Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Czego nauczyły was przygodówki ?
Jeziu5
Po przeczytaniu tekstu 128 prawd absolutnych, które wynosisz z kina zastanowiłem się, czy można by stworzyć coś podobnego dla przygodówek. Nie oszukujmy się - nasz ukochany gatunek czasem z konieczności ociera się o absurd Wink2

Kilka pomysłów na początek:

- Drabina zmieści się do każdej kieszeni, torebki i plecaka. Jednocześnie nie będzie nigdy z nich wystawać.
- Gdy potrzebujesz świeżych cytryn, najprostsza sposób by je zdobyć to spowodowanie wypadku samochodowego
- Gdy będziesz przeszukiwać śmietniki w centrum miasta, nikt nie potraktuję cię jako osobę nienormalną/menela.
- Gdy znajdujesz się w płonącym budynku, pierwsza rzecz jaką powinieneś uczynić to dokładne przeszukanie każdego pokoju
- W każdej celi więziennej/zamkniętym pokoju/zawalonym lochu jest dokładnie tyle przedmiotów, ile potrzeba by się stamtąd wydostać

Szalony Kapelusznik
- Masoneria naprawdę istnieje (patrz: Gabriel Knight 3)
- Sprawiedliwość nie istnieje (patrz: brak Gabriel Knight 4)

Dla mnie jednym z największych absurdów ever była zagadka z Gabriela 3 gdzie musieliśmy zdobyć motor i upodobnić się do Mosleya Grin sierść kota (ważne: przyjaciel nie ma wąsów Grin), stara marynarka z pudełka z darami dla potrzebujących i voila - klon, na którym nikt się nie pozna Wink2
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

kamiko
Akurat Kapelusznik strzelił sobie w stopę, bo masoneria naprawdę istnieje - w Stanach się nawet z tym nie kryją i na paru budynkach znajdziesz informację, że znajduje się tam siedziba takiej czy innej loży masońskiej. Ale domyślam, że w grze, o której mówisz, miało to być ukazane w sposób absurdalny. (Noo... chyba, że uważasz np. tego pana za niepoczytalnego, który nie wie, co mówi, gdy podaje kim jest http://www.litera...k_macnulty).

- Jeżeli ktoś za nic nie chce Ci odstąpić bańki mleka, możesz spokojnie wymaczać w niej suchą bagietkę, bez pytania.

- Jeżeli ktoś za nic nie chce dać Ci dobrowolnie odcisków palców, możesz najspokojniej w świecie wziąć jego kubek z kawą, którą postawił demonstracyjnie przed Tobą, wiedząc, że choć patrzy wprost na Ciebie, nie będzie miał nic przeciwko temu.

- Osoba na oczach której przyprawiłeś czymś podejrzanym kanapki, zje je chętnie, jeśli ją poczęstujesz.
Edytowane przez kamiko dnia 24.06.2012 16:52

Szalony Kapelusznik
Czy ja piszę, że nie istnieje? :) wiem, że istnieje. Są nawet jej różne odmiany (nurt liberalny, w którym nie zabrania się wiary w Boga, oraz dogmatyczny/regularny - w którym jest to zabronione). Cała masa lóż na świecie, w tym dwie duże w Polsce - Wielka Loża Narodowa Polski (dogmatyczna) oraz Wielki Wschód Polski (liberalna). Z tym nie kryciem się to też różnie bywa bo teoretycznie nie ukrywają tego, że istnieją, ale już to co się wewnątrz nich dzieje z reguły jest trzymane w tajemnicy Wink2 nie wiem skąd ten atak Grin
Edytowane przez Szalony Kapelusznik dnia 24.06.2012 18:15
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

kamiko
No to nie rozumiem Twojego postu, bo miałeś wymieniać absurdy, które pojawiają się w grach.

Jaki atak? Zwyczajnie się dziwię.

Szalony Kapelusznik
kamiko napisał/a:
No to nie rozumiem Twojego postu, bo miałeś wymieniać absurdy, które pojawiają się w grach.

Jaki atak? Zwyczajnie się dziwię.

Powiedzmy, że dal mnie absurdem jest brak czwartej części serii Grin. Z tym atakiem żartuje Wink2. Ok, koniec offtopu.

Jeziu5
No właśnie - koniec offtopu i wracamy do wymyślania Grin

- W pobliżu każdego sejfu znajduje się kartka z instrukcją jak go otworzyć/jak znaleźć kod.

- Gaśnica to doskonały przyrząd do wykorzystania w kuchni

- Zupę serową robi się wkładając ser do gorącej wody

Szalony Kapelusznik
Przypomina mi się akcja z Jacka Orlando gdy potrzebowaliśmy korby z samochodu jednego murzyna :) mieliśmy rewolwer, mogliśmy go użyć do zastraszenia, podać się za glinę, cokolwiek :) ale nie, Jack musiał znaleźć podkowę (narażając się przy tym na kopnięcie przez konia.. ale od czego mamy miotłę? Grin) i rękawicę bokserską po czym ryzykować otwartą konfrontacją z bandziorem :). Jedno jest pewne - bohaterowie przygodówek lubią sobie (i nam) utrudniać życie.
Edytowane przez Szalony Kapelusznik dnia 24.06.2012 22:17

kamiko
Jeżeli potrafisz zbudować baterię niemal z niczego na bezludnej wyspie, to za Chiny Ludowe nie uda Ci się zrobić najprostszej pochodni.

Jeśli masz gazetę, to otworzysz każde drzwi.

jackowsky
- Gdy wchodzisz do katakumb, w których nikt nie był od kilku wieków, wszystkie pochodnie płoną.
- Gdy podchodzisz do łamigłówki, której od kilku wieków nie były w stanie rozwiązać najtęższe umysły, Ty zrobisz to w 5 minut.
- Gdy poukładasz figury szachowe w odpowiedni sposób na szachownicy w garażu, otworzy się skrytka na strychu w zamku.
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Rincewind
Gdy już całkowicie nie masz pojęcia co robić dalej, uderz kijem bejsbolowym w motocykl.
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Szalony Kapelusznik
- Kiedy jakimś cudem uda Ci się zginąć zawsze możesz wczytać save'a.

Toddziak
Nikt nie nauczy Cię walczyć lepiej, niż ślepy pustelnik.

Jeziu5
- Zamiast wysłać fax, lepiej jest kogoś gonić nakręcanym pociągiem przez pół kontynentu

- Rosyjska babiuszka wygląda tak samo jak jajo pingwina

- Automat to nie robot

- Komórka wystarczy by uszkodzić urządzenie warte kilka miliardów dolarów

- Gdy będziesz ratować świat na twojej drodze zawsze stanie strażnik jakiś drzwi/upierdliwa urzędniczka/właściciel budki z chińskimi wróżbami

Madzius888
jeziu5 napisał/a:

Analogicznie - grochową przez włożenie surowych strąków do wrzątku.

- Jeżeli zabraknie Ci amunicji zawsze możesz wykorzystać stos szminek.
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

kamiko
Małpa to świetny klucz francuski.

Jeżeli jesteś największym detektywem świata, będziesz odtwarzał psią karmę analizując resztki w śmietniku (tak się ratuje honor Anglii!).

Kami
Madzius888 napisał/a:
jeziu5 napisał/a:

Analogicznie - grochową przez włożenie surowych strąków do wrzątku.

Lol2 Gdzie była grochówka?

Jeziu jedzie po tajnych aktach. xD Wiedziałam, że kiedyś to z siebie musisz uwolnić. Wink2

• Jeśli musisz wygrać z silniejszym od siebie, najlepiej cofnąć się w czasie i pomóc samemu sobie.
  • Jeśli straciłeś pamięć to najpewniej ktoś cię zabił i przeżywasz kolejne wcielenie.
  • Gdy chcesz kogoś przekonać do czegoś ważnego - puść mu piosenkę motywującą z odpowiednimi słowami.
  • Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o UFO.
  • Człowiek zawsze przechytrzy dzikie zwierzęta.
  • Straciłeś pracę? Na pewno masz pieniądze na podróż do Brazylii.
  • Jeśli jesteś kobietą - lepiej wyskoczyć przez okno z sejfem, niż spróbować go otworzyć.
  • Każde zdjęcie przemysłowe da się powiększyć, by poznać numer z tablicy rejestracyjnej.
  • Złą bohaterkę poznasz po kombinezonie z lateksu.

Przemo
Miałem napisać artykuł na ten temat, ale zawsze wypadało coś innego. Od siebie mogę jeszcze dodać:

- w koszu na śmieci zawsze znajdą się jakieś przedmioty, które przydadzą się do uratowania świata
- jeżeli potrzebujesz monety, to wystarczy rozejrzeć się po okolicy - bohater prędzej czy później dostrzeże błyszczący się przedmiot.
- bohaterowie przygodówek zabiorą ze sobą wszystko, od drabin, wiader, po martwe zwierzęta, a nawet odciętą głowę (Amnesia)
- gumka recepturka + metalowa rura + kable = bomba atomowa
- jeżeli w grze występuje dwójka głównych bohaterów, to zawszę musi to być mężczyzna i kobieta

A propos Jack Orlando - jeżeli w czasie rozgrywki wydałeś niewłaściwie pieniądze, to 5 dolarów można było znaleźć ZAWSZE przed hotelem. Smile2

Madzius888
- Jeżeli potrzebujesz odkręcić śrubki od razu rozejrzyj się w okolicy za monetą, małe prawdopodobieństwo, że znajdziesz gdzieś śrubokręt.
- Jeżeli widzisz w pobliżu szkielet najprawdopodobniej zaraz przyda Ci się któraś z kości kończyn.

Hihi, w Metal Dead też nosisz w kieszeni głowę swojego przyjaciela, którym umarł i stał się zombie Grin

Grochówka była w Powrocie na tajemniczą wyspę 2 - oczywiście opcjonalnie, jak większość rzeczy tam.

Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

zeida
Super temat - ale się uśmiałam !
Ostatnio w grze musiałam złapać 5 kotów, bo wielkiemu czarodziejowi uciekły... :wink:

Przejdź do forum: