Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Perry Rhodan
TexMurphy
Własnie skończyłem tą grę i bardzo chciałbym się dowiedzieć... o co chodziło w finałowej zagadce :) W przypadku takich gier, jak Schizm, przeznaczonych z założenia dla matematycznych cyborgów, sytuacje, w których nawet po przeczytaniu solucji wciąż nie miałem zielonego pojęcia o co chodziło, zdarzają mi się często, ale w przypadku klasycznej, normalnej przygodówki, to jednak rzadkość. A tym razem tak właśnie było :)
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Evillady
Matko grałam w to wieki temu, ale tam nie chodziło o to, żeby powstrzymać przewiercenie powłoki statku i do tego musiałeś zablokować te panele na maksymalnych ustawieniach, żeby się przegrzały? Coś mi tak dzwoni, ale nie jestem pewna, czy we właściwym kościele Wink2
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

TexMurphy
Tak, to o te panele właśnie chodzi, za cholerę ich nie rozumiem :) Tzn. rozumiem, jak działają (każda wajcha przesuwa inną, o jeden lub dwa stopnie), ale nie mam pojęcia, jakie ustawienie było właściwie i dlaczego.

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Evillady
No, ale skoro ukończyłeś grę, to musiałeś trafić na to właściwe ustawienie Wink2 Ja myślę, że ta łamigłówka opierała się na prostym, często wykorzystywanym schemacie na zasadzie: ustaw wskaźniki na maksa mając w pamięci, że podniesienie pierwszego, obniża drugi o dwa oczka. Podniesienie drugiego, obniża pierwszy i trzeci o jedno oczko, itd. Chodziło więc o taką manipulację, żeby osiągnąć maks. Jeśli oczywiście dobrze pamiętam Wink2

TexMurphy
Niestety nie... To byłoby zbyt proste i oczywiste Sad

Evillady
YYy, ale w moim przypadku taki tor myślenia się sprawdził :)

TexMurphy
Dlatego pytam, co to znaczy "osiągnąć maks"? :)

Evillady
Noooo już nie pamiętam jaki kolor miały te wskaźniki, ale przyjmijmy, że zielony. Wskaźniki były w pionie (chyba?), czyli maks jest na górze, czyli trzeba było tak nimi manipulować, żeby zielony słupek powędrował do góry. Znowu chyba... Wybacz mi Tex, ale ja naprawdę grałam w to wieki temu Lol2

TexMurphy
Widzisz, cały czas piszesz oczywiste oczywistości - rzeczywiście, na zdrowy rozsądek tak to POWINNO wyglądać i zadziałać, a niestety nie działało :)
Ale nie głów się już dłużej, szczerze mówiąc nie liczyłem za bardzo na to, że ktoś wyjaśni ten problem.

Evillady
No, ale właśnie u mnie zadziałało Lol2 Aż normalnie z ciekawości mam ochotę znowu w to zagrać Wink2

Zebius
Właśnie skończyłem Perry'go i muszę przyznać, że sam też nie wiedziałem jak się do tego zabrać, tzn. domyśliłem się, że słupki mają powędrować do góry, żeby przegrzać mechanizm, ale jak konkretnie to ma wyglądać i jak to zrobić? Zacząłem kombinować "na pałę" bez wnikania co i jak i po 2 minutach zagadkę mi zaliczyło :)

Z ciekawości wczytałem sejwa (bo pamiętałem ten wątek na forum :) ) i rozrysowałem sobie, co który plus na lewym i prawym panelu daje. Z tą wiedzą próbowałem podnieść jak najwięcej słupków w górę i okazało się, że trzeba ustawić 4 słupki (po 2 na lewym i prawym panelu) w pozycji prawie na max. w górę (na max nie można, bo zabezpieczenie zadziała i zresetuje ustawienia). Wtedy zagadka zostaje zaliczona. Czyli nie było to takie trudne (w porównaniu z finalną zagadką z The Moment of Silence wręcz banalne :) ).
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Evillady
No, to mówiłam, że o to chodziło tylko nie potrafiłam tego poprzeć dowodami tak pięknie, jak Zebius. Grin

TexMurphy
A ja już niestety nie pamiętam nawet ile słupków było, w związku z czym nie umiem powiedzieć, co było bez sensu :)

Przejdź do forum: