Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od G do L
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Larry 5 - Problem z instalacją pod Win XP
Evillady
Witam,

Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy mają tę gierkę i, którym udało się ją odpalić pod Win XP. Mi przy próbie instalacji pojawia się następujący komunikat:

"Setup requires _SETUP.DLL and _ISRES.DLL (located in _SYS1.CAB ) in order to operate properly. Please ensure these files are located with SETUP.EXE."

Plik _ISRES.DLL ściągnęłam z Neta, _SETUP.DLL też mam, ale wszystko wskazuje na to, że jest walnięty plik _SYS1.CAB, który ma wielkość 369 KB. Wiem, bo próbowałam go zastąpić innym plikiem o tej nazwie z innych płyt z grami (m.in. z Larry 7), ale wszystkie tamte pliki są mniejsze, mają po ok. 170 KB i skutek jest taki, że po zastąpieniu istniejącego pliku innym instalator zatrzymuje się na 99%. Mam więc pytanie, czy ktoś wie gdzie w necie mogę znaleźć plik _SYS1.CAB i go ściągnąć? Ja dziś poświęciałam na to pół dnia bez rezultatu :-)

Z góry dzięki za pomoc!
Edytowane przez Evillady dnia 15.08.2007 22:07

mendosa
Przypuszczam, że wystarczy ustawić instalator w trybie zgodności z win98 lub win95.
Robi się to tak:
Klikasz ikonkę instalatora prawym przyciskiem myszki, z rozwiniętego menu wybierasz właściwości, w otwartym okienku wybierasz trzecią zakładkę "Zgodność", zaznaczasz pole obok tekstu "Uruchom ten program w trybie zgodności z:" i wybierasz win98, jeśli nie pomoże, to win95, można jeszcze kombinować z ustawieniami kolorów, ale powyższe powinno zadziałać.

Gdyby jednak nie zadziałało, to jeszcze przekopiuję tu info z angielskich for dotyczących problemów z niektórymi grami Sierry:

Installation Problems

Like many of the later Sierra games, Leisure Suit Larry 5 has installation problems with the installer not fuctioning with faster PCs or under Windows XP.

Problem - System Test Crash:

The installer crashes when running the system test with this error:

SETUP caused a General Protection Fault in

module _SETUP.EXE at 0004 : 6357.

Choose close. SETUP will close.

You can't rerun the setup without ending the process (Ctl+Alt+Delete) or rebooting.

Solution:

Skip the system test. You will still be able to install the game.

Edytowane przez mendosa dnia 12.08.2007 21:15
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Evillady
Hej Mendosa!

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Nie miałam jeszcze szansy sprawdzić jej skuteczności, ale mam wrażenie, że wszystko będzie w porządku po zastosowaniu się do Twoich wskazówek ;-) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

mendosa
Odpowiadając Evillady na pytanie zadane mi przez PW, napisałem Wink2

Po prostu zrób to, co opisałem w poprzednio :)

Istnieje także możliwość, iż nośnik jest w jakiś sposób uszkodzony.

Znalezione na forum Sierry

Inspect your CD for scratches, fingerprints, smudges or dirt. Clean the data surface with a soft cloth wiping from the center hub to the out edge across the CD. DO NOT wipe around the CD in circular manner. IF the cd is scratched you may have irrecoverable damage to the CD and it may need replacing.

Some scratched CDs can be fixed with a device called the CD SKIP DOCTOR. There may also be other similar devices available. I think I heard mention of one from Maxell. I've seen the Skip Doctor work on a tv news program and it apparently does fix scratched CDs.

One other thing you can try is to copy the entire contents of the CD to your hard drive and run the install from there.

1. Create a new folder on your desktop and open it.

2. Using My Computer, using the OPEN command under the FILE menuto view files on the drive letter for your game CD. You want to see the files on the CD not run the install.

3. Press CTRL+A (or use COPY ALL on the edit menu) to select every file and folder. Then CTRL+C (COPY) to copy them all.

4. PASTE everything into your new folder that you just created.

5. Run the setup.exe file from the new folder.

6. Delete the folder and contents later. "

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Evillady
Mendosa no ja wiem, że testuję Twoją cierpliwość bardzo, ale co tam, wkręcił mi się tryb: "A Teraz Naprawę Wszystkie Problemy, Które Mam z Kompem" więc... będe Cię męczyć do skutku ;-). Może powiem Ci poprostu co zrobiłam, żeby nie było nieporozumień. Sprawdziłam płytę pod kątem uszkodzeń, zarysowań, etc. Brak jakichkolwiek widocznych uszkodzeń. Płytę wyczyściłam, włożyłam do czytnika, otworzyłam Mój Komputer, kliknęłam prawym na symbolu czytnika, wybrałam eksploruj, kliknęłam prawym na setup, wybrałam trzecią zakładkę zgodność postawiłam ptaszka przy uruchom ten program w trybie zgodności z... i tu kombinowałam na milion pięćset sposobów :-) Z każdą możliwą Windą i z każdą możliwą opcją kolorystyczną i rozdzielczością i... NIC. Potem powtórzyłam całą operację z danymi z płyty przekopiowanymi na Twardziela i... tak zgadłeś znowu NIC! A raczej COŚ, bo co bym nie robiła pojawia się komunikat o braku bibliotek, który wysłałam Ci na priv. Opcji z pomijaniem testu pamięci nie przeprowadzałam, bo nie dostaję takiego komunikatu, jak tam opisany i co ważniejsze opis ten jest dla mnie zbyt lakoniczny i niewiele mi mówi :-D

Ufff, no, to masz jeszcze jakieś pomysły?

Kami
Ja mam jakiś pomysł Wink2

Możesz ściągnąć owe dll. Sama tak kiedyś zrobiłam i wszystko już poszło gładko. Działa w przypadku większości starszych gier.

Jeśli to jednak nie zadziała to zawsze pozostaje wyjście ostateczne i zainstalowanie win98 obok xp

Evillady
Jestem zdesperowana i zamierzam próbować wszystkiego więc teraz odpalam google i szukam owe dll :-) Dzięki!

EDIT: I...GUZIK :-( Tyle, że jestem chyba nieco bliżej rozwiązania tego problemu. Wychodzi na to, że potrzebuję jednego pliku, odsyłam do pierwszego posta i nadal bardzo proszę o pomoc!
Edytowane przez Evillady dnia 15.08.2007 22:05

mendosa
Wiem, iż ludzie kombinowali z podmianą tych pliczków, i raz działało, raz nie działało. Link.

Szczerze mówiąc, to mnie się już pomysły skończyły, no może poza jednym, a mianowicie :

DOSbox - tutaj link do opisu i pobierania.

Evillady
Dziękuję Mendosa będę kombinować dalej ;-)

Przejdź do forum: