Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Gamewalker - pomysł
AleX Under
Wiecie co? Może jednym z powodów małej liczby redakcji AZ jest poczucie braku głębszej wspólnoty pomiędzy redakcją. Komuś, kto widzi AZ po raz pierwszy może się wydawać, że pomiędzy redaktorami nie ma żadnej więzi. Należy to zmienić :) PAmiętacie pierwsze GW w AZ? No właśnie... KAżdy po kolei każdego komentował, smiali się, robili se jaja. Kiedy ja jeszcze zajmowałem się GW to próbowałem również zrobić takie coś, ale metoda "łańcuszka" nie poskutkowała (GW się u kogoś zatkało :)) i musiałem to robić, rozsyłając gry do wszystkich naraz. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji... Co wy na to, żeby robić GW na forum? Wypowiadałby się każdy (redaktor), ileby chciał, dowolnie odnosząc się do cudzych komentarzy, nierzadko nie na temat. JAk za starych czasów. Problem polega na tym, że wtedy każdy mógłby sobie takiego GW zobaczyć i się dopisać (niezależnie od jego więzi z AZ). To co, ustalić moda? Nie, GW powinno się zobaczyć dopiero w AZ, nie, żeby kazdy mógł sobie zobaczyć jego tworzenie na forum. Jedynym wyjściem wobec tego byłoby stworzenie oddzielnego działu, do którego dostęp mieliby tylko redaktorzy AZ.

Mam nadzieję, że wyrażam się jasno :) A jak nikt nie chce się zając redagowaniem GW, to... ja się mogę tym zająć. Chociaż niedawno zgłosiłem oficjalną rezygnację z pracy dla AZ, to pisałem róznież, że możliwe, że niedługo wrócę. A GW nie wymaga dużej ilości pracy...
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Hardcore
Dobry pomysł, sam go proponowałem niedawno chyba drozdzie albo dazowi.
Mam nadzieje że się sprawdzi.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

drozda
Myślę, że można będzie zrobić coś takiego w następnym numerze. Widzę to tak, że nie tylko redaktorzy będą mogli się wpisywać, ale również inni chętni z forum. W kąciku natomiast zamiast teksty te załączać po prostu będzie znajdował się link do tematu na forum. W ten sposób oszczędzi się naprawdę sporo pracy w składaniu tego wszystkiego, no i wątek będzie aktualniejszy.

Tylko, że w wątku tym będzie obowiązywało kilka zasad:
- piszemy tylko na temat wymienionych gier,
- wypowiedzi mają być zwięzłe, maksymalnie 3-4 zdania na grę,
no i pewnie jeszcze coś później dojdzie, ale to jeszcze się pomyśli :)
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Hardcore
drozda nie zgadzam się z tobą. Na ,,stanowisko redaktora" mimo wszystko trzeba sobie zapracować. To byle kto przyjdzie i już go do gamewalkera ładować?

Nie widzi mi się to szczerze.

drozda
Ok, rozumiem co masz na myśli. A co o tym sądzą inni?

Eggz Eye
Sądzę, że w GameWalkerze powinni brać udział tylko redaktorzy AZ.
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

qbrex
A ja będe za Odydozem, no polowicznie. Redaktorzy AZ i współpracownicy ok, ale nie szkodzi to, temu, żeby na forum był także gamewalker, gdzie każdy pisze co myśli o danej grze.
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

Hardcore
qbrex napisał:
A ja będe za Odydozem, no polowicznie. Redaktorzy AZ i współpracownicy ok, ale nie szkodzi to, temu, żeby na forum był także gamewalker, gdzie każdy pisze co myśli o danej grze.

Gamewalker na stronie a w AZ to dwie inne sprawy. Mam nadzieje że jakoś się je pogodzi.

drozda
Po przemyśleniu dochodzę do wniosku, że GW, który istniałby tylko na forum nie ma większego sensu. Czemu? Bo przecież od opisywania gier są osobne tematy w ogólnej dyskusji o grach. Po co więc je powielać i robić niepotrzebne zamieszanie?

Moja propozycja jest taka: założymy osobny wątek na forum widoczny dla redaktorów i współpracowników (grupa dopiero by powstała), w którym to wypowiadali by się oni w GW. Następnie, aby ułatwić sobie pracę w kąciku wstawiałbym link do tematu, który w międzyczasie wylądowałby (zablokowany) do publicznego wglądu. Może być? :)

Hardcore
Jestem za

daz
Ja w zasadzie tez:)
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

drozda
Dział już gotowy. Zapraszam wszystkich z podpisami "Redaktor AZ" i "Związany z AZ" do widocznego przez nich działu po więcej informacji.

AleX Under
Widocznego - ale nie w rozwijajce* :) Na stronie głównej widać, w rozwijajce* nie :)

Nazwa (standard, przyzwyczajcie sie, że jestem stary [14 lat! Sad ] zrzęda) działu mi się nie podoba. Przecież w dziale przeznaczonym dla redakcji nie musza być same tematy o GW, nie? Również wewnątrzredakcyjne tematy spraw organizacyjnych itd.

* - nie wiem, czy to sie tak nazywa, ale chyba wiecie, o co mi chodzi :)
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

drozda
Fachowo ta "rozwijajka" nazywa się kategorią (przynajmniej tak w panelu administracyjnym napisali Wink2) a elementy podrzędne to po prostu fora.

A co do Twojego zrzędzenia to dział wyłącznie dla redaktorów AZ istnieje już od jakiegoś czasu, tylko że dostęp do niego jest ograniczony :) Ten, który właśnie zrobiłem będzie dotyczył wyłącznie GW.

AleX Under
Serio? :)

No w sumie racja, i wiem, dlaczego nie moge go zobaczyć :)

Po prostu nie zauważyłem, żebyś kogokolwiek o nim informował :mrgreen:

Przejdź do forum: