Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
Która część podobała ci się najbardziej?
Kamień Filozoficzny Kamień Filozoficzny 29%[2 głosów]
Komnata Tajemnic Komnata Tajemnic 14%[1 głos]
Więzień Azkabanu Więzień Azkabanu 43%[3 głosów]
Czara Ognia Czara Ognia 14%[1 głos]
Zakon Feniksa Zakon Feniksa 0%[0 głosów]
Książe Pół-krwi Książe Pół-krwi 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 7
 Drukuj temat
Ekranizacja Harry'ego Pottera
SilverMoon666
Witam.Co sądzicie o filmach o Harrym Potterze?.Kto czytał książki zapewne wie,że filmy są okrojone,albo są dodane sceny,których nie ma.Najbardziej mi szkoda,że w komnacie tajemnic nie pojawiło się rzucanie gnomami i problem z ghulem.
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...

Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4

Kami
Hm... no cóż. Jako wielka fanka fantasy oczywiście znam całą serię książek w dwóch językach oraz wszystkie ekranizacje, ale klimat najbardziej udało się odtworzyć Columbusowi - reżyserowi dwóch pierwszych części. Byłam bardzo zawiedziona doborem aktora do Siriusa, a ostatnia część... była robiona trochę po łebkach. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie. Nie wiem dlaczego to tak poucinali, przecież wiadomi, iż HP to film dla fanów, a im, tak jak fanom Tolkiena, nie przeszkadzałoby gdyby musieli siedzieć w kinie trzy godziny. xD Od początku też nie spodobały mi się trybuny quidditcha i to jest coś, nad czym bardzo ubolewałam.
Trzeba przyznać, że trója aktorów odgrywających role głównych bohaterów bardzo się rozwinęła. Pannie Watson wróży się świetlaną przyszłość już od Czary Ognia.
Poza tym, uważam iż zmiany reżyserów zawsze wpływają negatywnie na serie. Pfft2

telipinus
Nie było rzucania gnomami bo polski oddział Greenpeace zgłosił apelację MrGreen
"Nie podoba się to nie słuchaj, a kłamać nie przeszkadzaj" K. Jeskow

Evillady
Nie znam, nie oglądałam, nie czytałam, czytać nie zamierzam. Stop kulturze masowej, howgh!
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

SilverMoon666
Jak zwykle wina PolakówPfft. No tak Columbus naprawdę potrafił dać klimat Harryemu.Od więźnia już zmienili,ale i tak podobały mi się dalsze części szkoda,że są już takie mroczne,ale tak już miało być.Według mnie kamień filozoficzny i komnata tajemnic to takie filmy skierowane również do małych odbiorców,dalsze już nie zbyt.Naprawdę tęsknie za czasami 1 i 2 częściPfft.Na szczęście mogę w każdej chwili włączyć małego Harryego Yeah
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...

Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4

Kami
No cóż... błogosławieństwo odtwarzaczy. Pfft2

summer
Co powiecie o rozbiciu ostatniej książki na dwie części filmowe? Dla mnie najlepiej zekranizowaną częścią jest Kamień Filozoficzny. Pierwszy tom przygód Harrego jest najkrótszy i dlatego można było dobrze wyreżyserować a w ten sposób zrobić podkładkę pod następne części.

Kami
Nowomoda na dzielenie wszystkiego tylko w celu zbicia większej kasy. Już w tym wypadku było widać, że nie mają co zrobić z czasem, niektóre sceny były na siłę.

Pierwsza część jest taka słodka i niewinna. Wink2 Nie wiem czy to nie jest też kwestia tego. Potem doszły te wszystkie problemy sercowe, pyszałkowatość Harrego itp.

Przejdź do forum: