Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od G do L
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Jack Orlando
Kami
Pomoc do gry Jack Orlando

nie wiem jak przejść faceta z giwerą strzegącego hangaru

drozda
To powinno pomóc:
Odydoz napisał:
Wróć do przystani i ZAPISZ GRĘ (ważne jak cholera). Udaj się w prawo, do hangaru. Jeżeli złapie cię tam magazynier i zastrzeli, spróbuj wykonaj taki manewr, jaki ja wykonałem: wczytaj grę i idź za skrzynię, zrób kółko i się wróć. Tym razem strażnika powinno nie być. Tak czy inaczej, gdy już będziesz przed bramą do hangaru, otwórz ją i wejdź do środka.

Albo to (cytaty z naszych solucji):
Zielu napisał:
Wejdź do portu. Poczekaj aż strażnik zniknie z pola widzenia i przejdź koło hangaru. Pochodź trochę pomiędzy skrzyniami, a zostaniesz napadnięty przez trzech niezbyt uprzejmych kolesi.

Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Hardcore
Jak będziesz wracał z powrotem do budynku i zabije cię koleś to odczekaj gdzieś 10 sekund i mozesz spokojnie iść.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

wasze podpowiedzi niestety nie skutkują

Black Predator
Ja proponuję tak:
Wbijasz pierwszy raz do lokacji z hangarem. Facet powinnien być zwrócony do Ciebie tyłem. Ty na razie olewasz hangar i idziesz na lewo.
Będziesz teraz biegał po porcie, porób co trzeba (czyli zdobądź kotwicę z liną, poprzeganiaj kolesi itp. itd.) i dopiero teraz wróc o jedną lokację przed hangarem. Zrób save'a i ładuj się do lokacji z hangarem, a następnie sprintem wal do drzwi. Jeśli złapie CIę strażnik, zrób loada i poczekaj 5 sekund, zanim załadujesz się do lokacji z hangarem. Jeśli i teraz Cię złapie, zrób loada i tym razem poczekaj 10 sekund. Jeśłi znowu Cię złapie, to 15 s, potem 20, aż w końcu się uda.
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

rachelka
no dobra mam ten sam problem, spróbuję się zastosować do pomocnych rad wkrótce:)
teraz to mało co gramSad na razie na tapecie Tex Murphy

glukkon7
Witam jestem tu nowy i mam nadzieję że mi pomożecie gdyż mam ooOOOGROMNYYyyy problem z przejściem jednego wątku w grze
,a mianowicie gdy Jack idzie z Bellingerem (ten gość z restauracji) koło auta to jacyś goście zabijają Bellingera i JACKA.Wszystkiego już próbowałem,dodam tylko że w normalnej wersji Jack chował się za autem i wychodził z tego cało.
Błagam pomóżcie mi bo doprowadza mnie to do szewskiej pasji.
Na innych stronach widziałem tego typu problem tyle że nie było na nie odpowiedzi.:..: :..:

Przemo
Zabrałeś pistolet z domu Jacka, na samym początku gry? Jeśli go nie masz, to wróć się.

EDIT:

Dopiszę jeszcze, ze w Jack Orlando DC, można wybrać dwa poziomy gry - łatwiejszy i trudniejszy. Różnią się one o tyle od siebie, ze w wersji łatwiejszej masz pistolet od razu przy sobie. :)
Edytowane przez Przemo dnia 16.06.2008 10:23

glukkon7
Człowieku uratowałeś mój honor gracza.
Dzięki,dzięki,dzięki :mrgreen::mrgreen::mrgreen:GrinGrinGrin
I jeszcze raz dzięki!!Gdyby nie ty to w tym momencie już bym finiszował.
Ten dodatek jest trochę głupio zrobiony.

A co do poziomu trudności to poziom łatwy różni się tym że jak zaczyna się gra to nie odwożą ?Jacka na komendę tylko do zauka przyjeżdża inspektor i już jesteś wolny. :browar

Przemo
glukkon7 napisał/a:
A co do poziomu trudności to poziom łatwy różni się tym że jak zaczyna się gra to nie odwożą ?Jacka na komendę tylko do zauka przyjeżdża inspektor i już jesteś wolny. :browar

Tego nie wiedziałem. Wyjaśnia to moje wszystkie nieskuteczne próby dostania się do więzienia grając na poziomie łatwym :)

W każdym razie, ciesze się, że pomogłem. Jack Orlando jest moją ulubioną grą przygodową. Uważam jednak, że w DC zepsuli klimat gry, dodając kilka miejsc czy lokacji przypominających te ze średniowiecza.

glukkon7
Przemo_s napisał/a:
Uważam jednak, że w DC zepsuli klimat gry, dodając kilka miejsc czy lokacji przypominających te ze średniowiecza.

No cóż komercja sie kłania...
Aha i jeszcze raz dzięki Przemo_s.Ja po prostu kocham tą grę min.za możliwość zginięcia w każdej chwili.

Hardcore
Ja to pamiętam jak z tą nowszą wersją Jacka miałem niemałe problemy. Dla mnie ta wersja to małe nieporozumienie. Wystarczyło wypuścić patcha pod XP dla starej wersji tak jak to zrobiono z Hopkins Fbi przykładowo, a potem skupić się na kontynuacji lub podobnym projekcie. Bo co jak co ale drugiej takiej gry nie ma i nie było. A do tego Soundtrack? Mniammmm :)
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Kami
Zgadzam się, choć to już mały offtop Wink2

OLi_10
Nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu, aczkolwiek zaryzykuję Grin Jeśli popełniłem forumowe faux pas, to proszę dobrego moderatora o przeniesienie tego pytania gdzieś indziej... Wink2

Mam więc pytanie do Was, doświadczonych graczy (głównie do Przema?). Chyba wszyscy się zgadzamy, że wersja DC jest gorsza od oryginału - i nie chodzi mi tylko o te dodane lokacje, ale z tego, co się orientuję, to spor dialogów zostało wyciętych. Z tych oto - niebłahych przecież Wink2 - powodów zwracam się do Was z pytaniem: czy jest jakiś sposób na uruchomienie oryginału pod XP? Wiem, że problemem są nowsze karty graficzne i raczej niechlujne programowanie naszych rodaków Wink2 i wiem, że pod DosBoxem coś da się zrobić, lecz póki co komfort gry jest raczej marny....

Takoż więc - czy wiecie, jak uruchomić oryginalnego Jacka pod XP? Komuś udała się ta sztuka i pomoże? :)
Lubisz przygodówki w starym stylu?
Podobało Ci się "Chzo Mythos"?
Grafika retro Ci nie przeszkadza?
To może sprawdzisz moją grę? Wink2
http://www.advent...ead_id=993

Przemo
OLi - ja kilka lat temu zainstalowałem sobie program MS Virtual PC (emulator systemów operacyjnych) wraz z Windowsem 98. Gram bez problemu w starsze produkcje, w tym pierwszą wersję Jacka Orlando. Polecam bardzo te rozwiązanie. Nie trzeba się bawić w szukanie i instalowanie jakiś łatek itp.

TopWare wypuścił bodajże patche, które umożliwiają instalację pierwszej wersji Jacka na systemie XP. W tej chwili posiłkuję się własną stroną (patrz pkt 2) - http://jackorland...et/faq.htm - gdyż nie pamiętam czy kiedyś testowałem ten rodzaj instalacji.

Przesyłam Ci dwie łatki opublikowane przez oficjalnego producenta.
http://mpkfa.net/...patche.rar

patchj8.zip (Normal Version) - pewnie chodzi o wersję 1CD
patchj16.zip (High Performance Version) - pewnie o wersję 2CD

Zrób tak - skopiuj zawartość płyty lub płyt do folderu na dysku i następnie wpakuj do tego folderu zawartość któregoś z rarów. Wtedy powinno dać się zainstalować.
Edytowane przez Przemo dnia 16.03.2013 23:23

OLi_10
Dzięki serdeczne za pomoc, Przemo :) Nie ukrywam, że Jack to dla mnie jedna z najbardziej klimatycznych gier w historii przygodowek i po prostu - eufemistycznie mówiąc Wink2 - jestem lekko zniesmaczony DC i bardzo bym chciał sobie odświeżyć świetny oryginał :) Jutro wypróbuję owe zipy i miejmy nadzieję, że wrocimy do krainy nostalgii... :Pfft

Dzięki!
Lubisz przygodówki w starym stylu?
Podobało Ci się "Chzo Mythos"?
Grafika retro Ci nie przeszkadza?
To może sprawdzisz moją grę? Wink2
http://www.advent...ead_id=993

Przejdź do forum: