Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od M do S
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Machinarium - końcowa gierka
jackowsky
Podłączyłem się do robota z wielką głową, mam do przejścia pewną strzelankę i nie potrafię tego zrobić. Próbowałem już parokrotnie, bez efektu. Ta zręcznościówka jest ponad moje siły. Może jestem jakimś zręcznościowym analfabetą, jakąś łamagą, jakimś pokurczem albo czymś w tym rodzaju. Ręka mnie boli od jeżdżenia myszką. Parę razy zostało mi trzech do pokonania, ale poległem. Wrrrr. Kto wymyślił takie sterowanie?! Chłopek łazi za kursorem, przecież to chore. Ma ktoś jakieś rady?
Edytowane przez Kami dnia 14.07.2010 23:56

Evillady
Hm wiesz co, zdziwiłam się trochę Wink2 Moja koordynacja ruchowa, gracja i refleks jest wręcz legendarna. Ostatnio sprawiłam radość całej rzeszy ludzi w kinie po tym, jak chwilę po zakupie orzeszków chwyciłam je w moje zgrabne dłonie tak zręcznie, że... rozsypały się pięęęęęęknąąąąą fontanną po całym holu Lol2 Tak więc do tej pory mi się wydawało, że nikt nie jest bardziej beznadziejny we wszelkich grach zręcznościowych niż ja, a tu taka niespodzianka! Podnosisz mnie na duchu Wink2

Do meritum. Ja nie wchodziłam tam, gdzie było więcej niż 3 na raz. Potem, jak mi tylko takie skupiska zostały, to wywabiałam jednego za drugim i wykańczałam ich po kolei. Poza tym w sytuacjach krytycznych starałam się ich po prostu wymijać i unikać pocisków. Prawdę mówiąc mnie się udało za pierwszym razem i największy problem, to miałam ze znalezieniem ich wszystkich i odkryciem ścieżek w tym labiryncie. Jak dalej nie dasz rady, daj znać. Skombinujemy jakiegoś save'a po tym etapie Wink2
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

jackowsky
Cieszę się, że moja dupowatość mogła kogoś podnieść na duchu. Wink2
Co do problemu. Nie udało mi się nadal tego przejść. Zakwasy mi się porobiły od tego machania myszką. Podchodzę powolutku do krawędzi ekranu, przechodzę do innej planszy, lokacja się zmienia, kursor zostaje w miejscu, w którym był (czyli po drugiej stronie nowej planszy), chłopek zapier... tzn. biegnie w stronę kursora, ja macham myszką, żeby uniknąć wrogich chłopków i buuum - leżę.
Może to rzeczywiście problem techniczny (jak ktoś mi zasugerował na innym forum) i chłopek jakoś inaczej reaguje na ruchy myszką. Nie wiem. Gra w tej minigierce jakoś dziwnie się przycina.
Save z tego miejsca przydałby się zanim wyrzucę komputer przez okno, ale nie wiem czy to będzie możliwe. Pomimo starań nie zlokalizowałem miejsca, w którym gra trzyma zapisane stany.

Evillady
Wiesz co z tego, co piszesz to mi zdecydowanie wygląda na problem techniczny, a konretnie gra w tym miejscu zachowuje Ci się tak, jakbyś miał za szybki sprzęt. Spróbowałeś spowolnić procka, np. przy pomocy CPUKill? Powinno pomóc moim zdaniem i wówczas przejście tego etapu powinno być możliwe. Rozejrzę się za tym savem tymaczem.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

jackowsky
Dzisiaj spróbowałem po raz kolejny podejść do zręcznościówki w głowie robota. Wyłączyłem to sprzętowe przyspieszenie. I nic. Nadal nie potrafię przejść tego cholernego labiryntu. Mam save tuż przed. Mogę go podesłać komuś kto wyręczył by mnie z tego koszmaru. Proszę... <robi oczy basseta> :)

Kami
Ja też miałam z tym straszny problem. Potem pamiętam, usiadłam następnego dnia (poprzedniego miałam chyba ze trzydzieści podejść, aż stwierdziłam, że tego nie przejdę i gry nie skończę), uruchomiłam gierkę i o dziwo - przeszłam za pierwszym razem.

Mogę powiedzieć tyle - ustawiaj się w linii do nich, strzelaj i uciekaj w bok. To był najlepszy sposób, bo oni zbyt szybko kierunku nie zmieniają.

jackowsky
Nie, nie ruszę się. Tu będę siedział...

Proszę, nie każcie mi ponownie próbować...
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Kami
Dawaj, dawaj. Grin Będziesz miał niezłą satysfakcję jak w końcu to przejdziesz... po prawie pięciu miesiącach. Wink2

jackowsky
Pięć miesięcy?! Ale ten czas zasuwa...
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL

Kami
To przeszedłeś już? Lol

jackowsky
Nie, nie ukończyłem. Po prostu za chwilę wywalę grę z komputera i wejdzie na listę gier nieskończonych z przyczyn niezależnych Wink2 Trudno.

kassiopestka
Wyslij mi tego save`a na gmaila (adres oczywisty Pfft). Te minigierke przeszlam z 5x, bo opisywalam do poradnika.
Ewentualnie, jesli to nie jest jakis blad techniczny u ciebie, to sprobuj tak:

"Najpierw musisz szybciutko przejść do klucza, który otwiera "pomieszczenie" z bronią. Potem wraz z tym kluczem wrócić tą samą trasą i dostać się do owego pomieszczenia. Do tego momentu nie możesz nic zrobić wirusom, pozostaje Ci błyskawicznie się przemieszczać, unikając z nimi kontaktu. Po zdobyciu broni możesz do nich strzelać (LPM), najlepiej wręcz lokując się na nich."

Tu masz duza (powieksza sie) plansze z lokalizacja tych wszystkich "gadzin":
http://gry.wp.pl/...61,13.html

A jesli faktycznie nie chce ci sie z tym meczyc, wysylaj save`a - chetnie sie zrewanzuje. Pamietasz? Poratowales mnie pare lat temu w Runaway 2, bo mi sie gra wieszala na nurkowaniu. Wink2
Edytowane przez kassiopestka dnia 29.08.2010 11:33
Aktualnie gram: Gemini Rue
Niedawno ukończone:Armikrog.
[color=#ff0000]

jackowsky
Dziękuję, ale już nie aktulane. Tę koszmarną mjnigierkę przeszedł za mnie Deepdelver aka aegnor.

Haushinka_Manson
Witam! Ja nawet nie czytałam powyższych komentarzy bo nie chcę sobie zaspoilerować gry ; ) ale mam inny problem, otóż grałam sobie spokojnie, doszłam do momentu kiedy uroczy robocik wyszedł z szklarni z osobliwą roślinnością i irytującymi łamigłówkami, doszedł do mundurowego z dzidzią ma rękach który domagał się baterii. Zapisałam grę, wyszłam z gry. Następnego dnia odpalam grę i... save zniknął! Nie mam siły zaczynać gry od początku bo dostanę apopleksji, ratunku! Dodam że zapisywałam grę wiele razy i zawsze działało, a teraz zniknęły wszystkie zapisy :C czysta rozpacz. Czy miałby ktoś save'a w mniej więcej tym miejscu? Pozdrawiam

Kami
Z dysku też zniknęły? Sprawdzałaś folder?

Edit:
Khem... masz może IE8 albo jakąś wtyczkę czyszczącą pod FF, CCleaner itp. i kasowałaś ciasteczka? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że wykasowałaś pliki flasha, które były stanami zapisu w Machinarium razem z nimi.

Ale jest prosty sposób na oszukanie gry. Wpisz na klawiaturze "rebol". Pojawi się menu z numerkami i przyciskiem "items", który da ci wszystkie potrzebne przedmioty. Możesz "przewinąć" grę na krótko przed momentem w którym skończyłaś. Smile2
Edytowane przez Kami dnia 04.09.2013 21:13

Haushinka_Manson
O_O faktycznie, zadziałało bez zarzutu. Dzięki po tysiąckroć, to było genialne : ) pozdrawiam!

Przejdź do forum: