Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Jaką ocenę wystawisz CoM2?
1 1 0%[0 głosów]
2 2 0%[0 głosów]
3 3 75%[3 głosów]
4 4 25%[1 głos]
5 5 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 4
 Drukuj temat
Chronicles of Mystery: Drzewo Życia
Madzius888
W końcu znalazłam czas, żeby zagrać w drugą część Kronik. Można tworzyć całe listy gier, z których czerpano motywy. Ogólnie to lekki i (na szczęście) dłuższy od pierwszej części. Lokacje są bardzo przyjemne, a ostatnia (bardzo Paradise) po prostu mnie zachwyciła Smile2
Czego mi tu brakowało, to paru tekstów, które tłumaczyłyby jak skręcić węzeł oraz czym i jak odrestaurować starszy przedmiot, zwłaszcza jeżeli chodzi o substancje chemiczne. Trzeba to robić tak.. na czuja, a chyba nie o bezmyślną klikaninę chodzi, prawda?

Przy okazji - ciekawostka kulinarna:
W pewnym momencie właściciel kafejki w Kairze zachęca Sylvie do zjedzenia czegoś, co nazywa fulem. Jako że gra jest w zasadzie angielskojęzyczna, to scenarzyści musieli stworzyć sporą kwestię, ponieważ w tym języku prawie każde strąkowe warzywo, to fasola :)

Natomiast ful, to znany nam dobrze i namiętnie zjadany przez gości bohaterek Joanny Chmielewskiej - bób.

Wiem to, bo całkiem niedawno robiłam całą opisywaną potrawę: bób po egipsku, ful medammas :)
Moje zdjęcie dania
Przepis

jackowsky
W swojej punktacji grę oceniłem na 7/10 czyli 3,5. Gdy mam do wyboru 3 lub 4, dam 3, bo jednak na więcej gra nie zasługuje. Troszkę lepsza od poprzedniczki, ale mistrzostwo to nie jest. Gra na jeden raz.
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

crouschynca
Ja oceniam tę grę na 4 wg proponowanej w ankiecie pięciostopniowej skali. Drzewo Życia jest niewątpliwie lepsze od Rytuału Skorpiona, chociaż "jedynka" też nie była zła i przyjemnie spędziło mi się z nią czas, w końcu jakby mnie odrzuciła, to nie ruszyłabym tak ochoczo na zakup kontynuacji, a skusiłam się na nią szybko po jej premierze biorąc pod uwagę właśnie miłe wspomnienia z pierwszej części (oprócz tego jeszcze zachęciły mnie pozytywne opinie na temat "dwójki" ). Fabuła sequela mnie wciągnęła, lokacje bardzo ładne, staranne i przede wszystkim klimatyczne. Drzewo Życia nie jest wybitną przygodówką, ale ogólnie jedną z lepszych w jakie grałam i być może jeszcze do niej kiedyś wrócę. Najprawdopodobniej zrobię to jednak w dość odległej przyszłości, bo na razie muszę się zająć tytułami, których nie ruszyłam w ogóle (w sumie to i lepiej, gdyż do tego czasu zdążę zapomnieć większość zagadek itd. z tej gry więc moje drugie spotkanie z nią będzie w pewnym sensie odkrywaniem tej gierki na nowo). Wink2

Przejdź do forum: