Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Monkey Island (seria)
qbrex
Chyba nie ma fana przygodówek, który nie grał, lub nawet nie słyszał, o tej wspaniałej serii LucasArts'u. Moim zdaniem, jest to jedna z największych (i bynajmniej nie w znaczeniu wielkości opakowania :wink: ) przygodówek. Oprócz bardzo ładnej grafiki i niezłej fabuły, jest coś, co wyróżnia tą grę - świetny humor, jakiego nie znajdziecie nigdzie indziej. Do dzisiaj pamiętam, jak omal nie spadłem z krzesła po przeczytaniu, czegoś co brzmiało:
"Ten skarb jest dla wszystkich, dlatego zostaw trochę, dla innych znalazców"
Wszystkich, którzy chcieliby poczytać trochę więcej na temat tej gry zapraszam do przeczytania racenzji na www.adventure-zone.home.pl wszystkich czterech częsci gry. Zwróćcie uwagę, na to, że całe MI jest oceniane bardzo wysoko. Ale, nie musicie zgadzać się z recenzantami i tu możecie napisać swoją opinię na temat tej gry.
Edytowane przez Przemo dnia 25.02.2010 14:58
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

daz
Heh, MI wymiata, nie ma coGrin Teksty, fabula, humor. Bosko po prostu. Szkoda tylko, ze gralem tylko w demko 3 czesci. Jakos nigdzie nie moglem kupic.
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

drozda
To demko było super, pamiętam :)

A u mnie wyglądało to tak, że jak nie miałem kasy to trzecia część leżała sobie spokojnie w ukryciu na jednaj z półek w najbliższym Empiku. Oczywiście kiedy już miałem zamiar ją kupić ktoś zwinął mi ją z przed nosa Sad Ale to pewne - jeszcze w nią kiedyś zagram :)
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

daz
Hehe, pamietam jeszcze jak sie strzelalo do kosiotrupow z armatyGrin Obiecuje sobie, ze kiedys w to zagramGrin

qbrex
COMI jest super to fakt. Oprócz tego humoru, grafika była świetna.
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

daz
Swietna to tez 2 czesc byla. Nie potrafie sobie przypomniec innej przygodowki, ktora miala dwa poziomy trudnosci. Wyobrazacie to sobie?Grin Jedynke tak nie do konca przeszedlem (co nie znaczy, ze byla zla:)) a czworla w sumie tez fajna... chociaz 3D.

qbrex
Za 4 nigdy nie przepadałem, a przecież 3 też miała 2 poziomy trudności. Normal i Mega Monkey 8)

daz
W 3 gralem tylko w demko, wiec wiesz:)

Grek
ha właśnie przed chwilą ukończyłem część trzecią tej arcy-zabawnej historii Threepwooda Wink2 Bezwątpienia jest to klasyk nad klasyki. Jak na te czasy gra miała kapitalnie podłożone głosy. Szczególnie wpadł mi w ucho bardzo naturalny głos Elaine, tylko szkoda, że nie było nam dane dłużej go posłuchać. Mam nadzieję, że w 4 częsci Elaine będzie się pojawiała częściej.

P.S ktoś wie gdzie zdobyć muzykę z tej gry ? Głównie chodzi mi o motyw z samego początku gry, przed planszą z napisem "Part I"

rachelka
w żadną jeszcze nie grałam, ale się postaram zagrać:)
teraz to mało co gramSad na razie na tapecie Tex Murphy

Madzius888
Co takiego strasznego jest w porcelanie? Moja mama nie lubi oszronionego szkła, ale porcelana? :FLol2
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Evillady
Ale o so chozi? Lol2
Edytowane przez Evillady dnia 16.07.2010 20:13
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Madzius888
Ano przy każdym wazonie Guybrush wrzeszczy, że znowu porcelana itp.
Pewnie chodzi o coś z 1 i 2 części, a ja nie grałam i pewnie nie zagram na razie Sad

Evillady
A na pewno chcesz, żeby ktoś Ci tu spoilera sprzedał? Wink2

Madzius888
Tak ^ ^
Albo nie - jeszcze się zastanowię i powiem.
Grin
Edytowane przez Madzius888 dnia 16.07.2010 21:00

wredny
To moja ulubiona seria, po-za częścią 4. Ciekawe jaka jest Tales of Monkey Island.
Edytowane przez Kami dnia 19.07.2010 14:00

Zebius
Gram sobie właśnie w TSoMI SE (jestem już w końcówce 3 rozdziału), super sprawa. Dzięki dubbingowi, nowemu udźwiękowieniu i oprawie graficznej gra nabrała nowego wymiaru, ale to nadal stare, dobre i prześmieszne Monkey Island. Trochę można się jedynie przyczepić do jakości i płynności animacji, tła też miejscami mogłyby być ładniejsze.
A komu się nie podoba nowa oprawa może się przełączyć w każdej chwili klawiszem F10 na starą wersję.

Zastanawia mnie tylko do czego służy w grze Staple remover (ustrojstwo do usuwania zszywek), nie znalazłem dla niego żadnego zastosowania, czyżby red herring? :)

Grupa scummpl pracuje nad konwersją swego tłumaczenia do wersji Second Edition, choć prace się ślimaczą, z ciekawości na pewno kiedyś sprawdzę jak im to wyszło.

EDIT: no i w końcu doczekaliśmy się spolszczenia do wersji Second Edition, choć nie jest ono kompletne - nie przetłumaczono wskazówek i creditsów, szczegóły tutaj:
http://scummpl.vd...page_id=10
Skończyłem SE po angielsku, trzeba będzie i po polsku. Gratki dla autorów Stuk
Edytowane przez Zebius dnia 23.07.2010 21:36
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Madzius888
Tak się zastanawiam, co do Escape of Monkey Island

SPOJLER!
Czy coś się da zrobić z części zapasowych człowieczka? Zebrałam wszystkie i próbowałam składać, ale jednak trochę brakuje i w pewnym momencie się rozpada Czy to tak tylko dla żartu?

TexMurphy
Bardzo rzadko zdarza mi się ostatnio (ostatnio - czyli od jakichś kilkunastu lat...) zachwycić jakąś grą, poczuć tak, jak czułem się w latach 90-tych XX w., gdy zdarzało mi się cały dniami myśleć tylko o tym, by wrócić do domu, włączyć komputer i zanurzyć na nowo w fascynującym świecie gry. W moim osobistym rankingu spośród pozycji wydanych w XXI w. tylko trzy zasłużyły dotąd na notę "9" - Syberia, Sam&Max Season 1 oraz Culpa Innata. Teraz dochodzi czwarta - a firma Telltale staje się dla mnie niekwestionowaną królową współczesnych przygodówek, zajmując to miejsce, które niegdyś należało do Sierry i LucasArtsu. Mam na myśli Tales of Monkey Island.
Telltale dokonało rzeczy - wydawałoby się - niemożliwej. Zabrało się za produkcje kolejnych odsłon gier legendarnych, co teoretycznie wydaje się gwarantować powodzenie (bo każdy z ciekawości kupi), ale równocześnie jest niemal pewnym samobójstwem (bo nieuchronne będą porównania z klasyką, grami, które były naprawdę świetne, a ze względu na znaną reakcję typu"kiedyś to było super, nie to co dziś", wydają się jeszcze lepsze niż były naprawdę, w związku z czym w takich porównaniach niemal zawsze "remake" stoi na straconej pozycji). Telltale jednak się udało - stworzyli gry naprawdę wyśmienite, trzymające poziom i klimat poprzedników, a jednocześnie wystarczająco świeże i oryginalne. Zarówno grając w S&M, jak i teraz w ToMI, bawiłem się tak, jak przed laty. Podejrzewam że w znacznej mierze wiąże się to z faktem, że Telltale ścisle współpracuje z wieloma osobami, które tworzyły tamte gry. Nie ma tu miejsca na niepotrzebne eksperymenty (typu niesławnej pamięci "mądrości" C. Cecila o śmierci klasycznych przygodówek, czego efektem były zepsute kolejne części Broken Sworda), "udziwnienia" - no, może poza niepotrzebnej zmianie w sposobie kierowania postacią - jest natomiast masa śmiechu i zabawy w starym dobrym stylu, ze starymi, dobrymi znajomymi (spotkawszy Murraya autentycznie się wzruszyłem :) ), ale równocześnie - oryginalnej i świeżej. Co więcej - tym razem nie zawsze jest tylko śmiesznie; w grze pojawiają się także momenty smutne i dramatyczne, co w świecie "Małpiej Wyspy" jest nowością i dodaje temu światu nowego wymiaru.

Mam nadzieję, że moja opinia nie ulegnie zmianie po ukończeniu piątego epizodu (i co za tym idzie - całej gry), ponieważ na razie skończyłem cztery, następnie miałem awarie sprzętu, format dysku i obecnie nie mogę piątej części uruchomić, bo mam wciąż jakiś "błąd skryptu programu Intentet Explorer" :/ przy próbie ładowania launchera :/

PS.A propos toczonej w innym miejscu dyskusji na temat długości przygodówek - przejście wspomnianych czterech epizodów zabrało mi coś koło trzech tygodni, choć podaje się, że pojedynczy epizod zapewnia raptem 3-4 godziny gry, hehe.
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Evillady
I teraz mam dylemat. Zaufać Twojej opinii i zainwestować w tę grę. bo zwykle zdania na różne tematy mamy zbliżone czy jednak brać poprawkę na to, że Tobie podoba się również S&M, który do mnie kompletnie nie trafia. Wink2 Dylemat na nieco odleglejszą przyszłość, bo póki co mam w co grać, ale zagwozdka jest. Wink2

Przejdź do forum: