Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od T do Z
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Po formacie... (Tony Hawk's Pro Skater 4)
AleX Under
Jestem świeżo po formacie... Pierwszą grą, którą zainstalowałem, był Tony Hawk's Pro Skater 4. Wszystko poszło dobrze, tylko nie chce się uruchomić. Po kliknięciu na ikonę wyświetla się komunikat:

Nie znaleziono biblioteki dołączonej dynamicznie DINPUT8.dll w podanej ścieżce C:\Program Files\Aspyr\Tony Hawks Pro Skater 4;.;C:\WINNT\system32;C:\WINNT\system;C:\WINNT;C:\WINNT|system32;C:\WINNT;C:\WINNT\System32\Wbem.

Próbowałem reinstal i różne takie. Figa. Pal licho, myślę. Zainstalowałem Knights of the Temple. Podobny komunikat:

Nie znaleziono porządkowej 11 w bibliotece dołączanej dynamicznie DSOUND.dll.

Taaaa. Jedyne co mi chodzi, to Simon the Sorcerer. Mógłby mi ktoś powiedzieć, co te komunikaty oznaczają i jak sobie poradzić z błędem? :/
Edytowane przez Kami dnia 28.07.2008 11:47
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

mendosa
Przeniosłem temat, ten dział jest chyba bardziej dla niego odpowiedni.
Co do problemu : przypuszczam, że nie zainstalowałeś Directx. Pobierz je z sieci, lub znajdź na jakiejś płytce z wydawnictwa komputerowego i zainstaluj.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Zebius
Tu masz najnowszą wersję DirectX (pażdziernik 2006):
http://downloads....p?det=1321
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

AleX Under
mendosa napisał/a:
Przeniosłem temat, ten dział jest chyba bardziej dla niego odpowiedni.
Co do problemu : przypuszczam, że nie zainstalowałeś Directx. Pobierz je z sieci, lub znajdź na jakiejś płytce z wydawnictwa komputerowego i zainstaluj.

Zainstalowałem... i figa... Ale mogę spróbować nowszą wersję.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Zebius
Oxydoz, a Ty masz może Windows 2000? Bo XP defaultowo instaluje się w C:\Windows, a u Ciebie gra szuka plików w C:\WINNT.
Może musisz sobie pozmieniać zmienne środowiskowe we "Właściwościach Systemu"?

AleX Under
Tak, mam Win2000 (wiem, że to najgorszy system, ale nie ma za bardzo możliwości zainstalowania innego :)), ale nie bardzo rozumiem, na czym wg ciebie polega problem. Owszem, zainstalował się w WINNT, tam też gra szuka plików, nie rozumiem więc sensu szperania w własciwosciach systemu.

Zebius
Chodziło mi o to, że mogłeś mieć coś namieszane w zmiennych środowiskowych.
Zainstalowałeś te najnowsze Directy? Masz pliki DINPUT8.dll i DSOUND.dll w C:\WINNT\system32?

Może te gierki się gryzą z Win 2000, albo może jakiegoś service packa potrzeba?

AleX Under
Zainstalowłałem. I KOTT działa (bardzo fajna gra!), zaś THPS 4 nie - uruchamia się tylko okno startowe (z przyciskami, ustawieniami itd.) - po kliknięciu na Graj w THPS4! albo nic sie nie dzieje, albo wywala czarny ekran, a potem z powrotem na pulpit. wiem, że to nie ma nic wspólnego z DX - bo ten sam problem był jeszcze przed formatem. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu? Obawiam się, że jednym jest kupno nowej karty graficznej...

Przejdź do forum: