Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Harry Potter
AleX Under
Czytacie książki z tego cyklu? Niektórzy na ową serie reagują jak PiS na Tuska, inni ją uwielbiają. Nie wiem, co jest w niej takiego, że potrafi przykuć na parę godzin, ale jest. Niby infantylne, ale na pewno nie banalne. Nie wiem, ile razy przeczytałem każdego z nich, ale częśc pierwszą przynajmnie cztery razy, i mam sobie zamiar całą serie przypomnieć przy okazji zakupu szóstego tomu :)

Który - jak dotąd jest waszym ulubionym? MI sie najbardziej podoba każda kolejna. Chociaż od czwartej serii humor się trochę "zklozecił" (w sensie nie, że zepsuł, tylko zaczął sięgac klozetowego wymiaru, najczęściej jedno wynika z drugiego, nie inaczej jest tym razem), to nie on jest tam najważniejszy, a klimat. A kolejne części ciągle go mają.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

daz
Nieeeee, nie Harry Potter. Nie czytalem, nie ogladalem i ciagle nie mam zamiaru... jak dla mnie bajeczka dla dzieciakow i wielka dyskusja w mediach, przez ktora tak sie zrazilem d tej ksiazki. Porazka na calej linii, nie mam pojecia czym sie wszyscy tak podniecaja...
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

HAKU
Zgadzam sie z dazem i yoda, dodam jeszcze ze to wymysl szatana i niesporzyte ilosci szatanskich przeslan Pfft
wsi.edu.pl/~lacelpa/lying_sig.png

krówka
A ja się pod chłopaków podpisze. Próbowałam obejrzeć I część ale po jakiś 15 minutach wyłączyłam kompa tak mnie to znudziło. Pomijając fakt, że narobił się szum wokół tego..... aż się dziwie,że ten co Harrego gra (ten w okrągłych patrzałach) niedostał na głowe jeszcze. bleh bleh bleh... i niektórzy porównują to do Tolkiena. Jakby to miało cokolwiek wspólnego. :evil:
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

Hardcore
daz ma stuprocentową rację. Uważam że są setki lepszych dzieł które nie są docenione i które warto przeczytać niż tracić czas z Harrym.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Eggz Eye
Harry Potter... ta nazwa mnie dobija. Ostatnio słyszę ją bardzo często. Aż za często. :evil:
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

Hardcore
Widzę że ludzie z forum są naprawdę spoko. Patrząc na ten dział można dostrzeć że większość to przeciwnicy Portera. I Dobrze!
Respekt dla was!

Tylko mi tu nie wzniecać buntu - Kochany Podprzywódca

Eggz Eye
Odydoz chyba lubi "HARIEGO". Trzeba uważać, bo nam powlepia ostrzeżenia.

Albo pozmienia nicki na "Mugole" - Od

Hardcore
A ja tam się go nie boje!
Obroni mnie papa drozda Pfft

krówka
FrozenTom ... zawiało chłodem <brrr> A ten avatar ;/.

qbrex
Potter nie jest złą serią książek. Ma tylko jedną, ale za to jak poważną wadę - po prostu się z niej wyrasta. Kiedy byłem młodszy nie mogłem doczekać się kolejnej premiery książki Rowling. Ostatnio jednak straciłem zapał do HP i niemal z przymusu przeczytałem 6 część (w wersji angielskiej, także nie myślcie, że jakiegoś pirata Pfft).
Muszę też napisać, że Rowling zaczyna przynudzać i w każdej kolejnej części serii wkłada tyle niepotrzebnego śmiecia itp. tylko po to, żeby książka była obszerniejsza od encyklopedii.
FrozenTom napisał:
Chipsy z kartami i inne okazyjne zabawki to tak tylko przy okazji ofkaz:)

W pełni muszę zgodzić się z FrozenTom'em. Harry swoją magią wyczarował dochody dla przedsiębiorców sprzedający kurteczki, bluzeczki, ręczniczki itd. W końcu każdy dzieciak chce mieć swojego ulubieńca na ubraniu. Należy też powiedzieć, że każda następna premiera HP uważana jest na świecie za święto. Ostatnio ponoć wynajęto jakiś zamek, gdzie autorka czytała na glos swoją powieść (sic!).
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

Hardcore
A tak wogóle to H.P. kojarzy mi się z czystą komerchą. Niektórzy mogą stwierdzić, że z Władcą Pierścieni było podobnie, ale dzieło Tolkiena powstało dawno temu a dopiero przez film zostało odpowiednio wylansowane.

krówka
FrozenTom napisał:

Chłodem?
A czemóż to? :?
Avatar jak avatar... Pies, czy kotek. To jakaś różnica? Dobra dość offtopu. Miało być o latających miotłachPfft

bo ten piesek tak jakby nieżył troszke .... Bosz

co do kapslów i różnych takich .. pomyślcie ile z tego jest kasy ! A ile dzieciaków zostawia pół budżetu rodzinnego w sklepach kupując ołóweczki, karteczki, notesiki, kapselki ... boooosze.... przecież jeszcze troche a na ulicach były by same dzieciaki w okrągłych patrzałach, miotła w ręku i pelerynie z worka na śmieci .... ahhh... no ale chyba na tym to polega ...., żeby zarobić na czymś kupe szmalcu. Cześć z tych dzieciaków nawet nie wie co czyta, lub nawet nieprzeczytało ... ale Harry jest na topie yeah !

daz
krówka napisała:
A ile dzieciaków zostawia pół budżetu rodzinnego w sklepach kupując ołóweczki, karteczki, notesiki, kapselki ... boooosze.... !

I to mowi ktos, kto ma notesiki i poduszke z Klapouchym?Pfft
A wracajac do tematu, to samej Rowling raczej nie mozna oskarzac o to, ze wraz z jej ksiazkami powstala moda na inne rodzaju duperele z tego tematu. Przeciez zawsze tak jest, w koncu kazdy chce zarobic. Co nie zmienia tez faktu, ze macie racje z tym, co pisaliscie. Jest zle czasem:/
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

krówka
daz napisał:
to mowi ktos, kto ma notesiki i poduszke z Klapouchym?Pfft

ciiiiiiiii !!! eeee.. teeen.... Klapouchy to co innego !!!! Pfft. Klapouchego nikt nie docenia !

Hardcore
Trzeba bić żelazo póki gorące :evil:

mendosa
O ile książki są znośne (najlepsze są dwie pierwsze, może dlatego, że są najkrótsze, a każda kolejna coraz bardziej przynudza, mimo wysiłków Rowling), widać, że autorka miała kilka ciekawych pomysłów(jednak część piątą zmordowałem na siłę, bo ciekaw byłem co nastąpi dalej, a te rozterki Harrego, prawdobodobnie związane z okresem dojrzewania frustrowały mnie), o tyle dwa pierwsze filmy były żenująco słabe, dopiero część trzecia wniosła trochę życia, o grach nie będe się wypowiadał, bo by mnie poniosło, i dostałbym bana :wink: . Cała Potteromania chyba przerosła samą pisarkę, dorobiła się kasy, jest popularna, a to czasem owocuje "wodą sodową".

Phomerus
FrozenTom napisał:
A wracając do Pottera. A konkretnie do pisarki. No właśnie, jak tu ktoś zauważył każdy chce zarobić, więc i Ona też nie będzie się z tego schematu wyłamywać. Jednak jakże wielu jest, moim zdaniem o wiele bardziej utalentowanych pisarzy, którzy zarabiają robiąc to co umią najlepiej i nie zniżają się do robienia szopki, w stylu odczytywania treści swojego dzieła w zamkowej sceneri (o czym, przyznam szczerze nawet nie wiedziałem), jak ktoś, tutaj już to zauważył.

Zresztą, co tu dużo się rozpisywać. Pierwsze części to może i sztuka dla sztuki, ale "nówki" to już robione na siłę "przylepy" na miarę zapotrzebowania i kasy, która za nie wpada do kieszeni. Ciekawe swoją drogą czy sz.p. Rowling napisze kiedyś coś nowego, z innymi bohaterami i fabułą, co nie będzie nawiązywać w żadnym stopniu do serii "HP", czy też zamierza już zawsze siedzieć w tworzeniu kolejnych seqeli :? . No chyba że już napisała, a Ja o tym nie wiem, bo przyznam że nie uważam się za znawcę tematu w tym przypadku.

Wiekszych glupot w zyciu nie czytalem, ten topic przerosl wszystko co do tej pory widzialem... Rowling mogła sobie dać spokój juz po pierwszych 2 tomach... wiec watpie ze nowe czesci sa robione tylko dla kasy

Do daza: Gratuluje postawy... nie czytales i nnie zamierzasz.. ale sie wypowiadasz... ciekawe skad mzoesz wiedziec czy to bajeczka dla dzieci czy nie... kolega ci powiedzia?? ojojoj po prostu zalosne... jak mozna mowic cos na ten temat nie majac zadnego pojecia o Potterach

Do krówki: Blondyńka? Ty z kolei jestes najlepsza.. ogladala 15 minut FILMU(strasznie dennego zreszta zgodze sie) i smie oceniac KSIĄŻKĘ...

Podsumowując: To tak jakbym zaczal was wyzywac nie znajac was... zastanowcie sie zanim cos napiszecie...

mendosa
Zastanawiam się Phomerus, po co wypowiadasz się w temacie, o którym nie masz za wiele do powiedzenia (jedno zdanie).
Lubisz krytykować? Skąd to święte oburzenie? Urodziłeś się już taki "otrzaskany", czy dopiero nad tym pracujesz?
A Rowling powinna była dać sobie spokój po drugim Potterze.

Eggz Eye
On jest taki zły, ponieważ sądzi, że HP jest dobrą książką. Przyszedł się wypłakać jak to my krzywdzimy HP. Ile on może mieć lat?? 12?? Jeszcze raz powiem i nie będę powtarzał. Harry Potter to bajeczka dla dzieci. Nic już tego nie zmieni. Cały świat kocha Pottera. Ciekawe za co?

Przejdź do forum: