Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Atlantis
AleX Under
Chyba każdy z nas się zetknął z przynajmniej jednym tytułem z tej znanej i lubianej serii gier przygodowych. Z częscią pierwszą zetknąłem się po raz pierwszy chyba w wieku 7-9 lat. Ukazała sie ona w 1997 (chociaż nie jestem pewien) roku i należy już do kanonu. Nic dziwnego - grafika na ówczesne czasy (2D symulujące 3D, animowane przechodzenie od węzła do węzła) była rewolucyjna i niezwykle dokładna (nawet dziś ciężko jest jej cos zarzucić), zasłynęła również (gra, nie grafika :)) z oprawy muzycznej. Okraszona była dużą iloscią dialogów, łamigłówek logicznych (chociażby słynna przesuwanka, układanie słońca i księżyca na modelu nieba czy układanie trójkątów z innych figur), ciekawych momentów zręcznościowych (co nie każdemu się, z wiadomych powodów, podoba) i pasjonującą. mistyczną fabułą. Zdecydowanie najlepsza część serii (nie tylko moim zdaniem, spytajcie się każdego, kto zaliczył tą serię, bez wątpienia też wam tak odpowie), i - już bardziej subiektywnie - jedna z najlepszych gier przygodowych, jakie powstały.
Dwójka, z tego co pamiętam, ukazała się jakies dwa, trzy, cztery lata póxniej i niestety, to już nie to. Chociaż dłuższa, z lepszą grafiką, to fabuła była nieźle pokręcona i zrobiona na siłę. Przyszło nam w niej podróżować po Tybecie (bardzo mało), Irlandii, Jukatanie i Chinach. Brzmi niexle, prawda? Niestety, tak się tylko wydaje. Poszczególne etapy są dla mnie sztuczne i naciągane. Po zaliczeniu etapu w Chinach mozna niemal nabawic się migreny od serwowanych tam absurdów, mało jest w grze dialogów, większośc zagadek nielogiczna. Całość ratuje tylko swietna muzyka - do dziś brzmi mi w głowie motyw z Irlandii i niektóre z Jukatanu (jak dla mnie, najlepszy etap). Niby wszystko fajnie, ale brak grze klimatu. Właściwie to zaraz po Atlantis III, która jest zaraz po Stupid Invaders, jest najdziwniejszą grą, w jaką grałem.
Trójak jest dla mnie chyba ciut lepsza od dwójki - chociaż jeszcze bardziej absurdlana i nielogiczna, to przynajmniej nie nadęta i z lekkim przymrużeniem oka. Z poprzenimi częściami nic wspólnego prawie nie ma, fabuła niby ma jakis sens, mam nawet wrażenie, że twórcy starali się nieść jakieś przesłanie, ale - jak to okresił mój kolega - "po prostu tak, jak gdy stara się zawiązac jakis węzeł, tak twórcy starali się zawiązac fabułę, ale się w tym pogubili i nic im w tym nie wyszło". Animowane przejście od węzła do węzła wystepuje tylko na początku (chociaż nie każdy to zauważy), oprawa muzyczna na duzo gorszym poziomie, ale jeżeli nie podchodzimy don jak do opowieści, a jak do podróży po wyobraźni autorów, jest całkiem niezła.
Pewnie bedziecie mieli do mnie pretensje, że za duzo napisałem i wy już nie macie o czym, ale trudno :) A co wy sądzicie o poszczególnych grach z tej serii?
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

mendosa
Generalnie zgadzam się z przedmówcą. Jedynka była najlepsza z całej serii Atlantis, miała najlepsze zagadki, miała Klimat. Trójka też miała klimat, ale nie mała sensu, a dwójka nie miała ani jednego, ani drugiego, za to miała ciekawą oprawę graficzno-muzyczną.
A co do dat :
Atlantis - 1997
Atlantis II - 1999
Atlantis III -2001.
BTW-Też uważam Stupid Invaders za jedną z najgłupszych gier z jakimi miałem do czynienia.

Foreth
Dwojka nie miala klimatu??? Jej, a ja bym ja umiescil na podium najbardziej atmosferycznych przygodowek wszech czasow.

Poza tym niewiele sie zmienilo w moim stosunku do sagi od czasow recenzji w AZ. Tzn. jedynka najlepsza jako calosc, dwojka - niesamowite mistyczne przezycie z kiepskimi zagadkami, trojka - gra stworzona troche na sile, w ktorej przedobrzono i w zwiazku z tym utracono klimatyczna spojnosc sagi.

Poza tym zapraszam do przeczytania mojego artykulu o muzyce z serii Atlantis. http://przygodoskop.gry-online.pl/artykuly/a08.htm
Ja nie jestem z konkurencji, ja tam bylem tylko goscinnie... Pfft

Hardcore
Nie grałem w żadną cześć z tej serii. Kiedyś mam zamiar odrobić zaległości ale póki co nie mam wyrobionego zdania. Słyszałem jedynie że trójka była gorsza od poprzednich części.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

daz
Jak mogles nie grac?Grin Swietne gry! Fakt, ze poziom kazdej nastepnej byl niestety troche nizszy, ale i tak to jedna z najlepszych serii przygodowek, jakie sie ukazaly na pc. Zagadki, muzyka, fabula, bohaterowie... rewelacja. Warto zagrac, bo teraz mozna kupic za smieszne pieniadze pewnie...
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

krówka
właśnie się zmagam z I częścią... jestem bodajże w III płycie Pfft. Czyli - w igloooo Pfft. bardzo bardzo fajny klimacik, co prawda atlantyde wyobrażałam sobie nieco inaczej no ale twórcy tak ją sobie wymyślili. Niektóre zagadki przysparzają mi troszke trudu (co nie znaczy, że są trudne Pfft ) ale ogólnie chyba o to chodzi. To moja 3 gra przygodowa w moim krótkim życiu ale chyba ocenię ją najwyżej. czekam aż wpadnie mi w łapy (kopyta ! krówki mają kopyta ! ) II część . :-)
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

SpokoWap
---------- 13:55 25.01.2006 ----------

Ja jestem posiadaczem 1 i 2 części (3 już nigdzie nie mogę dostać :? ). Mnie osobiście najbardziej spodobała się właśnie "jedynka". Ma o wiele ciekawszą fabułe od kontynuacji i po prostu, co by nie mówić bardziej wciaga. Atlantis 2 ma za to fajną muzykę Grin i zagadki.

---------- 13:56 ----------

Szkoda, że Atlantis Evolution nie dotarło do polski Sad
Obecnie grane: Dragon Lore [1995] [CRYO]

drozda
SpokoWap napisał:
(3 już nigdzie nie mogę dostać :? ).

Szybki rzut okiem i można dowiedzieć się że na allegro trwają właśnie co najmniej dwie aukcje z Atlantis III Wink2

SpokoWap napisał:
Szkoda, że Atlantis Evolution nie dotarło do polski Sad

Nie porzucaj nadziei! Wink2 Ehm.. To znaczy zobacz [url=http://adventure-zone.home.pl/?subaction=showcomments&id=1138118967&archive=&start_from=&ucat=&SuperBadtego newsa[/url]. Skoro The Adventure Company zaczyna wydawać swoje gry przygodowe u nas to może i na AE przyjdzie kolej...
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

krówka
właśnie zabieram się za Atlantisa II. Grin

daz
I sie dziewcze zatnie na samym poczatkuGrin

krówka
!! jasne jasne Pfft.... to, że Ty się zaciąłeś to nie znaczy, że teraz wszyscy ;-)

daz
Rozmawiasz z czlowiekiem, ktory przechodzil Atlantis jak Ty jeszcze do przedszkola chodzilasGrin

krówka
hahah no już napewno Pfft Narcyzie złośliwy ! :> ja tam wierze w swoje siły Grin

AleX Under
krówka napisała:
!! jasne jasne Pfft.... to, że Ty się zaciąłeś to nie znaczy, że teraz wszyscy ;-)

Heh, Atlantis II to jednak tak dziwna gra, że nie zdziwiłbym się, jakbyś sie jednak zacięła :)
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

daz
Ody, ja jestem pewien, ze krówka sie zatnie juz tam, na statkuGrin

krówka
ale z Was seksiści ! jak dziewczyna to już nie przejdzie cooo? akurat ! :x

daz
No i obrazaj nas jeszcze!

krówka
ależ ja Was kochani nie obrażam .. (no może troszeczke) .. ale to Wy macie podejście seksistowskie Grin
a atlantis i tak przejde ! w końcu od czego są poradniki Grin

daz
W koncu MY je pisalismyGrin

AleX Under
daz napisał:
W koncu MY je pisalismyGrin

Dokładnie :)

krówka napisała:
ależ ja Was kochani nie obrażam .. (no może troszeczke) .. ale to Wy macie podejście seksistowskie
a atlantis i tak przejde ! w końcu od czego są poradniki

Nie przypuszczałem, że mnie ktoś kiedykolwiek nazwie seksistą :) Na pocieszenie powiem, że Atlantis II bym pewnie nigdy nie przezedł, gdyby nie solucja :/

Przejdź do forum: