Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Syberia (1 & 2)
Rincewind
Każdemu się podoba co innego, każdy ma swoje IMO. I... to jest piękne! Byłoby chyba nudno, gdyby wszyscy mięli takie samo zdanie. I dlatego myślę, że zamykanie tematu mija się z celem - dopóki jest dyskusja, (nie kłótnia! Jak mawiał Jar-jar "to ostatnia rzecz moja chcieć!"), dopóty jest fajnie. Heh, miło dość do takiej pointy... 8) A co do odstraszania czytelników, to myślę, że ciekawa wymiana zdań tylko przyciąga wzrok. Niniejszym, chciałbym wymienić z Odydozem telemetryczny uścisk dłoni. 8) Grin
A na koniec nadmienię jescze, że Syberię cenię tak bardzo, przymykając oko na wady i nielogiczności, głównie dlatego, że się w trakcie gry autentycznie wzruszyłem. Miał ktoś podobne odczucia?
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

mendosa
Odydoz napisał:
A co do kukułek amerzońskich... :smile: Pleased
:mrgreen: :wink: Cool Nie widze powodu, zeby ich psychika miała sie w jakikolwiek sposób różnic od każdego innego ptaka, chciażby gołębia (pomijając te różnice wynikające ze środowiska naturalnego, czyli dotyczące żywności, sposobu zdobywania partnerki itd.), chyba, że ich sposobem żywienia jest wkurzanie ludzi, którzy im wreszcie na odczepnego rzucą jakieś owoce. I to by bylo na tyle :smile:

Zapraszam na Rynek w Krakowie, poznasz tedy gołębie, i ich sposoby wkurzania ludzi, aby wywalczyć pożywienie.
Kukułki amerzońskie to wymysł. To jest fantazja. Mogę z Tobą podyskutować o istniejących gatunkach ptaków, na przykład o : szpakach i ich metodach na odstraszanie drapieżników.
Rincewind napisał:
A na koniec nadmienię jescze, że Syberię cenię tak bardzo, przymykając oko na wady i nielogiczności, głównie dlatego, że się w trakcie gry autentycznie wzruszyłem. Miał ktoś podobne odczucia?

Tak, ja miałem podobne odczucia.

AleX Under
Mial ktos cos takiego? Z braku laku, kompletnie znudzony, chciałem pograć w Syberię (bo jak już, to obie części naraz, a nie tylko dwójkę). Klikając Instaluj ten mi... odinstalował Post Mortema, a dopiero potem zainstalował Syberię! Save'y się nie skasowały, chwała Bogu (brat by się wkurzył). Kolej brata. No to instaluje PM ponownie i z kolei usuwa się Syberia. Obejść się tego nie dało. Nie protestowałem, bo i tak mi sie w nią jakos nie chciało grać... W ogóle cos mi się nic nie chce ostatnio :)
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

drozda
Ciekawe, będę musiał kiedyś spróbować czy u mnie też coś takiego występuje. Wygląda na to, że gry się po prostu nie lubią (pewnie dlatego, że Syberia zdobyła większą popularność Wink2).
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Zebius
Pierwszą Syberię skończyłem ponad rok temu, drugą dzisiaj :)
I co tu dużo pisać - w moim prywatnym rankingu seria ta na pewno zajmie wysokie miejsce, aczkolwiek nie na podium.

Piękna grafika, świetny klimat, zagadki pozostające w zasięgu możliwości przeciętnego śmiertelnika i jakieś takie ciepło bijące od tej gry, mimo że akcja toczy się głównie w chłodnych rejonach - te rzeczy sprawiły, że miło spędziłem czas przy Syberiach.
Wiadomo, jakieś drobne wady też by się znalazły, ale nie będę się czepiać. Pleased

Kto jeszcze nie grał i nie szkoda mu dwudziestu paru zeta (za komplet z Kolekcji Klasyki) to powinien się zaopatrzyć. Gry są na jednej płytce DVD, a więc nie ma żonglerki płytami przy instalacji. Mam nadzieję, że więcej przygodówek trafi do tej serii (są jeszcze Mysty ale je akurat już miałem).
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

phantasm
jak by kogoś interesowało to Syberia (chyba 1) jest załączona do pisma (tu jest problem - z myszą w tytule ale dokładnie nie pamiętam) widziałem dziś na dworcu pkp w Katowicach -stoisko, cena 5 zl

AleX Under
Eeee... to jest informacja sprzed czterech miesiecy... :) Odpowiedni temat znajdziesz w... Koszu :)
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

qbrex
Indiana...nie każda gra musi wspaniała. Syberia jest bardzo dobra i to wystarczy. Ja przeszedłem ją tylko raz i prawdę mówiąc...nie chce mi się jej przechodzić po raz 2.
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

mendosa
Indiana napisał :
Nie mam nawet za bardzo choty pędzić do skepu po koljną część i chyba poczekam, aż wyjdzie ona w cenie nie wyższej niz 20 zl z jakimś czasopismem.

Syberia 2 jest do kupienia z Cybergrą 03, informowałem w nowinkach. A co postaci Kate ... jest faktycznie nieco bezbarwna, no ale takich ludzi w życiu też spotykamy.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Rincewind
qbrex napisał/a:
Ja przeszedłem ją tylko raz i prawdę mówiąc...nie chce mi się jej przechodzić po raz 2.

He... Ja ją przeszedłem trzy razy i każdy raz był satysfakcjonujący.
Indiana - oczywiście, Syberia ma wady. Oskar mnie wkurzał, Kate zdarza się bezbarwność, a okazji do śmiechu brak (choć IMO od gry o takim zabarwieniu jak Syberia nie należy oczekiwać gejzerów humoru). Jednak dla mnie bledną one - ba, giną, zostają zmasakrowane! - przez trzy główne czynniki decydujące o moim zachwycie nad przygodami Kate - KLIMAT, oprawa, zagadki (w tej kolejności).

Indiana napisał/a:
Moim zdaniem lepszą gra jest chociażby Black Mirror. Dlatego po skonfrontowniu gry i jej receznji byłem ( a w zasadzie jestem) bardzo zdziwiony tak entuzjastycznymi opiniami.

Cóż - po prostu gra Ci nie przypasowała. Rzecz gustu i te sprawy...:)
Edytowane przez Rincewind dnia 07.08.2006 12:01

mendosa
Indiana, jesteś po prostu wytrawnym graczem. BTW - witam Cię na AZ! Dla osób początkujących w świecie przygody, lub dla "skoczków", którzy nie mają tak wysokich wymagań, Syberia jest grą w sam raz.
Indiana napisał :
Dodam tylko, że mozna kupić pakiet Syberia + Syberia 2 za 25 zł

To też było w nowinkach, ale jakiś czas temu.
Edytowane przez mendosa dnia 07.08.2006 12:02
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Rincewind
farmer06 napisał/a:
Moim zdaniem trzecia część Syberii mogłaby jak najbardziej powstać,

Nie zgadzam się z tą opinią. Dla mnie Syberia to wspaniała, dwuczęściowa opowieść (bez problemu mogłaby być jednoczęściowa i tylko by na tym zyskała, ale to już inna bajka), która zakończyła się (ostatecznym spełnieniem marzeń z dzieciństwa niejakiego Hansa V.) i nie ma miejsca na kolejną część - nastąpił happy end. Książka przeczytana. Baśń skończona. (I warto do niej wracać, przeżywać od początku, pewnie jeszcze nie raz i nie dwa razy. Howgh!)

farmer06 napisał/a:
chociaż nie wiem o czym miałaby być...

EXACTLY.

bloodys
Cóż... Syberię mogłabym nazwać ,,swoją miłością'' i taki opis byłby jak najbardziej zgodny z prawdą. Jedna z najbardziej klimatycznych gier wszech czasów. Mały klejnot w mojej kolekcji gier.
A co do trzeciej części Syberii. Według mnie jest to trochę tworzenie gry na siłę. Syberia jest już skończoną opowieścią, a doczepiane czegoś mogło by całą historię zburzyć. Chociaż chętnie bym kontynuowała moją przygodą z Syberią, lecz wątpię, by to była ta sama przygoda co kiedyś.

AraBarb
Syberię dostałam na gwiazdkę, jako dziecko, jeszcze w takim wielkim, kartonowym pudełku, po przejściu gry..popłakałam się, klimat, historia, muzyka, nigdy nie grałam w nic bardziej ujmującego i muszę przyznać, że to chyba dzięki tej grze pokochałam świat przygodówek i potrafię w nim znaleźć spokój i oderwać się od wszystkiego. Syberia jest przepiękna, nostalgiczna, owiana tajemnicą, ale nie jest "duszna", nie przytłacza. No co tu mówić, ślubuję miłość i wierność Yeah

Wigen23-23
Witam po długiej nieobecności Wink2

Syberia 3 powróci 1 grudnia 2016 r.

http://www.gamein...ria-3.aspx

Przemo
Widzę Wigen, że mocno oczekujesz nowej Syberii. Zawsze na bieżąco,

Fragmenty gry z filmu przekonały mnie, że grafika 3D nie zepsuje ducha całej serii. Prezentuje się bardzo fajnie. :) Oby fabularnie była ciekawa.

Wigen23-23
Przemo napisał(a):

Widzę Wigen, że mocno oczekujesz nowej Syberii. Zawsze na bieżąco,

Fragmenty gry z filmu przekonały mnie, że grafika 3D nie zepsuje ducha całej serii. Prezentuje się bardzo fajnie. :) Oby fabularnie była ciekawa.

Haha, od zawsze! :)

Syberia III z polskim dubbingiem, a dystrybutorem cdp.pl

http://www.gry-on...p?ID=98275

Wigen23-23
Syberia 3 z bogatą edycją kolekcjonerską.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=99134

Szalony Kapelusznik
Szczerze? Jak tak patrzę na zawartość tej EK to uważam, że cena tak o 100-150 zeta za wysoka. Standardowe wydanie też przydałoby się parę dyszek tańsze, tak do poziomu 120-130.
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Quspred
ah .. gdzie są dni, kiedy Syberia była najfajniejsza gra ...)))

Przejdź do forum: