Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od A do F
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Book of Unwritten Tales
TexMurphy
Mam dziwaczny problem z tą grą. Może nawet nie problem - bo póki co specjalnie mi to nie przeszkadza - ale na pewno dziwaczny. Otóż po każdym wyłączeniu gry... znikają wszystkie save'y z wyjątkiem ostatniego. Po prostu ich nie ma na liście do wczytania... Też tak macie?
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Evillady
Sprawdzałeś w katalogu z save'ami na dysku? Kasują się też stamtąd czy tylko nie widać ich w menu gry?
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Vicek
Mam identyczny problem. Co ciekawe, w polskim demie wszystko działało poprawnie.

Evillady
Skontaktowałam się z IQP. Jeśli dostanę jakąś informację, dam Wam znać!

EDIT: Chłopaki na jakich systemat operacyjnych gracie? Pytanie z IQP, ponieważ w czasie testów gry nie spotkali się z takim problemem.
Edytowane przez Evillady dnia 11.10.2012 12:40

Vicek
Windows 7.

Evillady
Dzięki, IQP to sprawdza, dam Wam znać!

TexMurphy
Najzwyklejszy pod słońcem Windows XP. Po powrocie do domu sprawdzę, czy mam save'y na dysku (tekst "ukrywanie bugów" podczas wczytywania gry nabiera nowego wymiaru Grin )

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Evillady
Wink2 Oki dzięki Tex. Jak będzie update od IQP, to dam znać. :)

EDIT: Potrzebują jeszcze info o wersji czyli Home czy Pro edition, ilobitowa wersja i czy na uprawnieniach administratora. Dacie znać?
Edytowane przez Evillady dnia 11.10.2012 14:38

TexMurphy
Haha, nie zapominaj, ze jestem totalnym laikiem Grin Dlatego dedukuję, że pewnie "home", mam go w domu i jest tylko mój, więc pewnie jestem administratorem (czego to się człowiek o sobie nie dowie...), a o jakieś bity to mnie nawet nie pytaj :) krótko mówiąc - komputer, jak komputer, taki, jaki się kupuje, idąc do zwykłego sklepu w małej miejscowości :)

Vicek
Jestem posiadaczem 64-bitowej wersji Home, mam wszelkie możliwe uprawnienia Wink2

twig
Dystrybutor poinformował, że wraz z deweloperem pracują nad zgłoszonym problemem znikających zapisów gry.

Evillady
O twig mnie uprzedził z odpowiedzią, fajnie, dzięki twig! :)

W ramach uzupełnienia - zaczęli ogarniać temat po tym jak zgłosiliście problem. Zaskoczenie jest spore, bo nie spotkali się z tym w czasie testów. No, ale szukają może coś znajdą. Wink2 A ja przekażę im info o Waszych OSach. Dzięki! :)

TexMurphy
Ok, fajnie (naprawdę), że jest szybka reakcja, co prawda wygląda na to, że to po znajomości ;-), ale - ok, fajnie...

To jednak nie zmienia faktu, że znów będę wredny i nie podaruję sobie pewnej refleksji, mianowicie takiej, że ciekaw jestem, czy taki sam problem występuje w wersji oryginalnej. Podejrzewam, że nie. A jeśli nie, to.. Cóż... Jak pisałem już w innym miejscu, tak gra ma już dobrych parę lat... W końcu trafia jakimś cudem do Polski, gdy w tzw. "cywilizowanym świecie" jest już przez wielu traktowana jako "klasyka sprzed lat". A i tak od razu po uruchomieniu dzieją się jaja, których pewnie nie przeżywali ani "klienci piratów", ani ci, co znając polski rynek, wolą grać w wersje oryginalne...

Całe szczęście, że to w sumie żaden problem (i tak prawie nigdy, grając w przygodówki, nie wracam do save'ów wcześniejszych niż ostatni ), ale... 1.to nie jest usprawiedliwienie 2.zobaczymy, co będzie dalej, to tylko pierwszy bug, ale nie mam żadnej gwarancji, czy ostatni...

Evillady
Takie rzeczy się po prostu zdarzą Tex i możesz mi wierzyć, że naprawdę nie ma to nic wspólnego z traktowaniem polskiego rynku inaczej niż jakiegokolwiek innego. :)

W każdym razie zarówno do Ciebie jak i do Vicka prośba. Napiszcie proszę bezpośrednio pod ten adres: rk[mapłpa]iqp.pl

Zdaje się, że udało się zidentyfikować i rozwiązać problem, ale żeby to potwierdzić, to już powinniście oboje pociągnąć temat dalej. Napiszcie w wiadomości, że to Wy zgłosiliście na AZ taki, a taki problem i będzie wszystko jasne.

Plus to nie żadne znajomości Tex, a po prostu dobra obsługa klienta po stronie IQP. :)

TexMurphy
Tylko dlaczego takie rzeczy zdarzają mi się wyłącznie wówczas, gdy gram w gry sprzedawane w Polsce, a w przypadku tych, które kupuję za granicą, nie przypominam sobie ani jednego takiego przypadku? Jedynym wyjątkiem potwierdzającym regułę jest chyba wspominany przez mnie niedawno DarkFall 2, przy czym wiele wskazuje na to, że to akurat wina tego, że gram na polskim Windowsie z polskimi bibliotekami, a gra była przygotowywana na Win angielski (takie mnie ostatnio doszły słuchy; coś podobnego było też z "Riddle of the Sphinx" ) i na zachodzie działa.
A co dostawałem od polskich dystrybutorów? "Chłopaki nie płaczą" w ogóle się nie uruchomiły, "Tony Tough 2" - to samo, "Zegarmistrz" - bug uniemożliwiał ukończenie gry, identyczna sytuacja w grze "Traitor's Gate", przy czym ten przypadek przeszedł już do legendy - nie można było opuścić pierwszego pomieszczenia. Mam niejakie wrażenie, że wchodzi tu w grę nasze polskie (a może - słowiańskie) "jakoś to będzie, a jakby co, to się poprawi".
Przy czym - podkreślam - problem, o którym teraz dyskutujemy, to w porównaniu z innymi, choćby teraz przeze mnie przypominanymi, to pikuś :)

A co do tego, że to "nie żadne znajomości Tex, a po prostu dobra obsługa klienta po stronie IQP" - to jako że nie mam żadnych powodów, by twierdzić jednoznacznie, że jest inaczej, poza takimi, że trochę lat już chodzę po świecie i parę razy próbowałem do różnych "pomocy technicznych" zgłaszać się jako szary klient, i wiem, jak było, zatem - ok. Przyjmuję, że obsługa jest znakomita i w ogóle nie zwraca uwagi na to, czy rozmawia z nimi ktoś znajomy tudzież ktoś, ze znanego serwisu o grach, który z łatwością może nagłośnić sprawę, czy ktoś inny :) Może faktycznie tak jest, oby :)
Edytowane przez TexMurphy dnia 12.10.2012 12:47

Evillady
Ja mam w pamięci masę baboli w różnych grach, wypuszczanych na różne rynki. To powszechny problem więc dalej będę obstawać przy swoim. :)

A jeśli o IQP chodzi - napisz do nich, obsłużą Cię, sam zobaczysz. :)

TexMurphy
Teraz to już wiem, że by mnie obsłużyli, natomiast chętnie cofnąłbym czas, by sprawdzić, czy obsłużyliby mnie tak samo, nie wiedząc, że jestem czytelnikiem przesławnego Adventure Zone :)

Evillady
Wiesz co jestem więcej niż pewna, że tak. Ja pamiętam ze starych czasów jeszcze, że na ich wsparcie dla użytkowników zawsze można było liczyć. I nie sądzę, żebym to tylko ja miała takie szczęście do kontaktów z nimi. :)

TexMurphy
Możliwe, że tak jest, nie neguję tego.

jackowsky
Coś wiadomo w temacie ginących save'ów.
Sprawdziłem u siebie i też nikną.
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Przejdź do forum: