Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od M do S
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Runaway A Road Adventure a Vista, czyli czarny ekran i filmiki bez końca.
Kami
Ostatnio próbowałam zagrać w pierwszą część Runaway, aby odświeżyć sobie pamięć i kolejny raz podejść do drugiej części serii (której nie udało mi się do tej pory ukończyć). Wszystko po to, aby zagrać w trzecią część. Wink2

W każdym razie, będąc posiadaczem Visty, natrafiłam na wiele frustrujących problemów, których chciałabym naszym użytkownikom oszczędzić i dlatego też podzielę się jak rozwiązałam problem
1. czarnego ekranu na samym początku gry
Gra się nie uruchamiała, jedynie pojawiał się czarny ekran i przez chwilę mała ikonka płyty w lewym dolnym rogu. Nie ma żadnego dźwięku, ani obrazu.
2. niekończących się filmików
Zaczynając od intra gry, które zacina się w połowie, gdy pojawiają się scenki ze wspomnień Briana i ginie jego komentarz do nich. Udało mi się ten problem bardzo prosto ominąć, jednak dalej, przy następnej cut-scence pojawił się ten sam problem. Gdy scenka dobiegła końca, zaczynała się od nowa i tak w nieskończoność. Niestety twórcy nie pomyśleli o wprowadzeniu magicznego klawisza, który scenki by przewijał, więc problem nie był prosty do ominięcia.

Tak naprawdę przyczyna jest jedna. Jest nią nowy DirectX. Runaway, jako starsza gra, był (co chyba oczywiste) tworzony pod kątem starszego oprogramowania. Gra wymaga filtra, który jest częścią DirectX o nazwie avi splitter. Przy nowszych wersjach DirectX, nie działał on razem z grą, przez co widać było jedynie czarny ekran. Jeśli na naszym systemie jest już AviSplitter.ax, można było grę uruchomić, ale z niekończącymi się filmikami, gdyż była to zbyt nowa wersja dla Runaway.

Jednak zanim do tego doszłam, szukałam wszelkiej pomocy i znalazłam porady, iż to czego potrzebuję to codec TrueMotion. Pobrałam go stąd
http://www.downlo...otion.html
Jednak nie zrobił żadnej różnicy. Emm

Dalej trafiłam na taki niby intro fix
http://www.neosee...intro-fix/
Jest to nic innego jak podmiana intra na wersję niemiecką. Nie wiem u kogo coś takiego zrobiło jakąkolwiek różnicę i na czym ona polegała z technicznego punktu widzenia, ale u mnie nie zrobiła nic... Eek Prócz tego, że po naprawieniu problemu widziałam niemieckie podpisy, zamiast polskich obok wizualizacji Nowego Jorku. Wink2

Następnie przeczytałam, iż powinnam zainstalować K-Lite i przeprowadzić pewną operację. Pobrałam go stąd
http://www.dobrep...13137.html
Po czym uruchomiłam C > Program Files > K-Lite Codec Pack > Tools > CodecTweakTool.exe
W poprzednich wersjach trzeba było zaznaczyć pod "Disable the following active filters:" opcję "Matroska spliter (Gabest)", czyli tę opcję wyłączyć, bo ponoć sprawiała problemy. Co zabawne, w nowej wersji (6.3.0), nie ma takie opcji. Można natomiast Gabest włączyć, po zaznaczeniu "Manage the installed DirectShow filters", kliknięciu Next i pod "Enable the following inactive filters:" zaznaczyć "Matroska spliter (Gabest)". Oczywiście zaznaczyłam, więc zrobiłam zupełnie coś odwrotnego do tego co radzono i zamiast wyłączyć, to Gabest włączyłam. Uruchomiłam grę i ku wielkiej radości przywitałam znaczek TopWare. Grin Radość zmalała, gdy znaczek widziałam już po raz piąty i gdy później natrafiłam na problem z interm.

Rozwiązaniem było wgranie save'ów do gry. Dostępne są na naszej stronie w dziale Pliki > Saves - zapisane stany z gier przygodowych. Po dojściu do intra kliknęłam na Escape i wczytałam pierwszy zapis. Woho! Działa! Jednak tylko do pierwszego filmiku, który odtwarza się bez końca. Wrr

Na tym etapie byłam już bardzo sfrustrowana, bo trzeci raz przeinstalowywałam już grę cały czas szukając odpowiedniego rozwiązania, a po każdej instalacji trzeba zresetować komputer i cała zabawa trwała już dość długo.
Nareszcie jednak znalazłam rozwiązanie.

Wystarczy ściągnąć plik avisplitter_20030729.zip ze strony > http://sourceforg...201.0.0.0/.
Następnie rozpakować i wrzucić AviSplitter.ax do C > Windows > system32
Kliknąć Start, wpisać "Uruchom" i odpalić aplikację. Wpisać "regsvr32 AviSplitter.ax" i kliknąć OK.
Pojawi się komunikat "Funkcja DllRegisterServer w AviSplitter.ax powiodła się."

I już! Gra działa, filmiki odtwarzają się normalnie. Oczywiście trzeba powtarzać operację z uruchomieniem po każdym zrestartowaniu albo ponownym uruchomieniu komputera. Smile2 Detektyw

Zajawkarz
Dzięki, ale czy nie prościej (pod warunkiem, że mamy wersję Ultimate - Vista, Seven) pobrać poprzez Windows Update - Windows XP Mode? ... Knebel
www.info-newsy.pl/reklama/750x100-konkurs.jpg
Strona konkursu: tutaj!
Dwa serwisy informacyjne na 1-stronie: Info-Newsy.pl

Kami
Co kto lubi. Tyle, że tak jak napisałam tu chodzi o wersję DirectX, a nie dokładnie system operacyjny.

Szalony Kapelusznik
Ja już straciłem nadzieję na uruchomienie tej gry :)
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Jeziu5
Spróbuj opisać jaki masz problem to może uda nam się coś wymyślić Wink2

Szalony Kapelusznik
Już z koleżanką Kami próbowałem problem rozwiązać. Gram na WinXP, próbowałem praktycznie z w/w listy rozwiązań i max co udało mi się uzyskać to wyświetlanie się loga TopWare i intra (oba niestety nigdy się nie kończą...). Na początku nawet tego loga początkowego nie miałem. A co najlepsze to parę lat temu miałem problem z intrem i go jakoś rozwiązałem Grin
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Kami
Jak już myślałam, że temat wyczerpałam... Pfft2

Jeśli ci się kiedyś jednak uda odpalić, to napisz co u ciebie zadziałało.

Szalony Kapelusznik
Kami napisał/a:
Jak już myślałam, że temat wyczerpałam... Pfft2

Jeśli ci się kiedyś jednak uda odpalić, to napisz co u ciebie zadziałało.

Jasna sprawa. Żałuję, że sobie nie zanotowałem parę lat temu gdy mi się udało. Z ciekawości choćby co mi pomogło.

Przejdź do forum: