Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Nowe twarze :) - czyli powiedz coś o sobie
Evillady
Witamy, cieszymy się, odtańcowujemy taniec powitalny! Stuk
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Tomeek
Witam wszystkich.

mam na imię Tomek, a ponieważ dopiero tutaj trafiłem więc jeszcze się rozglądam.
Póki co uważam, że strona jest super :)

Evillady
Hejo! Witamy, baw się dobrze. :)

agusia16
Witaj Tomeek Yeah

wnu_tom
Cześć, Jestem Adam i chciałbym do Was dołączyć. Dopiero zaczynam, co polecacie na początek ? :)

Evillady
Hejo! Fajnie, że jesteś. :) Na początek? Huuum. No to zależy, jakie klimaty lubisz. Rysowane 2D? No to czekają Cię wszystkie klasyki. Broken Sword, Książę i Tchórz, Monkey Island. 2.5D to Syberia i The Longest Journey. 3D? The Book of Unwritten Tales. FPP Reah, Shizm, Myst. Z tych lubię tylko pierwszą, bo generalnie te klimaty mi nie leżą, ale to wszystko klasyki. Kryminały? No to Still Life. Horrorzaste to Black Mirror i Sanitarium. Jednym słowem przejrzyj encyklopedię, poczytaj recki, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wink2

agusia16
Witaj Adam Yeah Ale masz fajnie, że dopiero zaczynasz MrGreen tyle świetnych gier przed Tobą. Evillady wymieniła te najważniejsze, a ja bym dodała jeszcze The Dark Eye: Klątwę Wron i Memorię , Black Sails, skoro już jest dostępna po angielsku i z nowości Anna's Quest i Dead Synchronicity.
Pozdrawiam Yeah

Przemo
Cześć. :) Na początek zachęcam do zapoznania się z naszym zestawieniem:

30 najlepszych gier przygodowych ostatniej dekady wg. Adventure Zone (2001-2010)

wnu_tom
Dziękuję za rady, pozdrawiam.

telipinus
Dzięki Przemocy za linka, sam zerkne na to zestawienie. Od razu również korzystając z okazji pozdrawiam nowo przybyłych.
"Nie podoba się to nie słuchaj, a kłamać nie przeszkadzaj" K. Jeskow

Ostrowiak
po dłuższym przeglądaniu strony w końcu założyłem konto (nie ukrywam, że dla konkursu)

w przygodówki grzmocę od Torin's Passage (chociaż w wielkim sporze Złotej Ery obstaję przy LucasArts), najbardziej ukochałem sobie Broken Swordy, obie Syberie i TLJ

Kami
Cześć Smile2 Któraś z nowszych pozycji przypadła Ci do gustu?

Ostrowiak
Kami napisał(a):

Cześć Smile2 Któraś z nowszych pozycji przypadła Ci do gustu?

bardzo cenię sobie pracę Wadjetów w repopularyzacji gatunku (pominąwszy przykre pomyłki pokroju The Golden Wake), wyczekuję jak kania dżdżu The Devil's Men po rewelacyjnym cyklu Deponia

wbrew pozorom lata 2010-2016 nie są aż takie chude jak próbują mi wmówić wielcy fani Monkey Island, tyle że tabletyzacja gatunku zaczyna się wkradać powoli acz nieubłaganie

Przemo
Chude? Ostatnie 10 lat było i jest naprawdę dobrym okresem dla gatunku. :) Co też widać po długości listy tytułów w kolejnych latach.

Przygodówki oczywiście są niszowym gatunkiem, ale na pewno o jakichkolwiek chudych latach nie ma co mówić. Wink2

Ostrowiak
Przemo napisał(a):

Chude? Ostatnie 10 lat było i jest naprawdę dobrym okresem dla gatunku. :) Co też widać po długości listy tytułów w kolejnych latach.

Przygodówki oczywiście są niszowym gatunkiem, ale na pewno o jakichkolwiek chudych latach nie ma co mówić. Wink2

ilość ilością, ale przyznam bez bicia, że nie umiałbym wymienić jednej gry naprawdę przełomowej z ostatnich 5 lat - na 10 się nie odważę, bo parę tytułów kluczowych było faktycznie

Kami
-burnedout-plz-

Coooo? The Night od the Rabbit! Sherlock co pokazał światu, że przygodówki są fajne. The Walking Dead! Papers, please, The Novelist, Life is Strange o którym cały świat mówi SuperConfused

chlorek
Cześć!
Dopiero co się zarejestrowałem, ale na stronę zaglądam już od jakiegoś czasu.
Uwielbiam przygodówki. Grałem w nie praktycznie odkąd miałem pierwszy komputer. Jeszcze wtedy nie znałem za dobrze angielskiego, więc nie potrafiłem przejść żadnej gry przygodowej, ale tak czy siak pociągały mnie. Pierwsza przygodówka jaką pamiętam, to jakaś gra z Indiana Jonesem. Jak wspomniałem, nie znałem wtedy jeszcze za bardzo angielskiego, ale mogę powiedzieć tyle, że akcja działa się najpierw na nabrzeżu, potem na łodzi, a z łodzi schodziło się w skafandrze pod wodę. Tyle pamiętam. Grin

W każdym razie - obecnie ogrywam Deponia 3 - Goodbye Deponia.

Na dniach powinienem też dostać trzy gry przygodowe, które sobie zamówiłem, a są to:

Zaginięcie Ethana Cartera
Broken Sword 5: Klątwa Węża
Sherlock Holmes: Zbrodnia i Kara

Te trzy gry to w promocji w jednym sklepie internetowym, więc grzech było nie wziąć.

W bibliotece Steam mam pełno przygodówek zaczętych, ale jeszcze nieskończonych. Ja tak w sumie skaczę od gry do gry. Ale to co zacząłem, staram się przechodzić.

Kami
Polecam zacząć od końca tej listy. Wink2

chlorek
Taki dobry ten Sherlock, czy może aż tak słaby zestaw gier? :)

Na Ethana Cartera nakręciłem się już od jakiegoś czasu i nie ukrywam, że ta gra była powodem zakupu tego zestawu. Oczywiście w każdą z tych trzech gier zamierzam zagrać, więc to bez znaczenia... :)
A i czytałem, że Zaginięcie Ethana Cartera jest dosyć krótkie, co mi nawet odpowiada.
Ale jeśli polecasz najpierw Sherlocka, to niech będzie... Pfft

Kami
Dla mnie po prostu gry są ułożone w kolejności od najlepszej do najgorszej właśnie od końca. Wink2

Przejdź do forum: