Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od M do S
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Still Life- Problemy z interfejsem i dialogami.
Haushinka_Manson
Witam.
Właśnie uruchomiłam grę po raz pierwszy i napotkałam mały problem. Gra włącza się bez zarzutu, daje nową grę, oglądam animację otwierającą, a potem następuje rozgrywka - główna bohaterka wysiada z samochodu.
Wszystko wydaje się działać poprawnie, jednak gdy podchodzę do policjanta przy drzwiach gra zatrzymuje się. Znika kursor, postacie przestają się ruszać, nie ma żadnych dialogów, żadnych nawet wyborów kwestii czy innych opcji. Przy tym śnieg pada dalej i ciągle leci muzyka. Innym razem zanim podeszłam do policjanta próbowałam kliknąć na samochodzie, z którego wysiadłam (kursor zmienił na nim kształt na 'działanie'Wink2 i znów to samo. Bohaterka stoi w miejscu, nic nie mówi i nic już się nie da zrobić.
Podejrzewam, że w tych miejscach miał rozpocząć się jaki dialog. Widocznie gra z jakichś względów nie potrafi ich wyświetlić/odtworzyć i pojawia się wtedy problem.

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Z góry dzięki.

Evillady
Pierwsze pytanie, które się nasuwa, to czy masz oryginalną wersje gry (wybacz Wink2) oraz czy Twój komputer spełnia wszystkie wymagania techniczne?
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Haushinka_Manson
Gra jaknajbardziej jest oryginalna, z wymaganiami też nie ma problemu...

Przemo
To może instalacja aktualnego DirectXa pomoże...?

Evillady
I aktualne stery do karty graficznej.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Haushinka_Manson
Niestety, mam najnowszego DirectXa, sterowniki też bo ostatnio wszystko aktualizowałam... Nic nie pomaga : /

Kami
No to możesz jeszcze zrobić jedno z poniższych:

1) Jeśli masz Viste uruchom jako administrator.

2) Ustaw kompatybilność z Windows NT (lub Windows 98) i wyłącz kompozycje wizualne

3) Zainstaluj grę poza plikami systemowymi (poza Program Files)

4) Przejmij folder Microids, jak to zrobić np tu http://www.vistax...-file.html / wyłącz UAC, ale lepiej po prostu zrobić pkt3

5) Zainstaluj nowy Starforce driver

6) Jeśli masz oryginał to ściągnij kopię no cd z neta (jak dobrze pamięta przy posiadaniu oryginału można mieć jedną wersję cyfrową na własny użytek), ustaw kompatybilność z Windows NT, odpal jako admin

7) Zainstaluj w domyślnej lokacji z Program Files
Zainstaluj patch w tym samym miejscu (nieoficjalny patch do visty)
Przenieś cały folder Microids poza Program Files
Uruchom z kompatybilnością Win 98/ME

8) Przy instalacji uruchom exe z kompatybilnością do 98/NT

Haushinka_Manson
Mam Windowsa XP, nie Vistę... : <

Kami
No to i tak cztery punkty możesz wykorzystać. Pfft2

Haushinka_Manson
Udało mi się ; ) Dzięki wszystkim za pomoc, jak coś to dodaję ten swój sposób ( w przypadku Windowsa XP) :
1. Po instalacji gry na dysku przejdź do folderu w którym została ona zainstalowana.
2. Odnajdź plik StillLife.exe i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy w celu otwarcia menu kontekstowego.
3. Wybierz Właściwości.
4. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Zgodność i ODZNACZ opcję "Uruchom ten program w trybie zgodności z:"
5. Zatwierdź całą operację przyciskiem OK i uruchom grę.

Przejdź do forum: