Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Jak oceniasz A New Beginning: Odrodzenie ?
1 1 0%[0 głosów]
2 2 7%[1 głos]
3 3 7%[1 głos]
4 4 53%[8 głosów]
5 5 33%[5 głosów]
Głosów ogółem : 15
 Drukuj temat
A New Beginning: Odrodzenie
Jeziu5
Gdy otrzymałem tę grę do zsolucjonizowania nie do końca podobał mi się ten pomysł. Nie przepadam za grafiką 2D, fabuła kojarzyła mi się z ekologami wiszącymi na kominach elektrowni i sądziłem, że czeka mnie prawdziwa droga przez mękę. Jak bardzo się myliłem.

Dawno żadna gra tak nie zainteresowała swoimi postaciami i ich problemami. Twórcą udało się szczerze ukazać zarówno idealizm Fay jak i pesymizm Benta. Rozumiemy dlaczego każda postać zachowuje się tak, a nie inaczej i zaczynamy się o nie troszczyć. Przyznam, że po obejrzeniu zakończenia przez chwilę patrzyłem się w monitor i czekałem, aż ktoś mi powie, że to żart. Taka historia nie może się tak skończyć. Na plus dodać trzeba też postacie drugoplanowe. Nie są mdłe i każda z nich opowiada swoją małą historię. No i grafika - pisałem już gdzieś, że ta gra przywróciła mi wiarę w grafikę 2D. Apokaliptyczne San Francisco jest po prostu cudowne (jeśli można tak powiedzieć o ruinach). Nic nie można zarzucić także muzyce.

Teraz oceną - ANB nie jest produkcją idealną, ale naprawdę niewiele jej do ideału brakuje. Dlatego przyznaję jej 9 ogólnie, a w ankiecie 5.

Zapraszam do opisywania swoich wrażeń po przejściu tej produkcji.

.......www.adventure-zone.info/fusion/images/100or/a_new_beginning.jpgRecenzja

Poradnik

Galeria

Encyklopedia
www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_307/anewbeginning1_t1.jpg www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_307/anewbeginning_19_t1.jpg www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_307/anewbeginning_21_t1.jpg www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_307/anewbeginning6_t1.jpg.......

wild_animal
Dla mnie to też jedna z najlepszych gier ostatniego czasu (chociaż też i z powodu jakiejś takiej biedy w tym kończącym się roku). Świetna grafika (chociaż momentami piksele wyłaziły), i niezła muzyka, ale przede wszystkim jakaś nowa historia, a nie klepanie w koło tego samego, do tego ciekawie poprowadzona. Sterowanie trochę upierdliwe ale można się było przyzwyczaić. Też bym dał 9, na "dyszkę " zabrakło jakiejś iskry.

mari185
Ja czekałem na tę grę trochę czasu. Z początku obawiałem się o zagadki... Jak wiemy to samo studio stworzyło The Whispered World, a tam momentami zagadki wydawały mi się dość kosmiczne. Myliłem się. Po przejściu spokojnie mogę powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Podobają mi się w niej niemal wszystkie elementy. Maksymalnej oceny wystawić nie mogę ze względu na drobne niedociągnięcia techniczne (gra mnie wyrzucała czasem do pulpitu) ale wszystko inne jest tutaj najwyższych jak dla mnie lotów. W fabule chciałbym zaznaczyć to, że świetnie z nią współgra ratowanie świata, podobnie cenię sobie serię Tajne Akta z tym, że tam element wymieniony przeze mnie (ratowanie świata) jest nudny w przeciwieństwie do A New Beginning. Jeżeli lubisz komiksową grafikę - sprawdź, jeżeli lubisz solidne soundtracki - sprawdź, jeżeli lubisz dojrzałe i wciągające historie - sprawdź, jeżeli jesteś fanem przygodówek - bierz w ciemno, nie zawiedziesz się.

zeida
Daję 4/5 - bo "piątka" - to ideał, a takich w tym roku nie odkryłam.
Chciałabym zwrócić uwagę na takie małe coś, na które nikt nie zwrócił uwagi - na konflikt ojca z synem poruszony w grze ( ja od razu grając przełożyłam na - matka -córka). To jest niesamowicie "ludzka" gra - bazuje na emocjach. Ja, jako matka, prawie ryczałam, gdy widząc, jak synuś - wypisz-wymaluj tata - nie potrafi docenić, uszanować pracy rodziców, jest gotów sprzedać siebie, firmę, wszystko, nad czym ojciec tyle lat pracował. - o rany !
Jest jeszcze wątek ekologiczny, jest takie zdanie, którego nie potrafię przytoczyc - ale coś takiego- ilu ludzi musi zginąć,żeby coś dotarło do innych ? Dlaczego, jeżeli ktoś ma pomysł, wiarę, doświadczenie - nie można tego prekazać i tak bez kasy, znajomości, itd. nic się nie zmieni !

agusia16
Na początku, jak zasiadłam do gry, to myślałam, że mnie coś trafi. Nie mogłam się przyzwyczaić do dziwnego sterowania, denerwowało mnie i odbierało chęć do dalszej gry, ale że jestem raczej uparta i nie poddaje się tak łatwo, to przełamałam złośc i z biegam czasu, przyzwyczaiłam sie do dziwnego sterowania. Wcale mojej decyzji nie żałuję, bo to jedna z lepszych gier w jakie grałam. Świetne zarysowane postacie, grafika, którą lubię, no i oczywiście fabuła, która wciąga od poczatku do końca. Dla mnie zdecydowane 4.
Edytowane przez agusia16 dnia 12.01.2012 20:41

Toddziak
Jak dla mnie, A New Beginning zasługuje na coś pomiędzy 3 a 4. Zasiadając do gry, spodziewałam się niemal arcydzieła - opinie innych i renoma Daedalic Games zrobiły swoje - a dostałam produkcję niezłą, ale daleką od ideału. Gemini Rue to wciąż według mnie gra roku 2011.

TexMurphy
Póki co, mam dość podobne uczucia, jak Toddziak. Tylko "dość" podobne, ponieważ w rzeczywistości na mnie ta gra wywiera na razie jeszcze gorsze wrażenie. Z wielkim bólem ukończyłem dotąd dwa rozdziały, a już kilka razy miałem ochotę rzucić grą w diabły... Zobaczymy, czy wreszcie się to zmieni, ale moja cierpliwość powoli sięga granic...
EDIT: Ukończyłem grę. W dalszej części nabrała rumieńców, wrażenie z początkowej rozgrywki zostało w zasadzie zatarte, co nie zmienia faktu, że dla mnie gra ta nie jest żadną wielką rewelacją - po prostu całkiem przyzwoita pozycja, z pewnością można zagrać, ale jeśli się tego nie zrobi, to też tragedii nie będzie. W mojej ocenie 7/10, zatem w sondzie dałem "4".
Edytowane przez TexMurphy dnia 05.02.2012 14:15
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Szalony Kapelusznik
Kolejna gra, którą muszę sobie zapisać w notatniku w zakładce ''must have''.
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

bloodys
Mi się A New Beginning bardzo spodobało. Grafika dla mnie jest urzekająca. Tło muzyczne też było ciekawie zrobione. Dla mnie jest naprawdę grą wspaniałą. Czekam na takie przygodówki Up
Edytowane przez bloodys dnia 18.08.2012 17:28

wredny
Porządna, solidnie zrobiona i NIC WIĘCEJ.

Evillady
Chyba raczej w kategorii "omijać szerokim łukiem". To a propos wypowiedzi Szalonego Kapelusznika. Gra przynudza niemiłosiernie. Dawno już nie musiałam się aż tak zmuszać, żeby usiąść do rozgrywki. Do tego tytuł ten wpycha graczowi do gardła na siłę i w mało wyrafinowany sposób ideologię ekologiczną, która jest na poziomie gdzieś tak szkoły podstawowej. I to wczesnej. Fakt, że scenarzyści totalnie nie poradzili sobie z paradoksem podróży w czasie pominę litościwym milczeniem, bo z tym nie udało się chyba jeszcze nikomu. Animacja postaci? Gdyby jakakolwiek normalna dziewczyna miała postawę taką jak Fay i poruszałaby się w ten sam sposób, każdy lekarz pierwszego kontaktu wysłałby ją do ortopedy z objawami ostrej skoliozy. Konflikt ojca z synem? No błaaaaaaagaaaaaaam. Tak mega totalnie infantylny i naciągany, że aż boli. Dla mnie totalne rozczarowanie, strata czasu i 2 w ankiecie.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Madzius888
Mam podobne wrażenie, z tym że z wystawieniem oceny wstrzymam się do czasu, aż zmuszę się do dokończenia jej, czego już na ten moment wiem, że nie uczynię w najbliższym czasie. Myślałam, że to tylko ja (mam uczulenie na ekologiczne przesłania), ale naprawdę gra mnie strasznie nuży. Dodatkowo nie zachęca mnie to, że co kilkanaście minut mi się wysypuje, a konwencja komiksów z dynamicznymi detalami tak podana powoduje u mnie takie zawroty głowy (jakoś nie napotkałam problemu w innych grach, np. Kheopsowych), że przerywników mogę tylko słuchać.
Na plus na pewno zaliczę zagadki, podobała mi się zwłaszcza biblioteka, kryształy, gotowanie curry z kurczarkiem, naprawdę fajne Bubu
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

jackowsky
Evilady, paradoksy właśnie mają to do siebie, że ciężko coś z nimi zrobić. Inaczej nie byłyby paradoksami. :)
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Kami
He he, ja nie chciałam pierwsza wyskakiwać z krytyką Wink2

Ale gra jest zdecydowanie dla młodszych graczy. Cała fabuła mega pokręcona i naiwna, ale zagadki rzeczywiście trochę ratują całość. Smile2

Mi komiksy nie przeszkadzały w tym sensie co Madzius, ale zwykłe animacje wyglądałyby lepiej moim zdaniem.

Przejdź do forum: