Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Nowe twarze :) - czyli powiedz coś o sobie
Przemo
Miło Cię poznać SirXan. Rozgość się i bierz aktywny udział w życiu AZetki. Wink2

crouschynca
Witaj SirXan!Stuk Mnie również bardzo miło Cię poznać. Mam nadzieję, że będziesz często odwiedzał AZ.:)

Evillady
Oj tam, oj tam. Wink2 To, że nie przepadam, nie znaczy, że nie grywam. Little Big Adventure i Dreamfall uwielbiam akurat. Wink2 Ale jednak najbardziej kocham pierwsze Monkeye, Broken Swordy, Księcie i Tchórze i takie tam. Wink2
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Kami
A ja tam bardziej kocham Dreamfall Grin Chociaż KiT to ciężka konkurencja. Wink2

Hejka SirXan Smile2 Ja tu trochę z opóźnieniem, ale muszę to napisać - Xan to mi się nieodzownie kojarzy z Baldur's Gate. Jest tu jakiś związek pomiędzy nickiem, a grą?

Kamiru
Witam wszystkich :-) Przeniosłem się z forum przygodowki.pl .. forum chyba niestety padło. Ale na pocieszenie każdy chyba wie jaki wspaniały będzie rok 2013 dla nas fanów gier przygodowych - Broken Sword 5, Larry, Moebius, Syberia 3, Dreamfall: Chapters, SpaceVenture, Beneath a Steel Sky 2 czy Project Fedora - po prostu żyć i nie umierać! Grin No i po cichu marzę (i pewnie wielu z was też) o Gabriel Knight 4. Jestem dość doświadczonym graczem i 90 procent gier w które grałem to gry przygodowe. Zawsze uważałem że najważniejszy jest scenariusz - czy to w filmie czy to w grze. Moją pierwszą przygodówką był Skaut Kwatermaster jeszcze na Amidze.
Aktualnie gram: Primordia, Deponia 2
Ostatnio ukończyłem: The Walking Dead, The Lost Chronicles Of Zerzura

crouschynca
Witaj Kamiru:) Dla mnie również najbardziej liczy się scenariusz, nawet jeśli mam do czynienia z grą akcji. Oczywiście najbliższe mi są przygodówki, ale często sięgam po inne gatunki.

SirXan
Kami napisał/a:
A ja tam bardziej kocham Dreamfall Grin Chociaż KiT to ciężka konkurencja. Wink2

Hejka SirXan Smile2 Ja tu trochę z opóźnieniem, ale muszę to napisać - Xan to mi się nieodzownie kojarzy z Baldur's Gate. Jest tu jakiś związek pomiędzy nickiem, a grą?

Punkt dla Ciebie! Yeah Zgadza się. Mój nick rzeczywiście pochodził z Baldur's Gate. Ja także uwielbiam Dreamfall i KiT. Wink2
Edytowane przez SirXan dnia 28.12.2012 17:56

Kami
Hej Kamiru Smile2

Zdecydowanie przygodówki... hm, odżywają Wink2 Chociaż dla mnie najważniejszy jest klimat Grin

SirXan - he he Up oj ta seria przywodzi na myśl wiele wspomnień Pleased

Brightstar
Skoro się przylazło wypadało by się przywitać
Przez znajomych nazywany "Szopen" (z powodu długich włosów) jednak oficjalnie Piotr.
Moja przygoda z przygodówkami Grin zaczęła się niedawno od serii Black Mirror i tak się powoli toczy (właśnie przechodzę Testament Sherlocka Holmesa)
Moim hobby oprócz siedzenia nad przygodówkami jest jeszcze inżyniera dźwiękowa, jazda na rowerze i troszkę przycinam na klawiszach. Tyle o mnie

Pozdrawiam Ciepło

Kami
Człowiek dźwięku Smile2 Witamy!

Widzę, że dużo jeszcze dobrych przygodówek przed Tobą. Poszperaj na forum, a na pewno znajdziesz dobre produkcje do kolejki. Stuk

Jeziu5
To ty Kami jesteś człowiekiem obrazu Wink2

Też serdecznie witam na AZ-ce. Ja osobiście będę zachęcał cię do mojej ukochanej serii Tajnych Akt Grin

siedzi
Hej, widzę, że ostatni post był dość dawno, ale co tam odświeżę temat.
Jestem Ola, mam 24 lata i studiuję sobie na ostatnim roku kulturoznawstwa. Po długim czasie wracam do odkrywania przygodówek. Przyznam się od razu szczerze, że gdzieś krąży tu moje stare konto, na którym się troszkę udzielałam, ale nie pamiętam ani nicka, ani hasła. Mam nadzieję, że mi wybaczycie Wink2

Lubię czytać, oglądać filmy i słuchać muzyki. Brzmi to trochę sztampowo, więc dodam też, że uwielbiam teatr od strony praktycznej, a moim marzeniem jest zostać lektorem, ale nie mam na razie możliwości ;P

Kami
Wybaczamy Wink2

Hej! Smile2 Witamy z powrotem. Powróciłaś przez jakiś konkretny tytuł?

siedzi
Właściwie to nie. Miałam na półce kilka gier, których nawet nie zaczęłam i stwierdziłam, że może warto do tego wrócić. Zaczęłam od Still Life 2, bo dobrze wspominałam jedynkę Wink2
Aktualnie gram: Deponia
Ostatnio grałam: Still Life 2

Kami
Kurcze i po tym wróciłaś do przygodówek? Grin Ja bym chyba uciekła. Wink2

siedzi
Źle się wyraziłam ;P Chodziło o to, że postanowiłam powrócić do grania i SL2 jako pierwsze mi się nawinęło. Ale fakt, ta gra mnie bardzo zawiodła Pfft

Jeziu5
Ejjjj.... Jak ktoś nie grał w jedynkę to Still Life 2 nie było takie złe Grin Oczywiście - czasówki były irytujące, ale ogólnie gra była OK.

siedzi
Dla mnie była zła - choć nie najgorsza na świecie - z wielu powodów. Potraktuję moją całą wypowiedź jako spoiler, żeby nikt nie był urażony.
Spoiler :: Pokaż
Grałam w jedynkę więc patrzę przez jej pryzmat, ale staram się być obiektywna, a mimo wszystko więcej mogę wymienić wad, niż zalet. Fabuła, która zapowiadała się całkiem ok, z minuty na minutę była coraz gorsza, logika niektórych zagadek porażała, dobiły mnie zwłaszcza lasery, dodatkowo Vic przełaziła mi przez ścianę, albo zamknięte drzwi (choć może mam problem z kompem, nie wykluczam), kiedy klikałam, żeby szła w prawo, szła w lewo, dzwoniąc do Claire, czasem włączała się sekretarka, po czym normalnie toczona była rozmowa O.o
Także zachowanie głównej bohaterki, która wie, że gdzieś może czaić się morderca, włazi z hukiem do kuchni, było tak nielogiczne, że aż bolało ;P Zakończenie, w przypadku śmierci Palomy też mnie rozbawiło, bo niby nie można było zagrać jeszcze raz jeśli się nie wpisało poprawnego hasła, a mimo wszystko, wystarczyło pominąć filmik, i ratowanie Palomy znów było możliwe. Takie tam niedorobienia, ale okropnie psuły rozrywkę. Mogłabym wymieniać więcej, ale pewnie na to jest osobny temat ;P

Jeśli ktoś nie grał w pierwszą część, to myślę, ze będzie miał dodatkowo problem z retrospekcjami, choć może się mylę, bo nie byłam w tej sytuacji Pfft

Kami
Moją mega narzekającą opinię wypisałam w wątku o SL2 http://www.advent...post_33295 Grin

Oj bolało. Pleased

siedzi
Chyba weszłaś mi do głowy, bo mam bardzo podobne odczucia :)

Przejdź do forum: