Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Dreamfall
Kami
Uwaga spoilery!

Jak już Ester zwrócił uwagę. Kian ma na nazwisko tak samo jak Lady Alvane, która występowała w TLJ. Jako kobieta jestem niemal pewna, że w trzeciej części się pobiorą, albo coś w tym stylu. Już jak się kłócili (po tym jak Kian opuszczał więzienie) widać było, że mu się panna April podoba Lol2

Kolejny wątek - "biała pani" o której wspominała Faith. Myślicie, że to biała smoczyca? W Dreamfall było tyle sugestii... większość nie jest tym czym się wydaje i o co chodziło z tym "odśnieniem".

Dreamfall ujął mnie historią małej Faith (ta Chang to jakaś wariatka, wszystkie swoje dzieci uśmierciła). Chociaż podczas pobytu w jej domu w Winter, spodziewałam się bardziej upiornego wyglądu. Np. jakieś czarne oczodoły, chociaż same brudne rajtuzki małej też były całkiem dobre.
Edytowane przez Evillady dnia 11.11.2010 23:56

Ester
I jeszcze Kruk był u tamtej Lady. :)
Nom, a co do "białej pani", czyli Białej Smoczycy, to prawdopodobnie (właściwie, to jest to pewne) Westhouse ją porwał i co dalej? I dalej część trzecia. Wink2 A skoro już jesteśmy przy Westhousie, to o nim jest najwięcej szarej mgły. W pierwszej części intra wiadomo, że chciał się wydostać z Arkadii tą samą drogą, którą się tam dostał, ale coś poszło nie tak... I trafił do "Czasu Narracji", który jest z kolei podobny do Winter i który niezwykle kojarzy się z chatką pani Alvane - u niej w kominku ogień, ludzie ciepło ubrani... No i w ogóle. :)
Edytowane przez Ester dnia 19.11.2006 11:38
Fianna 4ever || TLJ 4ever || AZ 4ever :)

Byle do 14 lipca... Bosz (znów czekam SuperBad )

Kami
A tak, zapomniałam wspomnieć o kruku. Tu jest kolejna zmyłka, bo jak tak łatwo opuścił April i poszedł do Zoe to dlaczego by nie zaczepił się później u lady Alvane. Pewnie w trzeciej części jakoś tak będzie, że April będzie potrzebować jego pomocy (jak zwykle :marzenie: ).

Mnie bardziej przypadła do gustu nazwa rStory Timer1;. Myślę, że to co działo się na początku to w rzeczywistości dzieje się na końcu. Westhouse coś tam zrobił białej smoczycy (tak właściwie to nie wiadomo co), jego plan się nie powiódł, spisał historię Dreamfalla i chciał wydostać się z tego bajzlu, który sam sobie narobił. Mnisi przeczuli, że tak naprawdę to on jest zły i przenieśli go zamiast do Stark, do Story Time, gdzie Odśnienie go zeżarło bo jego historia została już spisana... Ciekawa jestem gdzie trafiła Zoe (albo jej duch czy soul czy co tam jeszcze) po opowiedzeniu swojej historii. Też ją zeżarło Odśnienie? Czy Odśnienie ma coś wspólnego z chaosem? Trzecia część zapowiada się bardzo ciekawie :grin Znowu będziemy ratować świat. Zoe... niby ratowała Stark przed kolejnym Collapsem ale... no nie wiem, jak ta cała roślina (nie pamiętam już jej nazwy) dalej by wariowała to w końcu chyba zdecydowaliby się na odłączenie jej. W końcu i tak źli wygrali i wprowadzili na rynek to swoje ustrojstwo.

Nie wiedziałam, że taki z Ciebie fan (avatar)

Ester
Albo jak Zoe poszła do... Nie, nie do Nieba, tylko do Czasu Narracji Wink2 (właściwie, to już wtedy, gdy wróciła do Stark) to Kruk wrócił do starej przyjaciółki. Wink2 Tylko jak do niej wrócił, skoro (niby) zginęła? Pfft

Mi natomiast się zdaje, że mnisi wykręcili Westhouse'a (coś szeptali i milkli na jego widok) i wysłali go do Odśnienia/Chaosu (są skrajnie podobne, tylko w pierwszej części nie było tych macek). Przez to się zmienił (podobnie jak Gordon), co sprawia wrażenie, że mnisi mieli coś wspólnego z Awangardą (a może w ogóle Awangarda zrobiła na nich jakiś "napad" i podrzuciła swoich?).

Ratować świat będziemy w czwartej części. Grin W trzeciej to my go będziemy scalać, jak nie wymyślą nam jeszcze dodatkowej roboty po drodze. Grin Na pewno konsola snów, o której wspomniałaś odegra tu sporą rolę. Wink2

No a jak! Fan i to jaki! Wink2 i do tego Paweł... Grin (podpis)

edit: A avatar jest fragmentem jednego z 60 własnoręcznie wykonanych screenów. Grin Niestety, na ogół nie 3mają poziomu. Grin

edit: A co sądzisz o filmiku po napisach końcowych?
Edytowane przez Ester dnia 19.11.2006 13:13

Kami
April nie zginęła, przecież nawet Faith mówiła, że Zoe ją uratowała. Chyba śmierć nie może być uratowaniem... chyba. Ciała nigdy nie znaleziono. Myślę, że April ta cała sprawa dała niezłego kopa i w końcu zrozumiała, jaką jędzą była. Otrząśnie się i wróci do ratowania świata Lol2

Naprawdę myślisz, że będzie czwarta część? Może... chyba nie będą ciągnąć tego w nieskończoność?

Właśnie, mi nigdy nie udało się podsłuchać o czym tak szeptali. Podchodziłam od tyłu, używałam trybu koncentracji i nic. Ale raczej mnisi tybetańscy nie mieli nic wspólnego z Awangardą. A tak w ogóle to czy ona nie przestała istnieć? Wiedziałeś ten filmik po napisach końcowych? Taki był trochę oderwany.

Ester
Chyba, że śmierć uratowała ją od czegoś innego, ale również w to wątpię.

No właśnie, co do ratowania... Jeśli mamy ratować świat, to na pewno nie w trzeciej części, bo w niej (jak TLJ i DF wspominano) najprawdopodobniej będziemy łączyć Stark i Arkadię (strzelam, że trzeba będzie znowu uzbierać jakiś artefakt potrzebny do tego rytuału), więc miejsce na ratowanie świata znajdzie się tylko w kolejnej części. Chyba, że w trójce będziemy ratować Arkadię (w DF ratowaliśmy Stark, więc czemu nie uratować teraz drugiej Ziemii?). Inne kontynuacje, jakie mi się teraz nasuwają a propos ratowania to np. ocalenie Białej z Draków, dalszy ciąg mieszania się w plany Wati Corp. (tak to się pisało?) i coś jeszcze, ale zapomniałem. ;P

Tryb koncentracji to było to "skanowanie" otoczenie, tak? Cóż, jak przejdę TLJ, to wezmę się drugi raz za DF i popróbuję, może coś się uda.

Wątpię, żeby Awangarda przestała istnieć, raczej podnosi się z klęski.

Filmik widziałem. Jest oderwany i nie wiadomo, czy to przeszłość, czy przyszłość. Chyba jednak to drugie, wystarczy spojrzeć na Westhouse'a - jest tak samo siwy jak w reszcie gry. Wink2 Ten Indianin to chyba był Cortez, ale nic poza tym nie wydukałem. Coś jednak twórcy chcieli nam zasugerować, mówiąc, że czas jest pętlą, taka jest moja opinia. A co z tym, że tam vyło tak "zaśnieżone"? Winter? Czas Narracji? Góry?...

Kami
Nie, nie, to był Tybet. Cortez nagle nie umarł... a może Westhoure podczas swoich podróży odkrył jakiś sposób na wskrzeszenie go i wspólny powrót do Stark, ale do tego potrzebował jakiegoś Draka (bo Cortez nim był). Więc porwał albo zabił Białą.

:o Nie grałeś w TLJ? To koniecznie zagraj... ale jak nie grałeś to skąd wiesz jak wygląda dom lady Alvane?

Awangarda chyba upadła. Stracili faceta, który to wszystko nakręcał i jeszcze zaraz po tym było to całe Collaps. Za bardzo nie wiadomo co się wtedy działo. Emma mówiła, że jakieś rzeczy nie do zapomnienia.

A łączenie Stark i Arkadii... nie wiem czy oni tworząc Dramfall zapomnieli, że w Stark zostali ludzie, a do Akradii trafiło wszystko co magiczne. Więc jak to jest, że nagle są tam normalni ludzie, których Azadi oddzielają od magii i wszystkiego co z nią związane. Azadi sami powinni być magiczni bo żyją w Arkadii.

Łączyć oba światy chcą na powrót bo nie ma już chaosu? Co się stanie na początku trzeciej części? Azadi dokończyli już budowę tej wieży, co to im daje? Na końcu było tylko widać chmury otaczające tą wieżę.

Ester
Tybet... więc jednak góry. Wink2 "Tylko czy taki upadek mógł zabić smoka?" - słowa April z pierwszej części. :) Cortez mógł umrzeć jako człowiek, ale na pewno nie jako Drak. Białą np. można było zabić tylko srebrną włócznią (może Westhouse ją znalazł? ponoć była zasypana w ruinach jakiegoś miasta).

Możliwe, że filmik końcowy przedstawiał podróż, w której Cortez prowadził Westhouse'a do mnichów... Ale zaraz! Przecież Brian na początku mówił, że spędził tam wiele lat! Pfft Hmm... I że stoi na rozstajach dróg (czy jakoś tak), ale może iść tylko w jedną stronę. Więc? Może po prostu chodziło o to, że był w klasztorze tyle lat, że nie mógł już zmienić zdania. Nie wyklucza to możliwości spisku Awangardy, bo przecież na przestrzeni 10 lat mogły się zdarzyć oba fakty.

Wiem to z... TLJ. :) Grałem i przeszedłem, a teraz przechodzę drugi raz, tylko jakoś nie mogę złapać wolnej chwili.

Możliwe, ale pomyśl, ile lat kombinowali ze Strażnikami i że ich przywódcą jest smok. Poza tym tacy ludzie łatwo się nie poddają.

Nie zapomnieli, bo ludzie nie mieli zostać w Stark. :) Część ludzi poszła w jedną stronę, część w drugą. Jednak z tą techniką w Arkadii lekkie przegięcie. Te wszystkie maszyny nie miały prawa trafić do świata magii.

Jeśli sądzisz, że odpowiem na te wszystkie pytania, to... spróbuję. :)

Bo ludzie są już gotowi i moc nauki i magii w ich rękach nie stanowi już zagrożenia dla świata (poparte dialogami z gry).

Na początku trzeciej części pewnie będzie coś, czego się w ogóle nie spodziewamy, coś nowego. Może z końca, może z początku, ale raczej coś nowego.

Skoro cały DF kończy się raczej źle, to pewnie ukończyli i jest to część jakiegoś rytuału. Może ma to być wejście do Krainy Straznika albo coś, co umożliwiłoby im sprowadzenie techniki ze Stark.

Tych chmur za bardzo nie pamiętam, ale skoro o nich napisałaś, to musiało być w tym coś szczególnego - możesz mi przypomnieć?

Kami
:) Nie, nie spodziewałam się, że odpowiesz na to wszystko. To są tylko pytania jaki jak sobie stawiam. Ale doceniam starania.

Chmury... nie ma dużo do mówienia. Po prostu na końcu była pokazana ta wieża. Był dzień, duże zachmurzenie, a wokół wieży krążył pierścień ciemno szarych chmur. Czasami pokazywały się błyskawice. Jak przeszedłeś do końca i jeszcze nie rozpocząłeś grać po raz drugi to możesz uruchomić ostatniego autosavea i zobaczyć to wszystko jeszcze raz :marzenie:

No właśnie chodzi o to, że Stark i Arkadia zaczęły się jakby łączyć same. Ludzie którzy trafili do Arkadii mieli jakiś związek z magią. A teraz są tam zwykli nie magiczni i technologia parowa.

Ich przywódcą był smok... czekaj, a co się z nim stało, bo już nie pamiętam...

Ester
Dzięki. B) Wink2

Ok, zajrzę, jeśli tylko uda mi się zainstalować i odpalić DF na Viscie, bo mam go na innym systemie, a nie mogę teraz kompa restartnąć. :/ Na razie wyskakuje tylko komunikat, że mam za mało miejsca na dysku, choć jeszcze nawet nie wybrałem partycji. :| EDIT: O, działa bez wpisów w rejestrze... Tzn. tnie się i dźwięk jest... No ludzie gadają, jakby byli na psychotropach i strasznie im było zimno. Grin (Czyt.: powoli i w stylu "Cz-cz-cz-e-e-e-e-e-ś-ś-ś-ć-ć-ć" Grin )

Raczej magia i nauka zaczęły przenikać do równoległych światów. Łączyć światy miał Strażnik. Dziwi mnie tylko fakt, że technika przenikała do Arkadii, a Strażnik tego jakby nie zauważał.

Smok z Awangardy spadł z dachu budynku razem z Czerwonym (Cortezem). Ale skoro Cortez się "wskrzesił", to czemu drugi Drak ze Stark miałby nie wracać?
Edytowane przez Ester dnia 20.11.2006 17:19

Kami
Ester napisał:
Ok, zajrzę, jeśli tylko uda mi się zainstalować i odpalić DF na Viscie (...)

:shock2: Czy Ty chcesz mi powiedzieć, że masz Viste? Windows Vista? Tak, która wychodzi 30 stycznia? To chyba rzeczywiście żyjesz w dwóch światach. To ja nie chcę jakiejś tam figurki tylko zaawansowany technologicznie program, który pozwoli mi wreszcie odpalić Tunguskę.

A jak się tak jąkają to grać nie warto. Właśnie, to co mi się tak w Dreamfall spodobało to to, że polonizacja naprawdę podobała mi się bardziej od wersji oryginalnej. Aż uwierzyć nie mogłam, taka różnica... chociaż wciąż ang nazwy brzmią lepiej i nigdy nie zapomnę tego co mówi Marcus ("O fuck, fuck, my face" i.t.p. Lol2 ), tak się z tego lałam, że aż sąsiedzi w sufit stukali.

Ester napisał:
Dzięki. B)Wink2

Opisywanie filmiku nie ma sensu, musisz zobaczyć.

Ester napisał:
Dziwi mnie tylko fakt, że technika przenikała do Arkadii, a Strażnik tego jakby nie zauważał.

A ten cały strażnik to jakby zmulał Bubu Poszłam tam i jak April z nim rozmawiała to normalnie miałam wrażenie, że jest na jakiś prochach.

Ester napisał:
Smok z Awangardy spadł z dachu budynku razem z Czerwonym (Cortezem). Ale skoro Cortez się "wskrzesił", to czemu drugi Drak ze Stark miałby nie wracać?

Możliwe... może będzie miał jakiś wielki come back w trzeciej części.

Ester
Tak, jakiś tydzień temu miałem już połowę płyty od Visty Ultimate, ale (wycięty fragment nudnej gadki technicznej) no i została tylko wersja RTM - ta najgorsza. Moment... Chyba jest znowu Ultimate. Wink2 A tymczasem siedzę na RC1 - bardzo dobra, jak na wersję testową. :)

A jaki masz problem z odpaleniem Tunguski?

Mi się z początku nie podobał [polski] głos Zoe, ale się przyzwyczaiłem. :) Angielskiej wersji niestety nie widziałem.

Dziękowałem za ostatnie zdanie pierwszego akapitu. Grin

Może się w wyrocznię zamienił? Wink2 A nie dziwi Cię fakt, że tak po prostu olał Równowagę i zeszedł ze stanowiska, żeby uciąć sobie pogawędkę z April? Wink2 I w ogóle jak ona się tam dostała bez dysku? Pfft

Na pewno wyj...dzie z gitarą pod klasztor, zaśpiewa "Love me tender", a potem mu struny popękają, to się wkur...zy, wyciągnie M60 i wystrzela wszystkich mnichów - dość niefortunnie, bo jedna z kul odbije się od złotego zęba Dalajlamy i trafi go w między oczy... Przed śmiercią zdąży jeszcze obrazić w/w Lamę, krzycząc "You fu**in' skinhead!". Bubu

A tak na poważnie, to może będzie jakaś tajemnicza postać, nie ujawniająca twarzy, a pod koniec okaże się, że to ten biały kardynał.

Kami
Ester pisz do czego aktualnie pijesz w quote-ach, bo trochę się gubię w takim potoku myślowym.

Problem z Tunguską jest gdzieś opisany w Helpie, mam ten sam.

Ester napisał:
Może się w wyrocznię zamienił? Wink2 A nie dziwi Cię fakt, że tak po prostu olał Równowagę i zeszedł ze stanowiska, żeby uciąć sobie pogawędkę z April? Wink2 I w ogóle jak ona się tam dostała bez dysku? Pfft

Biała smoczyca ją przeniosła, znaczy pomogła jej otworzyć portal. Ona raczej nie potrzebuje dysku. Strażnik sam jest równowagą, nie do końca wiem co daje takie wiszenie w powietrzu, ale jak na jakiś czas zejdzie to nic się nie stanie Wink2

Ester napisał:
A tak na poważnie, to może będzie jakaś tajemnicza postać, nie ujawniająca twarzy, a pod koniec okaże się, że to ten biały kardynał.

Chodzi Ci o drugiego Draka? Jestem ciekawa kto jest tą zakapturzoną postacią, za którą April trafiła do tej całej jaskini.

Ester
Ester pisz do czego aktualnie pijesz w quote-ach, bo trochę się gubię w takim potoku myślowym.

Ok. Wink2

Biała smoczyca ją przeniosła, znaczy pomogła jej otworzyć portal. Ona raczej nie potrzebuje dysku.

Fakt, zapomniałem.

Strażnik sam jest równowagą, nie do końca wiem co daje takie wiszenie w powietrzu

Pewnie tak mu wygodnie. Wink2

ale jak na jakiś czas zejdzie to nic się nie stanie

W sumie tak, między 12, a 13 Strażnikiem była znacznie większa przerwa.

Chodzi Ci o drugiego Draka?

Tak.

Jestem ciekawa kto jest tą zakapturzoną postacią, za którą April trafiła do tej całej jaskini.

Z całą pewnością nie był to człowiek. Wyglądał troche jak jeden z Ludzi Mroku (dobrze pamiętam?), ale to też pudło, choć potrafił stać się niewidzialnym - np. wchodząc do "Podróżnika". Pewnym jest, że był kimś bardzo ważnym i był jakby jakimś guru tych goblinowatych stworzeń z jaskini.

A te wyżej wymienione stworki to nie byli czasem Tyreni??

Kami
Ester napisał:
A te wyżej wymienione stworki to nie byli czasem Tyreni

Nie, oni dokładnie nazywają się "Grubber", przynajmniej tak pisze przy concept arcie Wink2

Ester napisał:
Wyglądał troche jak jeden z Ludzi Mroku (dobrze pamiętam?)

Tak, Ludzie Mroku :) To co mnie ciekawi... pamiętasz jak April poszła porozmawiać z jednym z nich na przystani? W ogóle jej nie poznał, a przecież potrafił się porozumieć z innymi w sprawie książki... Dziwne...

Ester
Nie, oni dokładnie nazywają się "Grubber", przynajmniej tak pisze przy concept arcie smiley

Aha. Wink2 A propos, o nich też niewiele nie wiadomo - kim są, jaki jest ich udział w fabule... DF ma tyle niewyjaśnionych, urwanych wątków, że głowa boli, ale wiesz co? Jakoś nie obniża to mojej opinii o nim. :)

Tak, Ludzie Mroku smiley To co mnie ciekawi... pamiętasz jak April poszła porozmawiać z jednym z nich na przystani? W ogóle jej nie poznał, a przecież potrafił się porozumieć z innymi w sprawie książki... Dziwne...

Może tamten koleś się podszywał, ale to wątpliwe ze względu na specyficzny wygląd tej rasy. Możliwe, że był pod wpływem... sił magicznych. Wink2 A tak przy okazji - wiesz, jak najłatwiej "utknąć" w Dreamfallu? Spróbuj zastraszyć tamtego Człowieka Mroku. Wink2 Jak Ci się uda go później jakoś skłonić do rozmowy, to powiedz mi, jak to zrobiłaś. :shock2: Z tego, co pamiętam, to nie da się wtedy dostać tej książki od "szalonego alchemika nawróconego w kalkulatorze". Grin
Edytowane przez Ester dnia 21.11.2006 17:48

Kami
Ester napisał:
Spróbuj zastraszyć tamtego Człowieka Mroku.

A wiesz, jakoś nigdy nie próbowałam :) ale czekaj, zaraz zobaczę

EDIT
Żadnych problemów nie miałam. Obraziłam Ludu Mroku Wink2 poszłam do Ropera, powiedział mi, że oni tak właściwie to chcą tylko powiększać swoje zbiory, więc to, że go obraziłam to nic nie znaczy pod warunkiem, że będę miała jakąś książkę. Potem poprosiłam go o te jego dzieło. Dał mi je i tyle. Poszłam do LM i rozmowę April od razu zaczęła od pytania o książki. Trafiłam do ich biblioteki i teraz gadam znowu ze Smoczycą.
Edytowane przez Kami dnia 21.11.2006 18:49

Ester
O, chyba jednak za krótko siedzę w przygodówkach (albo za mało kombinuję i idę na łatwiznę). Wink2

A co do łatwizny, to męczę się z ołtarzem Maerum w TLJ. Pleased Tylko mi nie podpowiadaj, obiecałem sobie, że ani razu nie zajrzę do solucji. Grin

Kami
Ester napisał:
Tylko mi nie podpowiadaj, obiecałem sobie, że ani razu nie zajrzę do solucji. :grin

Good for you :)

Pamiętasz tą rozmowę April z Kianem na drodze do więzienia? Kian wciąż powtarzał, że skądś ją zna (April, a nie drogę). Albo to jego sposób na podryw Wink2 albo... dziiiwneee Lol2

mertruve
Ale oni się chyba Kami wcześniej spotkali... wydaje mi się, że był jeden taki moment. Nie wiem tylko kiedy, ale coś takiego było. Zagram później jeszcze raz, to może znajdę. Jeżeli w ogóle mi DF pójdzie xD

Przejdź do forum: