Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od T do Z
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
problem z Tunguską
Deepdelver
Zainstalować patcha, wgrać ostatniego sejwa i ukończyć grę.

kamiko
Deepdelver napisał/a:
Zainstalować patcha, wgrać ostatniego sejwa i ukończyć grę.

Patcha to ja miałam od początku zainstalowanego XD

Hmmm...czyli mam go (jakoś - help? ) odistalować bez odistalowania gry? >_>

Deepdelver
Chyba tak, ewentualnie obejrzeć sobie na YouTube. W każdym razie zakończenie serwowane z patchem (ucieczka ślizgaczem) jest jedyne sensowne. To z oryginalnej wersji to jedno wielkie nieporozumienie.

kamiko
Deepdelver napisał/a:
Chyba tak, ewentualnie obejrzeć sobie na YouTube. W każdym razie zakończenie serwowane z patchem (ucieczka ślizgaczem) jest jedyne sensowne. To z oryginalnej wersji to jedno wielkie nieporozumienie.

No właśnie na YT znalazłam tylko to sensowne :/
Chyba nikt tego drugiego nie zamieścił.

EDIT: Ok, już sobie poradziłam - dzięki! Sweet
Edytowane przez kamiko dnia 12.12.2009 02:49

Mroczny
Mam problem z uruchomieniem tej gry(tak właściwie to jej dema).Przy włączaniu gry pojawia się komunikat o błędzie.Co mam zrobić??
Mój sprzęt to(proszę się nie przerazić):
Procesor Intel Pentium III 500Mhz
Pamięć RAM: 256 MB
Karta graficzna:GeForce4 MX 440
Proszę...,błagam o pomoc.

Jeśli jest to potrzebne to później podam treść tego komunikatu.
Edytowane przez Kami dnia 28.07.2008 12:42

mendosa
Dobrze by jednak było poznać treść owego komunikatu, łatwiej będzie diagnozować.

Wymagania minimalne Tunguski:

* Windows 2000/XP
* Pentium II 500 MHz
* 128 MB RAM
* DirectX 9-compatible AGP-graphic card min. 16 MB RAM
* 2 GB free hard disk space
* Optional: DirectX 9-compatible 16 bit sound card

Zatem twój sprzęt je spełnia, bo choć nie podałeś systemu, to przypuszczam, iż jest to Windows XP.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Mroczny
Tak mam Windowsa XP.
I poprzedzając następne pytanie ,mam zainstalowany DirectX 9,który sprawnie działa.

mendosa
No to komunikat proszę podać Wink2 . I nie uprzedzać pytań :) .

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Mroczny
Oto treść komunikatu:
Wystąpił problem z aplikacją Tunguska.exe i zostanie ona zamknięta.Przepraszamy za kłopoty.
Edytowane przez Mroczny dnia 23.10.2006 13:46

mendosa
Ja spróbowałbym zaktualizować sterowniki do GForce'a, odinstalować grę, i zainstalować ją ponownie. Przed uruchomieniem gry wyłączyłbym AntiAliasy i inne bajery.
Słyszałem także o dziwacznym rozwiązaniu :
po założeniu nowego konta użytkownika, i zalogowaniu się na nie - demo podobno ruszało.

Mroczny
Żadne zmiany ustawień nic nie pomagają. Tak samo z instalacją najnowszych sterowników do karty graficznej.:smutny::@
Edytowane przez Mroczny dnia 24.10.2006 06:57

mertruve
to masz jakieś programy, bądź ustawienia, które nie współpracują z grą (demem). Proponuję reinstal systemu - format windowsa. Potem zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej i inne tego typu rzeczy. Wszystko powinno ruszyć normalnie. Oczywiście jest to rada w wypadku, gdy format był robiony dawno temu. Dam radę - formata powinno sie robić średnio raz na trzy miesiące. Niestety... Śmiecie są wszędzie:)

Mroczny
To też niestety nie pomogło.:cry:Sad:smutny::@

mendosa
Bez przesady z tym formatem co trzy miesiące, mertruve. Winda XP jest co prawda nieco mniej stabilna i bardziej podatna na uszkodzenia, niż Windowsy serwerowe (w2k3, w2k), ale jest systemem wystarczająco stabilnym, oczywiście pod warunkiem, że postępujemy rozsądnie - kasujemy pliki tymczasowe, dokonujemy defragmentacji, odinstalowujemy nieużywane oprogramowanie i usuwamy pozostałości po nim (dotyczy to także wpisów w rejestrze). I w przypadku, gdy mamy dostęp do Internetu, konieczne staje się korzystanie z kilku programów zabezpieczających (Firewall, AntiSpyware, AntiVirus), gdyż wbudowana zapora jest nieco zbyt "dziurawa".

Mroczny - spróbuj jeszcze zainstalować anglojęzyczne demo Tunguski, było ono na płytce z ostatnim Clickiem, jest także do pobrania m.in. tutaj.

Mroczny
mendosa napisał/a:
Mroczny - spróbuj jeszcze zainstalować anglojęzyczne demo Tunguski, było ono na płytce z ostatnim Clickiem, jest także do pobrania m.in. tutaj.

Z angielskim demem też próbowałem, tyle że trochę czasu temu.Zresztą angielskie demo czy niemieckie to chyba nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o poprawność działania.

mendosa
Doczytałem się jeszcze, iż jeżeli używa się Bitdefendera (antivir i antispyware), należy uruchamiać Tunguskę w trybie zgodności z Win2000. Ponieważ problem może powodować także firewall, lub inny program narzędziowy działający w tle, należałoby powyłączać różne procesy rozpoczynające działanie wraz ze startem systemu - ale jakie, i czy to da pozytywny efekt? Tego nie wiem - musisz eksperymentować.

Mroczny napisał :
Zresztą angielskie demo czy niemieckie to chyba nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o poprawność działania.

Polecam lekturę (angielski) tego i tego. I może jeszcze tego (polski :) ). Chyba tylko tyle mogę zrobić. Sad .

Mroczny
Nie ma żadnego sposobu na to demo.Sad
Muszę się chyba pogodzić z tą prawdą oczywistą.Mam jednak nadzieję, że pełna wersja będzie całkowicie dobrze chodziła.

mertruve
a moze biblioteki c++ do windy?

mendosa
Wchodzimy w zakres, gdzie moja wiedza się kończy, wydaje mi się jednak, że windows to nie linux, i taki myk nie jest łatwy do zrobienia, o ile jest zgodny z prawem Pleased .

mertruve
Biblioteki c++ do windy są zgodne z prawem. Mozna je normalnie sciagnac. Są to normalne pliki, jak drivery do plyty glownej:)

Przejdź do forum: