywcze, to jednak nie psują odbioru całości, nie pamiętam żebym natknął się na coś, co mnie zatrzymało na dłużej niż krótką chwilę, a i braku logiki nie mogę im zarzucić(pisze to serdeczny nieprzyjaciel abstrakcji w przygodówkach:wink:), co do poziomu trudności, to większość z wyzwań nie jest zbyt skomplikowana, ale zdarza się ruszyć głową, rzadko ale się zdarza. Muzyka, podczas gry słyszymy kawałki, które ani jakoś specjalnie nie wpadają w ucho, ani nie denerwują swoją obecnością, a skoro nie denerwują należy to uznać za zaletę, jednak utwór w menu głównym mnie zdecydowanie kupił, jeżeli ktoś lubi muzykę z gier tak jak ja, polecam się zapoznać.:) Reszta dźwięków i głosy postaci to standard, więc nie będę się rozwodził nad tym aspektem. Grafika jest po prostu dobra i nic poza tym, jednak z uwagi na to, że jest to produkcja niskobudżetowa, uznaję to za plus, tym bardziej, że komiksowe wstawki akurat przypadły mi do gustu. Jedyne co bym zarzucił grafice to opustoszałe lokacje, przydałoby się więcej ruchu, zwłaszcza na ulicach. Czas na jakieś wady. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to "zagadka" ze śledzeniem samochodu, co zresztą Crouschynca ujęła w swojej recenzji, moim zdaniem to kompletnie niepotrzebna dłużyzna, można było to rozwiązać inaczej, jednak jest to dość krótki etap i gra automatycznie zapisuje nasz ostatni poprawny ruch, więc jest to do przyjęcia. Po drugie, nie podoba mi się to, że pierwszy epizod był wydany w lutym(o ile się dobrze orientuję), a drugiego jeszcze nie ma, minęło dość dużo czasu od pojawienia się "Chciwości", mam nadzieję, że następne odcinki będą się szybciej ukazywały. Po trzecie, postacie niby nie są złe, jednak myślę, że lepiej zrobiłby im cell-shading niż trójwymiar, nie tylko jeśli chodzi o wygląd, animacja tychże też nie powala. No i jeszcze bym zapomniał, czasami denerwuje brak biegu bohatera po podwójnym kliknięciu LPM, co czasami irytuje kiedy trzeba przejść na drugi koniec mapki, niby pewna babcia mówiła, że James(główny bohater) wygląda na wysportowanego, on sam przyznał, że tak jest, a mimo to wlecze się jak zaawansowany emeryt.:) Jeżeli miałbym wskazać więcej wad, byłoby to już czyste czepialstwo, gra nie jest ani wyjątkowa ani cudowna, to po prostu bardzo dobra przygodówka, ma wciągającą fabułę i dobrze skonstruowane zagadki, to jedna z tych przygodówek, w które zdecydowanie warto zagrać, ja bawiłem się pierwszorzędnie, pozostaje mi polecić ją i Wam, no i czekać na kolejny odcinek.:)

Przejdź do forum: