Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Szukam ludzi do pomocy przy tworzeniu przygodówki...
rustyjames
Witam,

Będzie krótko i na temat. Od pewnego czasu pracuje nad mroczną przygodówką inspirowaną kultową serią Silent Hill. Gra opiera się na zdjęciach, prostej interakcji i wielu innych elementach, które można łatwo osiągnąć "domowymi" sposobami. Jako, że nie jestem programistą projekt powstaje przy użyciu silnika, który ma spore ograniczenia, ale nie uważam by była to przeszkoda w stworzeniu dobrej gry. Stawiam na klimat, dobrą fabułę i odpowiednie udźwiękowienie.
Projekt, mimo że technicznie jest prosty jak budowa cepa zaczyna mnie przerastać. W związku z tym szukam osób do pomocy:

1. Przede wszystkim szukam osoby, która umie świetnie posługiwać się słowem pisanym i ma talent do pisania. Potrzebuje takiej osoby do weryfikowania elementów fabuły i poprawiania tekstów, dialogów czy opisów głównego bohatera.
2. Szukam też kogś kto umiałby dokonać dobrej jakościowo translacji - z j.polskiego na angielski. Jestem bliski ukończenia dema, więc taka osoba miałaby w najbliższym czasie trochę roboty.
3. W ostatniej kolejności poszukuję osób z talentem do obróbki zdjęć i fotomontażu.

Niestety jest to produkcja offowa, więc nie mogę zapewnić żadnego honorarium. Zapłatą będzie umieszczenie nazwiska w creditsach, no i mam nadzieję satysfakcja:)

Do projektu podchodzę poważnie, więc szukam tutaj osób konkretnych, które naprawdę przyłożą się do współpracy.
To by było na tyle. Jeśli ktoś jest chętny to niech podsyła PW.
Pozdrawiam

Kami
Silnik Adventure Maker?

rustyjames
Dokładnie, silnik AM + kilka pluginów (min. plugin, który świetnie odwzorowuje światło latarki).
Najbardziej ubolewam nad brakiem supportu dla Win7, ale cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi, co się maWink2

rustyjames
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze tutaj zaglądaWink2 A nawet jeśli nie to i tak dodam, że szukam dodatkowo osób do pomocy przy wprowadzaniu animowanych elementów. Wchodzą w grę 4 technologie: flash, format avi, format gif lub animacja składająca się z plików jpg, które wprowadziłbym w ruch już za pomocą silnika gry.
Jeśli jest tutaj ktoś, kto potrafi robić proste animacje lub efekty typu ogień itp. oczywiście w ruchu to prosiłbym o kontakt.
Sam mam w tym troche doświadczenia, ale niestety na wszystko nie starcza mi czasu...

Logan
Niestety muszę Cię zmartwić. Ciężko będzie Ci znaleźć kogoś do pomocy. Możesz poszukać na różnych forach tematycznych (grafików itp), jednak opierając się na własnych doświadczeniach przypuszczam że będzie to trudne. Jednak nie niemożliwe. Na początek postaraj się własnymi siłami stworzyć coś w rodzaju intra (niegrywalne) lub małego demka (grywalne) w którym postarasz się przekonać ludzi do swego projektu. Na pewno nie będzie to łatwe. Wszelkie trudności musisz pokonywać sam, posiłkować się różnego rodzaju tutorialami z sieci, poświęcić nad projektem sporo czasu aby dopracować go według założeń (od spisania założeń, szeroko pojętych powinieneś zacząć) . Mając do dyspozycji coś w tym rodzaju będzie Ci łatwiej zachęcić potencjalnych pomocników.
Edytowane przez Logan dnia 12.07.2011 18:06

Kami
No bez przesady, rustyjames znalazł tu już kilku pomocników. Smile2

Flash czy .fla? Takie animacje lepiej robić w programach przeznaczonych do robienia animacji jednak. Wink2

Logan
Kami17 napisał/a:
No bez przesady, rustyjames znalazł tu już kilku pomocników. Smile2

Świetnie.
Ja tylko bazowałem na własnych doświadczeniach, jeżeli udało się kogoś znaleźć to naprawdę się cieszę. I życze owocnej współpracy oczywiście.

shady
rustyjames napisz czasem jak tam nabór, kogo jeszcze potrzebowałbyś do pomocy itp. Trochę późno tu zajrzałem. Pozdrawiam i powodzenia

rustyjames
Witam ponownie,
Zastanawiałem się czy ktoś tu zagląda, a sam zniknąłem na jakiś czasWink2 No ale nie bez powodu. Pracowałem intensywanie nad przygotowaniem wstępnego demka i udało się. Narazie podsyłam je do jednej zaufanej osoby stąd, która się do mnie zgłosiła. Później pewnie pójdzie do reszty - choć nie ma tych osób wieleWink2

Logan, zgadzam się z Tobą. Faktycznie trudno znaleźć kogoś do pomocy bez jakiejkolwiek zajawki. Na trailer nie bardzo mam czas, a demo najpierw chciałbym przetestować i wogóle zorientować się czy ma to jakieś szanse. Nie chce wrzucać kolejnego dema z 100 bugów, bo może to więcej zaszkodzić projektowi. Za jakiś czas prawdopodobnie wrzuce dopracowane demo dla szerszego grona.

Narazie jak najbardzie aktualne jest ogłoszenie, także shady jak masz jakiś pomysł na to w jaki sposób mógłbyś pomóc to wal śmiało na PW.

rustyjames
Czy są jakieś chętne osoby do zagrania w demo?

Logan
Oczywiście. Mam już pewne doświadczenie w beta-testingu więc chętnie udzielę kilu uwag. Wal śmiało z tym demkiem.

Przejdź do forum: