Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od M do S
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Myst Antologia
mendosa
Na nowym sprzęcie Myst ME nie uruchamia się, pokazuje się tylko ekran Kolekcji Klasyki z zapowiedzią Fronczewskiego i wyrzuca mnie na pulpit windy (XP). Próby odpalania w trybie zgodności z win95/98/me nic nie dają. Dzieje się tak niezależnie od tego, której wersji Quick Time używam, ba, próbowałem nawet Quick Time Alternative i nic. Po wyrzuceniu na pulpit, proces Myst działa nadal, obciążając procesor do bólu i trzeba go ręcznie zakończyć, aby móc w ogóle pracować. Wiem skądinąd, iż dokładnie ten sam Myst ME działał u znajomego (również XP) na nieco starszym sprzęcie (mniej więcej trzyletnim, w razie potrzeby mogę podać i swoje, i znajomego parametry techniczne). Ki pieron? Czyżby za nowy sprzęt? A może zainstalować starsze sterowniki graficzne/muzyczne/cholera wie jakie?
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Zebius
Hm, trudno coś doradzić. Ja mam Masterpiece Edition, ale wersję amerykańską, wydaną w 2003r. i chodzi bez problemu z najnowszym Quick Time Alternative 1.76 (przed chwilą sprawdziłem). A sprzęt mam dosyć nowy (1.5 roku) i sterowniki do wszystkiego też świeżutkie.
Pamiętam, że kiedyś, jeszcze na poprzednim systemie, miałem problemy z dźwiękiem i zawieszaniem tej gry, pomogło zmniejszenie częstotliwości próbkowania dźwięku w ustawieniach QuickTime. Nie mam pojęcia czym się różni ta wersja z Cenegi od mojej, może coś popsuli Wink2

Spróbuj się pobawić ustawieniami audio i video QuickTime, może to pomoże. Zobacz też, czy filmiki z CD ci chodzą.
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

mendosa
Filmiki z CD hulają, aż miło (QTA 1.76). Dalej nie wiem o co biega :)

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Rincewind
A ja, dla odmiany, mam problem z gameplayem. Konkretnie z Riven: Sequel to Myst. Nie wiem, jak rozwiązać zagadkę z kamiennymi blokami z namalowanymi na nich rysunkami zwierząt. Wiem tyle:
[Mimo wszystko spojlerSmile2Muszę nacisnąć 5 bloków w odpowiedniej kolejności. Na wyspie z wioską znajdują się w różnych miejscach brązowe kulki z symbolem oka. można je obrócić i sprawdzić, jaki numer jest z drugiej strony. (Liczby D'ni już mam, ze szkółki D'ni we wspomnianej wiosce - w środku była taka śmieszna szubieniczkaWink2, która wszystko wyjaśniała.) Wydaje mi się, że te kulki związane są ze zwierzętami z wyspy i z tychże kamiennych bloków. Co do jednego z nich jestem pewien - jedna z kulek znajduje się w takim baseniku, który można wypełnić wodą. Woda w baseniku przyjmuje tak dokładny kształt jednego ze zwierząt z kamulców (konkretnie takiej meduzy), że nie ma mowy o pomyłce. Znalazłem też kulkę koło stacji pojazdu - kolejki oraz na lagunie koło legowiska dziwnych ssaków morskich. Wszystko na tej samej wyspie. Jedna kulka jest w laboratorium Gehna na innej wyspie, ale jest ona wyrwana ze slotu, a wpis na kartce mówi, że została (kulka, nie kartka), przyniesiona z wyspy z wioski. Problem polega na tym, że tylko dwie kulki - tą z baseniku i tą z laguny - umiem powiązać ze zwierzętami - odpowiednio ze wspomnianą meduzą i również wspomnianym ssakiem morskim (coś w stylu krzyżówki tukana z foką).
Jak powiązać pozostałe kulki z jakimi zwierzętami? Żadna solucja, którą znalazłem, tego nie wyjaśnia - podaje tylko klucz i tyle. I gdzie jest jeszcze jedna kulka? Please, help!
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

mywszyscy1
Jestem mocno spóźniona z tym postem i być może problem został już rozwiązany jeśli nie uruchomienie Mysta jest takie. Rozwiązanie przeczytałam na www.forum.przygodówki.pl umieszczone przez Urszulę.

Rozwiązanie problemu Myst I na nowym sprzęcie.
Uruchamiamy pod XP nie ustawiając zgodności. Najpierw jednak QuickTime wchodzimy w zakładkę Edit następnie włączamy preferencje quicktime wchodzimy w zakładkę advanced przy wpisie video włączamy safe mode (GDI /Only) Files type zaznaczamy mpeg media.
Następnie na dysku C:/Program Files/Windows Media player po otwarciu folderu klikamy na mplayer2 wchodzimy w widok opcje i zaznaczamy plik MPEG.

mendosa
Dzięki, jeżeli Bóg da i firma pozwoli sprawdzę ten koncept w święta, i dam znać czy to działa.

Madzius888
Tak, Ulka tak napisała i mówiła jeszcze coś o wyłączeniu niektórych sterowników karty... ale oczywiście odsyłam na forum.przygodowki Smile2
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

mendosa
mywszyscy1 napisał/a:
Jestem mocno spóźniona z tym postem i być może problem został już rozwiązany jeśli nie uruchomienie Mysta jest takie. Rozwiązanie przeczytałam na www.forum.przygodówki.pl umieszczone przez Urszulę.

Rozwiązanie problemu Myst I na nowym sprzęcie.
Uruchamiamy pod XP nie ustawiając zgodności. Najpierw jednak QuickTime wchodzimy w zakładkę Edit następnie włączamy preferencje quicktime wchodzimy w zakładkę advanced przy wpisie video włączamy safe mode (GDI /Only) Files type zaznaczamy mpeg media.
Następnie na dysku C:/Program Files/Windows Media player po otwarciu folderu klikamy na mplayer2 wchodzimy w widok opcje i zaznaczamy plik MPEG.

Podane rozwiązanie nie zadziałało Sad .

Madzius888 napisał/a:
Tak, Ulka tak napisała i mówiła jeszcze coś o wyłączeniu niektórych sterowników karty... ale oczywiście odsyłam na forum.przygodowki Smile2

Mam osobistą prośbę : forum.przygodowki nie odwiedzę (zapomniałem hasła, a podany przeze mnie w profilu adres mejlowy jest już nieaktywny, zatem nic mi ze zmiany hasła, nowego konta zakładał nie będę) więc proszę o podanie, bądź to tu, bądź przez PW dokładniejszych informacji dotyczących wyłączenia sterowników karty graficznej. Z góry dziękuję :) .

mywszyscy1
Urszula jako, że ją znam prosiła o ile możliwe podanie kodu błędu i co dokładnie się dzieje. Potem wszystko w zależności co się dzieje to odpisze. Podany sposób działa wtedy kiedy gra się uruchamia ale jest czarny ekran.

mywszyscy1
Prosiła sprawdzić czy quicktime sam w sobie uruchamia się prawidłowo czy przy rozruchu wyskakuje kod błędu qiucktime.gte

mendosa
W sumie nie dzieje się nic - nie pokazuje się żaden ekran, czarny czy nie-czarny, nie jest podawany żaden kod błędu. Widzę jedynie pulpit Windy, jednak tak jak opisywałem, proces Myst działa w tle, mocno obciążając system. Aby móc pracować, muszę go ręcznie wyłączać. Quick Time Alternative wydaje się działać bez zarzutu, nie mam z nim żadnych problemów, filmiki z płytki Mysta działają bez problemów.

mywszyscy1
We wszystkich podpowiedziach na forum Quick Time Alternative nie bardzo jest kompatybilny z Mystem powinien być Quick Time 7 lub niższy. Jeśli sposób podany nie pomaga. Wejdź w narzędzia diagnostyczne directx/ekran i wyłącz Direct3D. Grę uruchom w 256 kolorach lub mniej przy rozdzielczości ekranu 800/600. Jesli to mimo wszystko nie pomoże to poszukam odpowiedzniego rozwiązania. Mam pytanie czy twoja karta garfiki to Radek czy Nvidia.
Urszula odsyła jeszcze do takich stron gdzie podobno jest wszystko bardzo dokładnie wytłumaczone.
http://home.att.net/~katydiddd5/myst/patch.html
http://www.mystcommunity.com/board/index.php?showtopic=22887
Edytowane przez mywszyscy1 dnia 28.12.2007 11:49

mendosa
Moja karta grafiki to Nvidia GF 7300 GT.

Wyłączenie Direct3D nie zadziałało. Stosowałem się także do porad zawartych na wymienionych stronkach (zrobiłem to jeszcze zanim założyłem ten temat) i ... nic.

mywszyscy1
Urszuli karta jest nieco mocniejsza ale ta sama klasa GF 8500GT. Podany przez nią sposób u niej zadziałał. Choć miała podobne problemy z tym, że u niej gra działała ale był czarny ekran. Ona ma płytę z kolekcji klasyki i na jeden płycie jest Myst ,Riven i Myst III Exile. Jest to płyta CD. Na starszym sprzęcie jej gra chodziła bez konieczności wyłączania tego wszystkiego w Quick Time. Urszula uważa, że mogła by pomóc gdyby miała twoją grę i mogła ją przetestować na swoim sprzęcie. Tak niestety nie bardzo wie jak rozwiązać twój problem. Podejrzewam że próbowałeś ją uruchomić również w trybie zgodności z win 98. Spróbuj jeszcze pokombinować z ustawieniami kart grafiki i kartą muzyczną. Bosz Bardzo mi przykro, że się nie udało Ci pomóc. :-(

mendosa
Hmm - nie za bardzo może to wszystko być na jednej płycie CD, gdyż sam Myst III zajmował cztery płytki, przynajmniej ta wersja, którą miałem. Podejrzewam, że jest to jednak płyta DVD, czyli dokładnie to samo, co mam ja (Kolekcja Klasyki: Myst ME, Riven, Myst III the Exile, polskie wydanie Cenegi), zatem wysyłanie płytki raczej nie ma sensu. Podejrzewam konflikt na linii sterowniki Nvidii - system operacyjny, bądź sterowniki Nvidii - Quick Time. Bardzo dziękuję za próbę pomocy i jeżeli tylko uruchomię Mysta, dam znać jakim cudem tego dokonałem :) .

mywszyscy1
Masz rację ma to na DVD. Może jednak trzeba zmienić Quick Time na 7 i dopiero tą metodą wszystko poprzestawiać. Z tego co wiem u nich na forum kolejna osoba skorzystała z tej metody z powodzeniem.

mendosa
Testowałem Quick Time w wersjach 2.0.3; 6.0.0; 7.0.4; 7.1.3 i dalej nic Sad .

Nie mam pojęcia gdzie może leżeć przyczyna tych moich durnych problemów, w wolnej chwili jeszcze coś pokombinuję, aczkolwiek sam już nie wiem co i gdzie zmieniać. Może to problem instalacji (bądź wersji) Windowsa XP? Gdyby to cokolwiek miało pomóc - Windows XP Home Edition Wersja 2002 Dodatek Service Pack 2.

Tak czy siak - dziękuję za porady :) .

mywszyscy1
Wina ma takiego samego ale u niej nie ma zapowiedzi Piotra Frączewskiego

MajinFox
Witam,

Mam poważne pytanie dotyczące Riven.

Nie chodzi mi o solucję, bo grę już prawie przeszedłem, ale pewne niuanse, do których nie widzę logicznego rozwiązania.

1. Podczas ustalania kopuł na mapie (w tym obserwatorium) za pomocą kolorowych kulek, na całej wyspie nie znalazłem odpowiedzi, jakie kolory powinny być dopasowane do wyspy z kraterem i do wyspy z więzieniem, gdzie znajduje się Catherine. Znak "oka" na wyspie z kraterem sugeruje, że jest to szósty kolor (czyli fioletowy), który nie włączył się w podwodnym teleskopie (używam własnych nazw). Tutaj mogę zrozumieć, ale jakie jest logiczne wyjaśnienie, koloru wyspy z więzieniem? Znaku znaleźć nie mogę, co za tym idzie, nie mogę dopasować koloru. Oczywiście z dwóch pozostałych kulek na chybił trafił znalazłem tą prawidłową. Ale, gdzie powinienem znaleźć do tego wskazówkę?

2. Widziałem, że są opracowane litery, które są w szkole na wyspie z wioską. Na tablicy są znaki, które prawdopodobnie mają mi dać, jakąś wskazówkę. Gdzie opracowano te litery? Gdzie mogę znaleźć wskazówkę do tego, że jakiś zawijas, oznacza "naszą" literę v?

3. I ostatnie. Gdzie jest wskazówka na to, że liczby powyżej 25 inaczej się liczy? Nie mogłem znaleźć wskazówki, że liczba łączona, to pomnożone 25 do potęgi n-tej.

Jestem w tym momencie po wpisaniu kodu do jednej z kopuł i wchodzę do wieku Gehna. Może tam będą wyjaśnienia, ale opuszczając Riven wydaje mi się, że nie będę miał okazji znaleźć później odpowiedzi do tych pytań. I chodzi mi tylko o logiczne wyjaśnienie.

Evillady
Czekaj czekaj. Riven i logiczne wyjaśnienie? Brak. Grin Serio, to jedna z tych gier, do których nawet nie próbowałam podchodzić bez poradnika. Zapomnij o jakichkolwiek logicznych wyjaśnieniach w mystowatych. Dla mnie więcej niż połowa łamigłówek w tej serii nie ma kompletnie żadnego sensu, a ich rozwiązanie jest uzależnione od szczęścia i losowego klikania na czym popadnie. Serio serio. :)
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Przejdź do forum: