Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Syberia 3
Jeziu5
Wigen23-23 napisał/a:
Micriods oznajmił wszem i wobec, że ruszyły oficjalne prace nad scenariuszem do najnowszej odsłony Syberii (Syberia III). Owe informacje francuski producent zamieścił na swoim Facebookowym profilu Wink2

https://www.faceb...1446274188

Przez najbliższe lata w świecie przygodówek wiele się będzie działo! Wink2 Tylko wypatrywać pierwszych, pięknych szkiców koncepcyjnych B. Sokala.

Prawdziwy wysyp kontynuacji w tym roku - najpierw Broken Sword, potem Dreamfall, teraz Syberia.

Jak jednak te dwa pierwsze mnie cieszą, nie mogę tego samego powiedzieć o Syberii. Jak nie przepadam za tą grą, była to jednak ładnie zamknięta opowieść. Nie widzę sensu z wyciągania trupa mamuta z szafy. Moim zdaniem nie ma możliwości by w sensowny sposób kontynuować tę historie.

Przemo
Co do kontynuacji Syberii to kwestia gustu każdego z nas. Z jednej strony duża część graczy uważa, że tworzenie kontynuacji jest niedorzeczne, ale z drugiej, jak się czyta różne fora, to jednak ludzie są zafascynowani i ciekawi, co takiego zaprezentują twórcy.

Z jednej strony druga część praktycznie zakończyła wszystkie wątki poruszone w tej grze, więc nie wiadomo w jaką stronę pójdą twórcy. Wątpię, aby gra opowiadała o powrocie Kate do domu. Wink2 Ewentualnie mogą pociągnąć ten wątek z korporacją, w której pracowała główna bohaterka, :) Trochę nie wyobrażam sobie kolejnej Syberii bez robota Oscara, ale wątpię aby wskrzeszali jego postać, Chyba, że już totalnie będą chcieli iść w gusta graczy. Wink2

Z drugiej strony, Black Mirror też został głównie stworzony z myślą o jednej grze bez kontynuacji, Mimo to, kolejne części uważam za równie dobre, co poprzedniczka, Dlatego mam dużą, a nawet bardzo dużą nadzieję, że Sokal i Microids postarają się o godną kontynuację, skoro już muszą wracać do tej serii,

Jeżeli powstanie trzecia część i okaże się klapą, to w żaden sposób raczej nie naruszy kultowości poprzednich odsłon... a nuż może okaże się równie dobra. Daję szansę. Wink2

Wigen23-23
Jest jeszcze taka możliwość, że mogą wstawić w wątek fabularny Vic McPherson która by została wynajęta w formie prywatnego detektywa przez firmę w której pracuje Kate w celu jej poszukiwań.

Co do oczekiwań to ja również od tej gry spodziewam się wiele dobrego i chyba się nie zawiodę patrząc z perspektywy czasu na to jaką popularnością wśród graczy okryły się dwie poprzednie części myślę, że jest na co czekać Wink2
Edytowane przez Wigen23-23 dnia 28.11.2012 16:13

Kami
No, same odgrzewane kotlety Pfft2

Ja należę do tej części głosów, które mówią, że Syberia 3 nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Właśnie dlatego, że jest to skończona historia, chodziło o znalezienie Hansa, no i go znaleźliśmy, a on znalazł mamuty i tyle.

W Black Mirror pociągnęli wątek okultystyczny, a w Syberii co? Pociągną kwestie prawne przepisania domu? Nagle znajdzie się jakiś jeszcze inny spadkobierca, który chciał odnaleźć ptaka Dodo? Wink2 Bardziej naciągane niż kontynuacja Black Mirror, która IMHO jest lepsza niż zbugowany oryginał.

Jeśli pierwowzór pozostawił jakąś sól w oku, to kontynuacja może to naprawić, a z Syberią nie było nic nie tak, więc wszystko co mają podciągnąć pod tą markę będzie musiało zmierzyć się z niesamowitymi oczekiwaniami. Porywanie się z motyką na słońce. Mogliby stworzyć po prostu jakąś nową grę.

Wigen23-23 napisał/a:
Jest jeszcze taka możliwość, że mogą wstawić w wątek fabularny Vic McPherson która by została wynajęta w formie prywatnego detektywa przez firmę w której pracuje Kate w celu jej poszukiwań.

Tak, te wszystkie spekulacje z księżyca Smile2 Od kiedy to FBI zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych?

TexMurphy
O ile zazwyczaj bywam zwolennikiem kontynuacji udanych serii (co prawda może już nie tak wielkim zwolennikiem, jak jakieś 15 lat temu, ale mimo wszystko wciąż nim jestem), to akurat w tym konkretnym przypadku odczucia mam - delikatnie mówiąc - mocno mieszane. Syberia była grą wybitną, Syberia II już dość wyraźnie słabszą, ale kontynuowała w naturalny sposób wątki rozpoczęte w części pierwszej. Kontynuowała - i zamknęła je jednoznacznie. Dlatego część trzecia musi być grą robioną w pewnym sensie "na siłę", a to dobrze nie wróży. Co nie zmienia faktu, ze ze względu na swoja nazwę z pewnoscią sprzeda się dobrze, a przecież o to chodzi...
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Kami
TexMurphy napisał/a:
Co nie zmienia faktu, ze ze względu na swoja nazwę z pewnoscią sprzeda się dobrze, a przecież o to chodzi...

Heh, co prawda, to prawda. Wink2

No ale o czym mogłaby być ta gra? Smile2 Musi być coś na Syberii i musi mieć jakiś element z dwóch pierwszych odsłon. Mogą to być te poszukiwania Kate, ale przecież miała telefon, to mogła po prostu po kogoś zadzwonić. Wink2 Coś dalej z tym domem? Oskara już nie ma, pojawi się inna tego typu postać?

Wigen23-23
Od kiedy to FBI zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych?

Od zawsze. Grin

jackowsky
Miała telefon, ale nie miała ładowarki :) Trzeba będzie zrobić ładowarkę, zbudować elektrownię i naładować komórkę. Na końcu okaże się, że nie ma zasięgu. I tu zahaczamy o część nr 4 :)
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Kami
jackowsky napisał/a:
Miała telefon, ale nie miała ładowarki :) Trzeba będzie zrobić ładowarkę, zbudować elektrownię i naładować komórkę. Na końcu okaże się, że nie ma zasięgu. I tu zahaczamy o część nr 4 :)

OMG

Wigen23-23 napisał/a:
Od zawsze. Grin

No jakie zawsze? Pfft2 To chyba tylko w przypadku jakiś kluczowych polityków, czy coś w ten deseń. Wink2 Kate była tylko prawnikiem.

Szalony Kapelusznik
Kami napisał/a:
No jakie zawsze? Pfft2 To chyba tylko w przypadku jakiś kluczowych polityków, czy coś w ten deseń. Wink2 Kate była tylko prawnikiem.

FBI zajmuje się przestępstwami federalnymi. Policja może zajmować się przestępstwami tylko w swoim stanie. FBI nie ma tego ograniczenia. No i FBI to główny kontrwywiad w USA. Kluczowy polityk to raczej CIA jak już Wink2
Edytowane przez Szalony Kapelusznik dnia 29.11.2012 18:38
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Deepdelver
Skoro w pierwszej części Kate z Oskarem szukała Hansa, a w części drugiej Kate z Hansem szukała mamutów, więc logika wskazuje, że w trzeciej odsłonie Kate z mamutami będzie szukała świeżych pędów, a w czwartej Kate wraz syberyjską florą odnajdą żyzną ziemię (być może nawet Atlantydę). Wink2

Wigen23-23
Dopóki nie poznamy chociaż zalążka fabuły to możemy sobie snuć różne teorie na temat tego w jakiej sytuacji lub w jakim miejscu znalazła się Kate Walker. Jak dla mnie mogłaby dobrowolnie wrócić nawet do Nowego Jorku.

czakalaka
Wigen23-23 napisał/a:
. Jak dla mnie mogłaby dobrowolnie wrócić nawet do Nowego Jorku.

W Nowym Jorku gra straciła by zupełnie klimat. Choćby nie wiem jak była fabuła, będzie to naciągane, gdyż ta historia się skończyła. Definitywnie.
I nie ma co odgrzebywać. Lepiej stworzyć całkowicie nową historię w nowej grze, ale twórcy wolą kontynuację, wiadomo, powód jest jeden: kasa Sad

Kami
W Nowym Jorku nie byłaby też... Syberią. Wink2 Syberia chyba musi być na Syberii. Czy może chodzi ci Wigen o to, że Kate wróci, a my pokierujemy kimś innym?

Deepdelver napisał/a:
Skoro w pierwszej części Kate z Oskarem szukała Hansa, a w części drugiej Kate z Hansem szukała mamutów, więc logika wskazuje, że w trzeciej odsłonie Kate z mamutami będzie szukała świeżych pędów, a w czwartej Kate wraz syberyjską florą odnajdą żyzną ziemię (być może nawet Atlantydę). Wink2

OMG

Może to wszystko to tylko spekulacje, ale jak można się przy tym ubawić. Sweet

Szalony Kapelusznik napisał/a:
FBI zajmuje się przestępstwami federalnymi. Policja może zajmować się przestępstwami tylko w swoim stanie. FBI nie ma tego ograniczenia. No i FBI to główny kontrwywiad w USA. Kluczowy polityk to raczej CIA jak już Wink2

Zaginięcie chyba nie jest przestępstwem federalnym Wink2 czy się mylę?

TexMurphy
Kami napisał/a:
W Nowym Jorku nie byłaby też... Syberią. Wink2 Syberia chyba musi być na Syberii.

To akurat chyba najmniejszy problem. Papier (monitor?) wszystko przyjmie. Kolejne "Broken Swordy" także nie mają nic wspólnego z żadnym złamanym mieczem, a - żeby trzymać się tematyki "geograficznej" - nawet przesławna "Monkey Island" bodaj tylko w pierwszej części rozgrywa się na Małpiej Wyspie.

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Kami
Tak, ale tam się trzymają postaci. Więc znowu pokierujemy Kate? Detektyw

TexMurphy
Wg mnie na pewno mniej prawdopodobna jest rezygnacja z Kate niż z Syberii (jako miejsca akcji, przynajmniej głównego).

Jeziu5
Syberia i Nowy Jork wcale się nie wykluczają Wink2

https://plus.goog...&hl=pl

Wigen23-23
Fajne Fans Arty postaci z Syberii. Które Wam się podobają najbardziej?

http://www.facebo...amp;type=1
Edytowane przez Wigen23-23 dnia 28.12.2012 14:13

Kami
Zdecydowanie

sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/375311_10151180483892405_1766943831_n.png

Grin Takiej słodkiej Kate to jeszcze nie widziałam Lol2

Przejdź do forum: