Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od T do Z
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Tajna Akta 2: Puritas Cordis - problem z uruchomieniem pod Windows 7
crouschynca
W tym tygodniu zaczęłam grać w Tajne Akta 2: Puritas Cordis, ale na początku w ogóle nie mogłam uruchomić tej gry (mój system operacyjny to Windows 7). Po instalacji wyświetliła mi się informacja, że sterownik został zablokowany z powodu problemów ze stabilnością. Chodziło o sterownik od zabezpieczenia - Tages Protection. Komunikat ten pojawiał się też po uruchomieniu systemu. Natomiast w czasie próby odpalenia gry wyskakiwał mi inny: "Unable to proceed error: 1275", a także informacje, że potrzebne jest konto administratora (to był jednak fałszywy alarm i nie w tym tkwiła istota problemu, bo mam wybrane właśnie takie konto).

W moim przypadku winę ponosił wyłącznie niekompatybilny sterownik TAGES. Rozwiązanie znajdziemy na stronie domowej tego zabezpieczenia:
http://www.tagesp...m/main.htm
Tam zaglądamy do "Drivers", skąd ściągamy najnowszą (tj. zgodną z Win7) wersję sterowników. Są 2 wersje do wyboru: dla 32- i 64-bitowych systemów operacyjnych.

mari185
Nie ma sensu zakładania nowego tematu więc podepnę moje pytanie tutaj. Otóż mam taki problem z grą Tajne Akta 2: Puritas Cordis: Podczas gry wszystko jest ok do momentu wejścia do baru na statku, następuje dziwnie przycinanie, wygląda ono tak jakby w dość szybkim tempie gra stopowała i ruszała. Miał ktoś taki problem? Wiecie jak mi pomóc?

Parametry mojego komputera to:

Procesor: Intel Core i3 2,1 GHz
Pamięć: 4GB DDR3
Karta graficzna: Nvidia Geforce GT 540M 1GB
System: Windows 7 Home Premium 64bit

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Edytowane przez mari185 dnia 26.08.2011 13:25

raiden
Właściwie ja również miałem podobny problem w tym samym miejscu co Ty, jednak, wystąpił on u mnie tylko raz. Mianowicie odwiedzałem tą lokację (bar na statku) kilkukrotnie i wszystko chodziło elegancko, aż pewnego razu gra, w tej właśnie lokacji zaczęła dziwnie przycinać. Nawet myszką nie mogłem normalnie ruszać. Zrestartowałem gierkę, uruchamiając ponownie i wszystko zaczęło działać prawidłowo. Do dzisiaj nie wiem, co to właściwie było:)

Madzius888
Ta gra ma wiele różnych problemów, nawet nie wiadomo wg jakiego klucza i najważniejsze - jak to naprawić.
A tak się dzieje za każdym razem jak opuszczasz tą lokację i do niej wracasz?

Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

mari185
Tak, za każdym razem. Zaobserwowałem to samo zjawisko jeszcze w pralni, przy czym zauważyłem, że i w jednej i w drugiej lokacji są animowane elementy: bar(woda za burtą), pralnia(para z rury). Nie wiem jeszcze czy to ma jakiś wpływ ale postaram się poszukać właśnie w tym kierunku. Gdyby ktoś znalazł bądź znał rozwiązanie to bardzo prosiłbym o podzielenie się.
Edytowane przez mari185 dnia 26.08.2011 20:12

raiden
Możliwe, że ma to związek z animacjami właśnie. Ale może był jakiś patch do tej gry, naprawiający ten problem.

Madzius888
Ni ma, jest tylko niemiecki, ale go już podobno zaimplementowano w kolejnych (zagramanicznych) wydaniach, to było na samym początku.

Kami
Patrząc po kompie, należy raczej do nówek, ale na wszelki wypadek spytam - masz zaktualizowane sterowniki? Ostatnio był wypuszczony nowy do nVIDIi.

mari185
Też słyszałem, że polska wersja gry jest zaktualizowana od pierwszego wydania. Komp jest nowy, jeżeli chodzi o sterowniki do karty to i na fabrycznych i na najnowszych, które sam instalowałem gra zachowuje się tak samo... Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł bądź zna rozwiązanie?

Kami
No dobra, to zobacz do menu i powiedź którą masz wersję gry.

Dave
Czy przypadkiem Nvidia Geforce GT 540M to nie laptop? Bo jeśli tak, to na laptopach mogą występować takie problemy. To niestety nie to samo, co komputer i bardzo często z tyłu pudełka jest napisane, że gra może nie działać na laptopach albo podaje konkretne modele.
Takie "nieopisane" problemy często właśnie na laptopach występują. Równie dobrze może to też być wina tego, że system jest 64 bitowy.

Co prawda gra niedawno do mnie przyszła, w sumie się zdziwiłem, że dwójka w końcu powstała, ale jakoś na statku nie miałem problemów tego typu.

Kami
A co mają do tego 64 bity? 64 bity są wykorzystywane jeśli wszystko jest pod i na te 64 bity.

Ewentualne problemy z grafiką na laptopach wynikają z tego, że karty wolniej liczą. Ja grałam na laptopie i było ok.

Przemo
Wiem, że masz dosyć mocny komputer, ale może spróbuj pobawić się opcjami gry - zmniejszyć rozdzielczość, wyłączyć antyaliasing, brak cieni, itp.

Jeziu5
Ja grałem na laptopie z zainstalowaną Vistą. Gra kilka razy wyłączyła się (pamiętam właśnie, że jakoś na statku.) Skopiowałem więc sejwy, zainstalowałem grę jeszcze raz, zrobiłem to co napisał wyżej Przemo i potem chodziła już normalnie. Może ten sposób pomoże ?
Edytowane przez Jeziu5 dnia 27.08.2011 09:46

mari185
Kami ---> Mam wersję 1.02.

Dave ---> Tak to jest laptop, z tym, że posiadana przeze mnie karta, przynajmniej do przygodówek jest porządną kartą graficzną (wspiera DirectX 11 i Shader Model 5.0), przykładowo gram obecnie w Gray Matter na max ustawieniach i w max rozdzielczości i działa pięknie, a poza tym wszystkie najnowsze przygodówki jakie posiadam działają na max więc to chyba w miarę dobry sprzęt, natomiast Tajne Akta 2 szwankują tak jak opisałem wyżej... Moim zdaniem powód, że system jest 64bitowy odpada tak jak mówi Kami.

Przemo, jeziu5 ---> Spróbuję zrobić jak mówicie, niby proste rozwiązanie a jednak może być najlepszeWink2

Dzięki wszystkim, którzy dołożyli 3 grosze do pomocy:)

A jeszcze jedno, słyszał coś ktoś z Was o wyłączaniu jednego z rdzeni procesora? Niby jestem oblatany w temacie komputerów ale nowy posiadam od niedawna i znam zagadnienie tylko ze słyszenia, że kiedyś komuś gra zwalniała czy tam zacinała się i owy zabieg pomógł... Może i w tym przypadku mogłoby to być rozwiązaniem gdyby zabawa w ustawieniach nic nie wniosła... Za wszelkie informacje serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Edytowane przez mari185 dnia 27.08.2011 20:39

Przemo
mari185 napisał/a:
A jeszcze jedno, słyszał coś ktoś z Was o wyłączaniu jednego z rdzeni procesora? Niby jestem oblatany w temacie komputerów ale nowy posiadam od niedawna i znam zagadnienie tylko ze słyszenia, że kiedyś komuś gra zwalniała czy tam zacinała się i owy zabieg pomógł... Może i w tym przypadku mogłoby to być rozwiązaniem gdyby zabawa w ustawieniach nic nie wniosła... Za wszelkie informacje serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Na pasku zdań wciskasz znaczek Windy -> W pole wyszukaj wpisz msconfig i Enter.
Dalej, zakładka Rozruch. Z listy wybierz swojego Windowsa i Opcje zaawansowane...
Zauważysz pole Liczba procesorów. Tam z listy wybierasz sobie odpowiednia cyferkę.
Oczywiście zapisujesz ustawienia.

Zmieniałem sam jakiś czas temu, żeby wyciągnąć max ze swojego sprzętu. Wink2
Edytowane przez Przemo dnia 27.08.2011 21:00

mari185
Świetnie, to bardziej banalne niż przypuszczałem:) Wielkie dzięki Przemo:)

Kami
mari185 napisał/a:
Mam wersję 1.02.

W takim razie spróbuj zainstalować patch 1.03 od Cenegi. Smile2

Czasami pomaga też instalacja sterowników TAGES
http://www.tagesp...inimum.htm

Ilcoron
Problem z wykrzaczaniem się gry na statku ma duża częsc graczy, własnie w okolicach baru, albo gdy Nina próbuje się przebrać za Catherinę. To jakis bug gry, choc na forum spece z Deep Silver twierdzą co innego.

Sam mam Windows 7 64-bit i po zainstalowaniu sterowników TAGES chodzi jak należy
Edytowane przez Ilcoron dnia 27.08.2011 22:20

Madzius888
A z tymi rzeczami na Ninie to paręnaście miesięcy temu zrobiłam potrzebne sejwy, może się w przyszłości przydadzą. Są na savegameserverze:

http://savegamese...p;g_id=264

Przejdź do forum: