Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od M do S
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Monkey Island - Special Edition Collection (problem z klikaniem)
Kiirama
Mam dziwny problem, może pomożecie. Zastanawiam się, czy to naturalna wada gry, czy tylko u mnie coś nie tak? Byłbym wdzięczny za rozwianie wątpliwości.

Otóż podczas gry, przy wyborze opcji dialogowej często zdarza się kursorowi "nie załapać". Po prostu klikam (opcja dialogowa miga, jest zaznaczona przez kursor) i nic, "załapuje" jak poklikam w inne miejsca tekstu, ale często dopiero po którejś próbie. To samo zauważyłem w menu - teraz wyłączając grę, zapytany czy chcę wyjść nie mogłem wkliknąć "yes" :|

Ja wiem, że można strzałkami i enterem, wiem, że grać się da i wcale bardzo to nie przeszkadza, ale po prostu strasznie mnie to nurtuje. Na gameplayach na YT tego nie widać, przejrzałem kilka i wszędzie sprawę załatwiano klawiaturą, zatem ciężko stwierdzić. Niby takie nic, ale jednak wpływa na rozgrywkę (lubię się zrelaksować point'n'clickiem, zwłaszcza po męczącym w kwestii sterowania Grim Fandango) i zwróciło to moją uwagę.

Będę dźwięcznie wdzięczny za odpowiedź.

Kami
Ja miałam tak samo, więc chyba po prostu coś im nie wyszło. Pfft2 Ale ten problem był tylko przy dialogach.

Kiirama
Już wiem o co chodzi! Bubu Ostatnio zauważyłem, że obszar wrażliwy na klikanie nie obejmuje górnej części napisów. Trzeba klikać niżej, albo zaraz pod tekstem. Problem z głowy, nie ma co narzekać, ale o jakiegoś drobnego patcha to mógłby się Lucas postarać.

EDIT:

Teraz włączyłem, to najpierw dziwnym trafem rozdzielczość była ustawiona na 800x600, a potem po zmianie do poprzedniego rozmiaru w opcjach nagle "klikanie" zaczęło działać prawidłowo. Emm Nie wiem o co tu chodzi, śmieszna sprawa szczerze mówiąc, pierwszy raz się z czymś takim spotykam i ktoś mógłby mi na słowo nie uwierzyć, że wcześniej miałem taki a nie inny problem. Przetestuje jeszcze, to zobaczymy jak to będzie. Ale wychodzi na to, że jednak im to wyszło Kami, tylko jakby nie do końca. Dreamer
Edytowane przez Kiirama dnia 17.07.2012 01:29

Przejdź do forum: